nie chce jeść suchej karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

nie chce jeść suchej karmy

Post autor: Mosiek »

hej jak w temacie - nie je - royal baby za małe kulki - krztusi sie ... zje po dodoaniu kurczaka lub twarogu ... ale tak to kiepsko .. co poradzicie?


Gosia
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Jak nie zje w przeciagu 15 minut zabierzcie miske.Kolejne posilki to samo .Nie dosmaczac i zero snackow miedzy posilkami bo wychowacie wybredniaka i ciezko bedzie mu zawsze dogodzic ;-) .Jak sie troche przeglodzi to nic mu sie nie stanie.Moja suka tak wybrzydzala do 5 miesiaca-teraz pozera wszystko i kazda ilosc :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Przed wielu laty mój - nieodżałowany do dziś - niuf BORYS, którego wziąłem jako dorosłego psa z dorosłymi "narowami", na każdą moją próbę stosowania suchej karmy reagował wielodniową głodówką (ponad tygodniową nawet), a gdy zauważałem u niego objawy wyraźnego wychudzenia, to i tak zaczynałem podawać (z litości) mu ulubioną gotowaną karmę (= mięso)... Ja przegrałem tę walkę, a jego przodkowie - wilki i szakale - pokazali mi, że w celu otrzymania jedzenia mogą bardzo długo i intensywnie głodować po to, aby jeść to co im natura nakazała... :chmmm:
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2010-03-03, 22:43 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Sepusia
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-04, 18:59
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Sepusia »

O widzę że temat jest taki jak mi teraz jest potrzebny... Martwię się o swoją sunie niby je tyle samo ale taka chuda się robi czy to normalne że w wieku 6,5 miesiąca jest wysoka i szczupła? Moi znajomi mówią że widać że rośnie i się wyciąga więc to normalne.... a ja płacze i wciskam jej wszystko mięsko gotowane, karmę, puszeczki, surowe mięsko, To na co popatrzy jak my jemy... Niby je ale nic nie dobiera wizualnie. Czy to normalne?


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

jeśli jest radosna, pełna życia (zdrowa, np. żadnych gwałtownych zmian sierści-matowienie, łysienie...), to jak najbardziej wszystko w normie ;-)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:-D wejdz do mnie na galerie i zobacz jak wygladala 6 miesieczna magia-obraz nedzy i rozpaczy :lol: a apetyt ma ;-) .Niektore leony rosna rownomiernie i sa caly czas fajne potezne,niektore sprawiaja takie wrazenie a jak straca puch to pozostaje chudzielec i czasem potem znow sie robi fajny a czasem zostaje drobinka,niektore znowoz w tym wieku wygladaja jak sierotki zyrafki a po roku poltora surprise i z brzydkiego kaczatka wyrasta piekny mocny pies :-P .Jak abrus mowi-jesli nic jej nie dolega to nie ma czym sie martwic- leony rozwijaja sie do 3 roku zycia i kazdy inaczej _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Sepusia
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-04, 18:59
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Sepusia »

abrus pisze:jeśli jest radosna, pełna życia (zdrowa, np. żadnych gwałtownych zmian sierści-matowienie, łysienie...), to jak najbardziej wszystko w normie ;-)
Dzięki troche się uspokoiłam bo nie ma nic takiego. Może martwię się na zapas ale to mój pierwszy i już wiem że nie ostatni taki psiako i chcę dla niej najlepiej


ODPOWIEDZ