Zakochałam się

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

witamy!


Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

_03_ Witam _03_


ARSELINA
Pepper
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-28, 22:59
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pepper »

dziękuję wszystkim za przywitanie .... co do tego, że leosie trochę długo czasami myślą lub udają, że nie słyszą to dla mnie to nie będzie żadne zaskoczenie - nasz Pepper też kiedy mu nie na rękę a raczej nie na łapę ;) często udaje, że nie słyszy - więc do tego, że pies czasami głuchnie lub trzeba komendę z 3-4 razy powtórzyć i czasami podnieść głos by piesek odzyskał słuch to dla mnie normalne - beagiel to mój pierwszy pies więc nie miałam porównania, mój mąż kiedyś miał ON-ka więc jemu na początku trudniej było to zaakceptować ....
.... czy jest jakaś książka o leonbergerach? bo szukałam ale nic po polsku nie znalazłam ....


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Witam _03_
co do pytań:
- gubiona sierść mimo, że bardzo widoczna, to faktycznie łatwo się ją sprząta - nie wbija się w nic, nawet w tapicerkę samochodu
- miłość i wyrozumiałość wobec "neutralnych, przyjaznych" dzieci - prawdziwe stwierdzenie, większość małych dwunogów łącznie z moją córką moje psy uwielbiają, ale trafiają się wyjątki, ale to są zazwyczaj dzieci, którym ja miałabym ochotę uszy powykręcać ;-)
- nieufność - moje suki takie są wobec obcych-zwłaszcza podejrzanych, pies już nie, generalnie przyjazny wobec wszystkich ludzi, choć raz mu się zdarzyło fuknąć w obronie mojego dziecka
- stróżowanie - suki zawsze, pies zazwyczaj od momentu jak skończył mniej więcej półtora roku, ale on zawsze biernie stróżuje, gdy jest sam - patrzy, ale nie wstaje, jak suki dają sygnał do szczeku, to czasem im towarzyszy
- zostawianie psa samego w ogrodzie - pod warunkiem, że szczelnego ogrodzenia, bo młode leony, gdy im się nudzi miewają różne pomysły
- spacery - leonbergery mają świetny węch i niektóre uwielbiają tropić, więc takie osobniki na pewno nie zachowują się podczas spacerów, jak rottweilery, ale wszystkiego można nauczyć (oczywiście, gdy odbiegną dalej to wracają)
- łatwo się uczą - choć wiadomo, że to nie ONki, więc mają swoje metody posłuszeństwa
- szczekanie - moje szczekają, ale to tylko dlatego, że nestorkę rodu wychowała rottweilerka i nauczyła szczekania, a potem młoda przejęła nawyk od mamusi, jak suki szczekają, to pies też się czasem przyłączy, jeśli akurat nie śpi

... tak, czy owak to wspaniała rasa i nie zamienię jej na żadną inną :mrgreen:


Pepper
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-28, 22:59
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pepper »

Może mi ktoś polecić jakieś książki o leonbergerach - najlepiej tylko o tej rasie - bo szukałam i nic nie znalazłam - ewentualnie jakąś o kilku (wielu) rasach gdzie jest dokładny opis leosia- głównie pielęgnacja, żywienie itp. .... najlepiej po polsku ale jak nie ma to może być angielski.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Po polsku nie ma ,po angielsku sa ksiazki ....ale teraz linkow szukac....sa-np Guido Perosino,bardzo fajna ksiazka ale czy ona mowi o pielegnacji i zywieniu..raczej nie ....ale tu na forum o zywieniu masz sporo tematow ,o pielgenacji moze mniej :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Pepper
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-28, 22:59
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pepper »

A mam jeszcze pytanko odnośnie tego jak się zachowują Wasze psy gdy suczki w sąsiedztwie mają cieczkę - wyją, piszczą i próbują wszystko "gwałcić" - nie ważne czy to napotkana suczka czy noga sąsiada? bo właśnie ostatnio mój pies tak się zachowuje - nigdy tak nie robił - trochę wył i czasami piszczał - ale nigdy mu się nie zdarzało atakować nóg niemal każdego kto do nas wchodzi ;) na szczęście rozumie słowo NIE i od razu odskakuje .... i jeszcze chciałabym wiedzieć czy są jakieś sporty, które można uprawiać z leosiami? ewentualnie w jakim kierunku można byłoby go szkolić poza szkoleniem na PT - jako formę wspólnego spędzania czasu, poza spacerami i zabawami w domu czy ogrodzie ....


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moj pies jest 100% testosteron i kryl ale nawet zanim nie kryl -nigdy nie kopulowal na niczyjej nodze ,na psach,sukach tak..ale na nodze?????????? :--: To ty jestes szefem w tym stadzie nie Twoj pies -poza tym ludzie i psy nie tworza stada...Co wiecej ani w miescie ani na wsi mojego psa nie obchodzily cieczki w sasiedztwie -on moze rasista ale cierpi tylko jak leonki maja cieczke :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

mój pies się nie interesuje pannami z sąsiedztwa, ale to chyba dlatego, że ma własny "harem", podczas cieczek w swoim stadzie nie gwałci domowników, ale wszelkich nie-domowników, zwłaszcza podczas mojej nieobecności już tak - bilans z ostatniej cieczki arweny - podarte futro mojej ciotki :mrgreen:
o tym jak się zachowuje na wystawach, gdy któraś z moich suczy jest w trakcie dni "pociągających" nikomu już mówić nie muszę
podsumowując - tak, samiec może się tak zachowywać (choć pewnie nie każdy) dodatkowo odczuwa wówczas potrzebę częstego podnoszenia łapy i znaczenia terenu, może wyć i uciekać z domu na randki, może być agresywny wobec innych samców - reguł nie ma, ale też nigdy nie wiadomo, jaki męski typ się trafi
jedno pocieszenie, to takie, że w samcu, który nie ma w domu dziewczyn niekoniecznie muszą obudzić się takie męskie instynkty - ale też bywa różnie
Generalnie jak to stwierdził sędzia kynologiczny - "u leonbergerów to normalne, że samce się nie tolerują" - choć oczywiście nie zawsze


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: no to zeby stało sie zadosc musze wcisnac swoje dwa grosze.... :lol:
Moje wyja a raczej zalosnie piszcza jak chca sie dostac do cieczkujacej suki,lataja jak obłakane,nie jedza,zachowuja sie nerwowo choc do tej pory oba samce moga przebywac w takim czasie razem(co nie jest pewnikiem,ze bedzie tak zawsze :mrgreen: )........jednak...nie kopuluja nie tylko na niecieczkujacych sukach a tym bardziej ludziach :owow: sorry,ale nie znam tego...........i obym nie poznala ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-02-03, 20:57 przez danuta, łącznie zmieniany 1 raz.


Pepper
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-28, 22:59
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Pepper »

nie - na domownikach on nawet nie próbuje kopulować i nigdy nie próbował - ale na prawie każdym kto do nas przychodzi - przyjaciele, rodzice, sąsiedzi .... w 90% wybiera mężczyzn .... ale jak tylko widzimy, że się zbliża do kogoś z takim zamiarem to od razu krzyczymy NIE i on odchodzi ... moja siostra ma suczkę - 6-miesięczną labradorkę - ona jak się tylko pojawiła w naszej rodzinie kilka miesięcy temu od razu go zdominowała i rządzi - ale dzisiaj ona aż na niego warczała bo ten nie dawał jej spokoju ... a zawsze się ładnie bawiły a on jej we wszystkim ustępował .... miskę, zabawki, posłanie


Rejterada
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 2008-02-05, 09:09

Witaj

Post autor: Rejterada »

Hejka
Kurcze jakbym czytał wszystkie swoje wymagania odnośnie psa hehe
Trafilaś tu gdzie powinnaś ja zadawałem podobne pytania przed nabyciem psa i wszystko co chcesz moze choc nie musi oferowac Ci leonberger :)

Apropo mieszkamy chyba najblizej was jesli chodzi o to forum bo w Suwałkach ;)

Co można ćwiczyć z pieskiem to widać np tutaj
http://picasaweb.google.pl/rejterada/Leosia#

My od poczatku ćwiczyliśmy posluszeństwo za co dostawałem od kilku osób bure. Ale moim zdaniem to jednak wyszło nam na dobre ;P
Potem latem już zaczęło się pływanie wręcz do bólu, to pies stworzony do wody chociaż nasza Mania nurkować nie chce ;) ale za to skacze z mostu metr nad wodą.
Ćwiczyliśmy agility.
A teraz ciągamy sanki na zmiane z manią ;) No i biegamy na nartach
Także myśle że Mania latem już sobie jako prawie w pełni dorosła suńka poradzi z bieganiem zwykłym skoro daje rade w śniegu.

Co prawda powinniśmy zrobić może badania stawów ale mieszkamy gdzie mieszkamy wiec tego nie zrobimy póki co ze stawami poza bólami wzrostowymi żadnych problemów nie było.

Jak chcecie pogadać z leosiem to przyjedźcie do nas zobaczycie jak taki pies zachowuje się w naturze będziecie wiedzieli czy to wam odpowiada. Zobaczycie jak wygląda dom po leosiu szczeniaku mieszkającym w domu. Itd itp serdecznie zapraszamy
Pozdrowienia
Robert


SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Witam _03_ _03_ _03_ _03_


POZDRAWIAM...BEATA
Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

Polecam ksiazke "101 psich sztuczek" ;-)


Pepper
nowy forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2010-01-28, 22:59
Lokalizacja: Białystok

Re: Witaj

Post autor: Pepper »

Rejterada pisze: Jak chcecie pogadać z leosiem to przyjedźcie do nas zobaczycie jak taki pies zachowuje się w naturze będziecie wiedzieli czy to wam odpowiada. Zobaczycie jak wygląda dom po leosiu szczeniaku mieszkającym w domu. Itd itp serdecznie zapraszamy
Pozdrowienia
Robert
Dzięki Robert. Mamy znajomych w Suwałkach do których od dłuższego czasu się wybieramy więc sądzę, że w końcu nam się uda a spotkanie z leosiem będzie dodatkową motywacją ;) jak będziemy planować wyjazd poproszę Cię o kontakt i jak będziemy już w Suwałkach odezwiemy się ;)


ODPOWIEDZ