PSIE ZABAWY..?

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

PSIE ZABAWY..?

Post autor: KINGA »

Witam. Na forum jestem od niedawna sporo juz przeczytałam i znalazłam parę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Ale mam takie zapytanie. Mam leonka wabi się Xenon ma 2,5 roku, to nasz "jedynak" :-> . Jak był młodszy uwielbiał bawić się z pasami ale już od jakiegoś czasu to się skończył. Jak tylko widzi psiora stawia się i atakuje. Tłumaczę to sobie tym że już przestał być szczeniakiem i patrzy dominować nad innymi psami. W domu nie dominuje zresztą nia pozwalamy mu na to. Wcześniej każdy pies to był kumpel teraz wszyscy to wrogowie. Nie wiem jakby się zachował widząc psa którego nie zna. Kiedyś bawił się z kundelkiem od szczeniaka go znał, dwaj najlepsi koleszki, a teraz mały musi się chować bo Xenon by go chyba łyknął w całości. Problem jest tez z suniami ale tego typu że mój psior wciąż tylko naskakuje.Kupiliśmy mojemu ojcu sunię owczarka niemieckiego jak tylko Xenon ją zobaczył nie opuszczał jej na krok. Zaganiał pod siebie , przytrzymywał łapami ,przyjęliśmy to jako naturalny objaw gdyz mówiono nam że to normalne u psów z rozwiniętym instynktem opiekuńczym.Ale sunia ma juz 1,5 roku a on robi to samo, niby chce sie bawić ale za chwilę na niej jeździ. Nie możemy na to pozwalac bo swoim ciężarem może jej tylko zrobić krzywdę.Jak byliśmy na Mazurach razem z sunią to biedak musiał być na lince bo by się wykończył.W domu u rodziców jest jeszcze jedna sunia taki kundelek robi to samo tylko że sunia jest mała więc na nią nie skoczy, ale kładzie się obok niej i zagarnia pod siebie.
I co zrobić z takim napaleńce? :-/
Chodzi mi po głowie kastracja ale to ostateczność, może coś doradzicie?[shadow=brown][/shadow]
Ostatnio zmieniony 2010-01-26, 19:54 przez KINGA, łącznie zmieniany 1 raz.


Sepusia
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2010-01-04, 18:59
Lokalizacja: Skórcz

Re: [size=18]PSIE ZABAWY..?[/size]

Post autor: Sepusia »

Witam. _03_ :-) na forum. Też jestem tu od niedawna, ale dużo już się dowiedziałam czytając na forum. Niestety ja Ci nie pomogę. Mam sunie i to taką w wieku 5miesięcy Ale napewno ktoś odpowie na Twoje pytanie.Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Witaj _03_
prawdopodobnie chłopak zawziął się, co by zdominować czworonożne otoczenie,
czy kastracja pomoże? - tego nie wiem, w każdym razie suki też tak potrafią robić, więc to niekoniecznie związane z płcią


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

_03_ _03_


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

witam _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

_03_ _03_ _03_


ania&tomek
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

_03_ _03_ _03_


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

Witaj Kinga..

Ja miałam taki "problem" ze swoim psem....do 1,5 roku to był duzy miś który nie zwracał uwagi na otoczenie a jeśli juz to tylko z zaczepkami do zabawy...pózniej z dnia na dzień chłopak zmienił zdanie i uznał,ze samce to wrogowie a suczki trzeba na kazdym kroku dominować...Z mojego punktu widzenia zabawy z suczkami mogły skończyć się dla mojego psa tragicznie...gamoń nie wiedział kiedy przestać...zasapany,zadyszany,mokry od własnej śliny ledwo stał na nogach ale nie odpuszczał...musiałam na siłę izolować Madoxa od towarzystwa...
Pół roku temu chyba uznał,ze nie trzeba na okrągło udowadniać jaki to z niego boss....ma teraz 3 lata...ustabilizował się psychicznie...chyba poznał swoja wartość i nie zachowuje sie jak erotoman.Oczywiscie pierwsze spotkanie z obcym psem zmusza do pokazania kto jest panem ...ale przynajmniej Madox juz wie kiedy przestać...No i wiele pokory nabrał przy naszej suni, która potrafi szybko ostudzić jego zapał :wh:
Myślę, ze u Xenona to tez taki okres przejściowy...chłopak dorośnie, spoważnieje...dajcie mu trochę czasu...2,5 roku wcale nie jest tak duzo na molosa, to jeszcze taki młodzieńczy rozumek w poważnej oprawie :-)

Pozdrawiamy! Milena i Madox


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »



www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Dzięki i przepraszam za utrudnienia z tymi zdjęciami:oops:


XENON
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Dzięki fredzia.Pocieszyłaś mnie zatem będę grzecznie czekać aż mój psior wyrośnie z tego.


XENON
ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

Mi udało się zobaczyć zdjęcia i myślę, że powinnaś Xenonowi założyć galerię :-D Nie jest to takie trudne jak się może na początku wydawać. A fajny Misiek z niego _04_


ania&tomek
KINGA
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 275
Rejestracja: 2010-01-19, 09:24
Lokalizacja: duszniki wlkp

Post autor: KINGA »

Chyba mi sie udało. :-) Ale jeszcze musze potrenować :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek [/list]


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Udało się! Brawo! Miłego korzystania z forum.
Sławek


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Witaj _03_ Fajowy ten twój chłopak _04_


ODPOWIEDZ