Ciekawy artykul o zywieniu

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Ciekawy artykul o zywieniu

Post autor: gingerheaven »

wynalazlam ciekawy artykul,dosc podobno niekonwencjonalny -ale warto przeczytac
http://www.escobar.user.icpnet.pl/karmienie.htm


[you] zycze Ci milego dnia:)))
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

opiera sie na starej prawdzie....czyli nie dajmy sie zwariowac... ;-)
Mi osobiscie bardzo podoba sie ten artykuł i powieem szczerze,poczulam ulge,bo przypomniało mi sie ze kiedys moje i znajomych psy były karmione własnie na takiej zasadze i zyły długo i zdrowo...
koniec paranoi zwiazanej z zywieniem :ubz: ... :-P


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

ja też tak karmię psy no może oprócz tych resztek bo tam przyprawy ale dostają i trochę ryżu potem makaronu i kaszy wątróbki raz na kilka tygodni ( za którymi z resztą przepadają) drób co kilka dni bazuję na czerwonym mięsię i codzień na wszystki potfory kg marchwi len i szpinak do tego nieraz ząbek czosnku i trochę oliwy z oliwek co rano kefir lub serek z żółtkiem i płatkami ( płatki różne od kukurydzianych po owsiane) i ten chleb i bułki co niezjemy my cięko posmarowane smalcem dla smaku co kilka dni oprócz tego jak dostanę to przełyki w całości wieprzowe ale to już rzadko tak dwa razy w miesiącu i szyje indycze od święta jak pani z miasta wraca chrupki od święta do których zresztą nigdy nie byłam przekonana i na razie nie narzekam na żywienie to na co narzekam to już zasługa genów :rotflik:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja też Barf, Ali mnie zmusił. Świeci się jak żarówka :lol: Abi też już nie lubi karmy, cwaniaki wiedzą co dobre.


Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

Moje psiury rowniez sa na naturalnym zarelku. Glownie mieso surowe.


Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

alvaro pisze:ja też tak karmię psy no może oprócz tych resztek bo tam przyprawy ale dostają
Ja na początku byłem totalnie zdezorientowany. Każdy wet mówi co innego, mądre książki też są pełne sprzeczności, o informacjach w folderach producentów karm nie wspominając. Najpierw podawałem tylko suchą karmę, wychodząc z założenia, że przynajmniej jest jako tako zbilansowana.
Ostatecznie niejako intuicyjnie wybrałem metodę zdrowego rozsądku. Główna dieta mojego Leosia to z powodu braku czasu gotowa pasza, której jednak nie trzymam się kurczowo i co jakiś czas zmieniam obserwując jak smakuje Leonowi. Poza tym dostaje resztki - owszem z posypką do kurczaka mu już nie dam, ale makaron z sosem nappoli, w którym soli prawie nie ma, a bazylia i czosnek mu nie zaszkodzą - jak najbardziej. W weekendy jak gotuje dla nas to i nastawiam jakiś gar dla niego - najbardziej lubi ryż z warzywami i kością szpikową + plus jakieś mięso.
Poza tym wylizywanie po Jaśku opakowań po serkach homogenizowanych, dojadanie kanapek, jajecznicy, czekanie na skórkę z jabłek, gdy moja żona dla siebie obiera (a je tylko te najkwaśniejsze - żebyście widzieli, jak Leon się do niej wówczas modli).
No i oczywiście przysmaki, ale to już jako nagroda - surowa wołowina, czasem jakaś wędlina. A największym przysmakiem mojego smakosza jest zdecydowanie ... zwykła bułka, a już z masłem to po prostu delicje. Śmiesznie to wygląda na szkoleniu - chodzę z nim po Polu Mokotowskim, trzymając w ręku bułkę z masłem i szynką, bo to najlepiej skutkuje :mrgreen:


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

posty dotyczące skrętu żołądka przeniosłam do tematu Skręt żołądka


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

fajny artykuł ..........a my znowu ''głupsi ''hehe
im więcej czytam , _ow_ tym mniej wiem :ubz:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ