Co się liczy na wystawie?

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Co się liczy na wystawie?

Post autor: slawik »

Szczerze mówiąc z założenia jakoś nie wybierałem się na wystawy. Ale z tego co zrozumiałem, to żeby mój Leo mógł sobie poszaleć (eufemizm) wcześniej musi zdobyć jakieś tytuły?
No więc pytanie. Co jest oceniane na takich wystawach? Czy osobnik taki jak ten ma w ogóle po co startować?
http://tinyurl.com/ylyamh4
Wybaczcie, ale z natury jestem wygodnym człowiekiem. Jeśli jednak mógłbym dać Leo tę chwilę szczęścia to jako facet jestem w stanie się poświęcić :-P


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Znajdz sobie w google wzorzec leonbergera i porownaj do Twojego psa to wszystko bedziesz wiedział. Ja tez jestem z natury leniwy ale moze ktos inny wklei Ci tu ten wzorzec :-P :mrgreen:


Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »



Pozdrawiam Ola :)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Od oceny psow sa sedziowie ,a reproduktora zrobi kazdy pies bez problemu w naszym kraju tak czy siak ;-) .Musisz zarejestrowac sie w ZK i wyrobic mu rodowod (masz metryke czy juz wyrobiony rodowod jego?).Potem zglaszasz na wystawy-potrzebuje ocen 3 doskonalych od roznych sedziow ,w tym jedna musi byc z wystawy miedzynarodowej.Powinno sie tez zbadac psa na dysplazje -nie ma przymusu ale moim zdaniem kazdy leon uzyty w hodowli powinien te badania miec.A potem to juz kwestia wlascicieli suczek czy zechca waszym psem kryc czy nie.Pamietaj ,ze reproduktorow w polsce jest duzo a tylko garstka kryje -zazwyczaj ludzie kryja importami lub psami po zagranicznych ojcach ,psami z tytulem championa etc-choc nie jest to regula oczywiscie i kryja tez psami polskiego pochodzenia bez tytulow .
Poza tym co do tej natury i pozwolenia uzyc sobie pieskowi....Pies nie musi kryc-niepotrzebne mu to do szczescia naprawde.Wielu psom po kryciu suk zmienia sie charakter.Cieczki suk przezywaja jeszcze bardziej intensywnie .Wiec w wystawy mozna sie pobawic,uprawnienia zrobic ale status reproduktora nie rowna ze z morzem propozycji krycia nim ;-) .
Pies jak dla mnie jest ladny,na wystawach ma szanse :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

Tjaaaaa :shock: Czytam wady dyskwalifikujące i wychodzi na to, że mój Leo nie ma specjalnych szans :-/ Chodzi jak krowa i ogon silnie zakręca :-?
Ale i tak na wiosnę przejdę się z nim na wystawę :-P Męska solidarność :-P


Sławek i Leo vel Satir
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

slawik, i musisz jeszcze go naumiec zeby stal grzecznie i dał sobie sprawdzić ząbki i pozwolił by obca osoba macała go po klejnotach i wogole namacalnie sprawdzila jego budowę. No i trzeba jeszcze umieć ustawić mu łapy żeby stały tam gdzie powinny a nie tam gdzie on postawi :roll:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

slawik, chodzić se moze, na wystawie i tak musi kłusować :-D


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Slawik-ale krowia postawa to nie chod tylko postawa-tylnie stopy odstawiaja sie na zewnatrz ;-) .A zakrecony ogon to pewnie chodzi ci o noszenie go do gory zakrecony-to jest czesta przypadlosc niestety ,moje mlode pokolenie tez tak nosi ogon :roll: .We wzorcu chodzi o zakrecenie ogona na koncu gdy jest w luznej pozycji i ma jak swinka taki obwazanek....A wysokie noszenie ogona (ktore sie rowna z zakreceniem go w takiej pozycji) jest tylko niepozadane -nie dyskwalifikujace psa.
Poza tym wzorzec wzorcem a sedziowie swoje i za krowia postawe was nie zdyskwalifikuja -moj pies ma krowia postawe (ktora wynika ze zlego zywienia w mlodosci ,podobnie jak Ty masz swojego psa ja tez swojego nie mam od szczeniaka) ,reproduktora zrobil bez problemu tyle ze szans na championat nie ma zadnych -i 2 sedziow mi powiedzialo ze ogromna szkoda z powodu tej postawy bo championat szybciutko by zrobil ale dyskwalifikacji nam nie dali ;-).Pies kryl,dal potomstwo bez swojej wady postawy :-P


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

[quote="ma jak swinka taki obwazanek :-P[/quote]

Przepiękny opis :mrgreen:


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
slawik
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 274
Rejestracja: 2009-09-30, 21:44
Lokalizacja: Marki k. Warszawy
Kontakt:

Post autor: slawik »

gingerheaven pisze:We wzorcu chodzi o zakrecenie ogona na koncu gdy jest w luznej pozycji i ma jak swinka taki obwazanek.... :-P
Czy o to chodzi???
Obrazek


Sławek i Leo vel Satir
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

nie to jest wysokie noszenie ogona :mrgreen: a zakrecony ogon to jak wisi w luznej pozycji a na koncu jest taki pierscien,obwazanek-nazwij to jak chcesz-koncowka zakrecona sama .Jak znajde jakas fotke to wstawie -w polsce widzialam takie 2 psy ,jeden jest championem ;-) ale od dawna nie wystawiany -tylko raz mu obznizono ocene za ten ogon :mrgreen: i jakas suka ale nie pamietam jaka


[you] zycze Ci milego dnia:)))
grareg
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2007-12-03, 20:12
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontakt:

Post autor: grareg »

gingerheaven pisze:nie to jest wysokie noszenie ogona :mrgreen: a zakrecony ogon to jak wisi w luznej pozycji a na koncu jest taki pierscien,obwazanek-nazwij to jak chcesz-koncowka zakrecona sama .Jak znajde jakas fotke to wstawie -w polsce widzialam takie 2 psy ,jeden jest championem ;-) ale od dawna nie wystawiany -tylko raz mu obznizono ocene za ten ogon :mrgreen: i jakas suka ale nie pamietam jaka
A skąd wiesz, że dostaliśmy ocene obniżoną AKURAT ZA OGON??? Czytałaś karte ocen??
bo nie wydale mi sie! nie pokazywałam Ci jej! więc skąd ten wniosek?!
nic w niej nie było napisane o ogonie jak twierdzisz, a on jest nie tylko Championem Polski ale także Słowacji i w połowie Interchampionem


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:shock: a skad wniosek ze pisalam o waszym psie??To jedyny champion w polsce???
Nie pisalam o nim i tak-widzialam karte oceny ,dyskutowalismy o tym z wlascicielami psa .ale o jakim psie pisalam nie mam obowiazku pisac ,w kazdym badz razie mozecie spac spokojnie-nie o waszym i zadnym ktory sie pokazal na ringach w ciagu ostatnich 3 lat ....
Zastanawiajace jest jednak to ze akurat wy wzieliscie to do siebie :chmmm:
Ostatnio zmieniony 2009-12-08, 21:59 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 3 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:jaw-dropping:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

a to ogonek jak precelek :mrgreen: ,na zywo widac lepiej ;-)
Obrazek
coraz wiecej tego widac na wystawach,ale i leonów coraz wiecej ;-)


ODPOWIEDZ