Witam

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

gingerheaven pisze:Choc w chwili obecnej chetnie bym swojego leona zamienila na niufa-moze bylby bardziej opanowany przy tych cieczkach :mrgreen: :evil:
taa - przypomnij sobie Arniego ;-) - niufa z Czech - wątpię, żeby się oddał medytacji na miejscu Baloo


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moze Arni byl wyjatkiem :--: :hahah: .Juz przezywalam duzo cieczek ze swoim psem i bylo ok...teraz jest po prostu armagedon :dramatic:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

bo masz moc trzech


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:Choc w chwili obecnej chetnie bym swojego leona zamienila na niufa-moze bylby bardziej opanowany przy tych cieczkach
Mój rex jak na owczrkopodobnego zachowywał się jak krynica spokoju. W domu kładł się w miejscu, z którego miał pełną kontrolę nad stadem. Gdy okoliczne suczki miały swoje dni rex zmieniał się, coś strasznego. :dizzy: Jego miłością były dwie syberjanki i pani stafikowa. :serducho: _04_ Dodam, że od początku do końca żył w celibacie, a mimo to odstawiał operę z baletem._02_ Chwilami miałem wrażenie, że zacznie mówić. _03_ :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-11-21, 11:30 przez andante, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

embe pisze:Myśl, myśl...
... i pamiętaj o ślinieniu się.
... a leony są takie podobne
Myślę, intensywnie myślę, :chmmm: :chmmm: :chmmm: spać nie mogę. Pczytałem o leonkach :reading: o ich zaletach i wadach i dalej są w moim sercu na pierwszym miejscu. _07_ :mrgreen: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

ania3miasto napisał/a:
Wiesz co ja też tak mam, Luna jest wyjatkową leonową Arystokratką Żeby moja Bibusia mimo że też śliczna baba chciała nie wielbić błotka, kopania dołów tak jak Luna
Leonki wpierw są psami, mają wszystkie cechy wspólne wszystkim psom i wilkom. Potem dopiero są leonkami, z całym bogactwem ich leonkowej osobowości. Skoro polubiła ten sport to przynajmniej wiosną odpada problem skopania ogródka.

Wróciłem do tego postu bo po ponownej lekturze doszedłem do wniosku, że moja odpowiedź mogła być odebrana jako niegrzeczna lub wręcz za wymądrzanie się. Jeżeli tak się stało to bardzo przepraszam. Nie miałem takich zamiarów. _kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_ Jak wspomniałem w jednym z poprzednich postów cieszę się, że mogę korzystać z państwa doświadczenia. :-D Jestem pełen podziwu dla Państwa pracy nad uszlachetnieniem rasy leonberger. serdecznie pozdrawiam. _03_ _03_ _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

Nasz Baloutek też wychował się w mieszkaniu. Przez ponad rok mieszkał na 7 piętrze( w bloku z windą) na 43m2 . Nie mogę powiedzieć zeby był nieszczęśliwy,wręcz przeciwnie. Jest szczęśliwy tam gdzie jest jego rodzina,obojętnie czy to willa czy kawalerka ;-) A na osiedlu miał lepszy socjal, bo zawsze na spacerku spotykaliśmy wielu ludzi i psiaki, teraz na wsi ciut się wyalienowaliśmy.
A co do ślinienia się to napiszę tylko, że leony są święte :mrgreen: nasz Łando-benek ma 5 miesięcy a ślini się.....nieeesaaamowicie :-/ czasem zastanawiamy się czy nie ma jakiejś nadczynności ślinianek :upss:
Więc andante, może mały leoś na wiosnę ?? :mrgreen:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

andante pisze:ania3miasto napisał/a:
Wiesz co ja też tak mam, Luna jest wyjatkową leonową Arystokratką Żeby moja Bibusia mimo że też śliczna baba chciała nie wielbić błotka, kopania dołów tak jak Luna
Leonki wpierw są psami, mają wszystkie cechy wspólne wszystkim psom i wilkom. Potem dopiero są leonkami, z całym bogactwem ich leonkowej osobowości. Skoro polubiła ten sport to przynajmniej wiosną odpada problem skopania ogródka.

Wróciłem do tego postu bo po ponownej lekturze doszedłem do wniosku, że moja odpowiedź mogła być odebrana jako niegrzeczna lub wręcz za wymądrzanie się. Jeżeli tak się stało to bardzo przepraszam. Nie miałem takich zamiarów. _kwiatek_ _kwiatek_ _kwiatek_ Jak wspomniałem w jednym z poprzednich postów cieszę się, że mogę korzystać z państwa doświadczenia. :-D Jestem pełen podziwu dla Państwa pracy nad uszlachetnieniem rasy leonberger. serdecznie pozdrawiam. _03_ _03_ _03_
Mysle ze znajac Anie moge powiedziec ze nie wziela tego do siebie-ona ma Bibe z adopcji,suczka z mojej hodowli-cudnie wychowana _04_ dzieki Ani _04_ i kocha ja nad zycie -jaka by nie byla ;-) .No i jako nie hodowca ma niesamowita wiedze ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Elżbieta pisze:Więc andante, może mały leoś na wiosnę ??
Serce krzyczy tak, tak, tak, :-P ale muszę jeszcze jakichś czas słuchać rozumu. :cry:
Jedno jest pewne, jedyny pies jakiego chce mieć to l e o n. :mrgreen: _03_
Mieszkam w poznaniu na grunwaldzie, stąd mam szybkim krokiem około 15 minut do Rusałki. Spory kawał terenu zalesionego i jezioro. W porywach szleństwa mozna wydłożyć spacer do Strzeszynka. Ale to jest już tam i z powrotem około 10 kilometów.
Zatem w pierwszych miesiącach taki dystans nie wchodziłby w grę ale potem miałby psiak sporo ruchu (biorąc pod uwagę warunki i predyspozycje leosia) :mrgreen: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:Mysle ze znajac Anie moge powiedziec ze nie wziela tego do siebie
Mam nadzieję :!: Dzięki i wszystkiego dobrego. :mrgreen:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

myslisz bardzo logicznie i oby wiecej takich przyszlych wlascicieli leona _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

andante pisze:jedyny pies jakiego chce mieć to l e o n
:aplaus: :yes: :aplaus:
andante pisze:Mieszkam w poznaniu na grunwaldzie
Ja też stara "pyra poznańska" - choć od dawna mieszkam na wsi na rubieżach Wielkiego Księstwa Poznańskiego (=szowinizm lokalny...) więc zapraszam do mnie (tylko 80 km od Grunwaldu = Siedlec k. Wolsztyna): popatrzysz, posmakujesz i wybierzesz! Szczeniaki są przeurocze, ale o poglądzie niech zadecyduje spotkanie z dorosłym, dojrzałym, przecudownym kumplem! Czyli leonbergerem...
andante pisze:stąd mam szybkim krokiem około 15 minut do Rusałki. Spory kawał terenu zalesionego i jezioro. W porywach szleństwa mozna wydłożyć spacer do Strzeszynka.
Czyli pierwsze 25 minut na naukę grzecznego chodzenia na smyczy, a potem "hulaj dusza - diabła nie ma"!!! I tak ma być. I fajnie...
Jeszcze raz zapraszam do mnie! 667 504 026 :-)
Na Usrałce = Rusałce przed prawie 40. laty pracowałem jako ratownik...
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2009-11-21, 22:55 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

musicie mnie tak drażnić tym "szowinizmem poznańskim"?, gdy przyszło mi żyć na wygnaniu :cry:
ale wrócę - nie ma innej opcji


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:oby wiecej takich przyszlych wlascicieli leona
Dzięki :oops: :oops: :oops: _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

Elżbieta pisze:Więc andante, może mały leoś na wiosnę ??
embe pisze:więc zapraszam do mnie (tylko 80 km od Grunwaldu = Siedlec k. Wolsztyna): popatrzysz, posmakujesz i wybierzesz! Szczeniaki są przeurocze, ale o poglądzie niech zadecyduje spotkanie z dorosłym, dojrzałym, przecudownym kumplem! Czyli leonbergerem...
K u s i c i e l e ! ! ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niestety conajmniej rok musimy poczekać. Pierwsza komunia syna i parę innych spraw. A na razie pogłębiamy wiedzę :reading: Za wszystkie zaproszenia dziękuję, jest nam z żoną z tego powodu bardzo miło. _03_ _03_ _03_
embe pisze:Na Usrałce = Rusałce
Trafnie oddaleś tym stwierdzeniem jakość tego jeziora :rotfl:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
ODPOWIEDZ