Witam

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:.Kiedy majac 29 lat kupilam z mezem dom i maz wypowiedzial moje upragnione slowa "teraz mozemy kupic psa "
Wyczytałem na jakimś forum, że jest małżeństwo , które w mieszkaniu dwupokojowym mają zdaje się dwa lub trzy leony i dwa niufy. :shock: :!:
Ktoś inny argumentował, że trzymając psa - leonka lub niufka - w mieszkaniu siłą rzeczy musi mu zapewnić odpowiednią porcję ruchu. :walk: No jest w tym jakaś logika. Ale mi brak odwagi na taką logikę. :onon:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Kiedys mieszkali w mieszkaniu juz maja dom ;-) .I pod owym mieszkaniem mieli cudowne pole do biegania i woda byla pod nosem ;-) ,to juz bylo pogranicze miasta.
Moje pierwsze 2 leony wychowywaly sie w mieszkaniu przez 3 miesiace na 5 pietrze bez windy -bo wykanczanie domu sie przedluzylo :dramatic: .To byla dopiero extrema-znoszenie po schodach 5 miesiecznych leonow :mrgreen: .Nie polecam nikomu ;-) .Natomiast sadze ze jak ktos ma duze mieszkanie i winde,ma czas na spacery to leon w mieszkaniu tez nie bedzie cierpial -moje na dworzu nie przesiaduja calymi dniami -musialabym z nimi tam siedziec zeby byly zadowolone :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

andante pisze:
ania3miasto pisze:Wiesz co ja też tak mam, Luna jest wyjatkową leonową Arystokratką Żeby moja Bibusia mimo że też śliczna baba chciała nie wielbić błotka, kopania dołów tak jak Luna
Leonki wpierw są psami, mają wszystkie cechy wspólne wszystkim psom i wilkom. Potem dopiero są leonkami, z całym bogactwem ich leonkowej osobowości. Skoro polubiła ten sport to przynajmniej wiosną odpada problem skopania ogródka. :mrgreen:
nic z tego, muszę was zawieść. ;-) żaden nasz psiak nie kopie w ogródku. Lunka unika błotka i kałuż tak jak unikała. Prawdziwa z niej księżniczka. To prawdziwy nie brudzący się leonberger.
Indek zaś od małego kładzie się zawsze tam gdzie mokro. Suche miejsca go jakoś mniej interesują :-) mokra sierść to brudna sierść co można obejrzeć na ścianach. Leoś musi opierać o coś dupsko więc miesiąc po malowaniu już nie widać że malowane było :-D dodatkowo prawdziwy z niego kornik. Pies z niego na drewno. szczapy do kominka roznosi po całym ogrodzie. Drewniane aporty rozgryza w tydzień. zjadł nawet rączki od taczki i drewniane kratownice przy furtce do ogrodu. Jednym zdaniem - nadrabia bałagan za Lunę ;-) są prawdziwymi przeciwnościami. 2 psiaki i 2 różne zachowania. w jednym za to są takie same. Oddane i kochane z nich pyski. Oddadzą futro za swoje ludzkie stado.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja też uwielbiam Niufy _04_ Ale chęci do posiadania tej rasy przeszły mi szybciutko gdy na wystwie zobaczyłam je pierszy raz ze ślinakami na szyjach. Wtedy do mnie dotarło dlaczego je noszą i że to może być uciążliwe. Ponieważ bywam w hodowlach różnych psów, wiem że nasze bestie są aniołkami w kategorii ślinienia _kwiatek_ Dodatkowo są wielkie, piękne, mądre i ach ... :serducho: :serducho: :serducho:

Mój pies dzisiaj gdy poprosiłam syna o papier bo wylałam colę w samochodzie, zabrał mojej latorośli papier i przyniósł mi go osobiście. Tak bardzo chciał się przydać i zasłużyć na całusa _całus_


Awatar użytkownika
Ferdek
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 39
Rejestracja: 2009-11-17, 21:25
Lokalizacja: Chrośna

Post autor: Ferdek »

ania3miasto pisze: Mój pies dzisiaj gdy poprosiłam syna o papier bo wylałam colę w samochodzie, zabrał mojej latorośli papier i przyniósł mi go osobiście. Tak bardzo chciał się przydać i zasłużyć na całusa _całus_
I to jest właśnie prawdziwa inteligencja :y: :y: :y: prawdziwe wyczucie sytuacji.
w moich skromnych bardzo doświadczenia z leosiem odczułem (fizycznie też) tą inteligencję, gdy pewnego razu
ok. godziny 2 w nocy wylądowała
na mojej zaspanej głowie pusta miska :owow: - bo pan wody nie nalał, a pić się zachciało,
a pies miał .ok 6m-cy :!: , żaden inny psiak z naszego stada nigdy nie wpadł na taki pomysł.

Leonki są naprawdę bardzo sprytne, wielce opanowane, i mają swoje przemyślenia :mrgreen:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Przez ponad 9 lat wszystkim moim krokom towarzyszył cudowny czarny niuf Borys... Przecudowny pies, przecudowny charakter, przecudowna rasa... Do końca swoich dni będę pamiętał o nim! Zalety rasy: SAME, dwie jedyne wady to potworne ślinienie się i - niestety - filcująca się sierść. Pewność siebie i opanowanie większe niż u leonów. Inne cechy charakteru i zamiłowanie do wody i błota podobne. Tylko to upierdliwe ślinienie się; z tego powodu niektórzy goście (szczególnie damscy) ogranicztli wizyty u mnie. Uosobienie łagodności i opiekuńczości. Jedyne odstępstwo: Kiedyś na spacerze został poszczuty przez pijaka pseudorottwailerem. Początkową serię ukąszeń zniósł z właściwym sobie spokojem i dobrodusznością, a kiedy atak ten przebrał granice - w ciągu 20 sekund dosłownie rozszarpał tego kundla. Interwencja policji, przewóz psa do weta i tam pomimo amputacji całej przedniej łapy rot zakończył życie... A niuf, jak to niuf znowu stał sie potulnym barankiem i ukochanym misiaczkiem. Przeżył 11 lat i 4 miesiące... Ech! Łza sie w oku kręci!
Zawsze powtarzam, że sa 4 piękne widoki na tym świecie: kobieta w tańcu, fregata pod żaglami, koń w galopie i nowofundland w truchcie...
:smoke:


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

embe pisze: Zawsze powtarzam, że sa 4 piękne widoki na tym świecie: kobieta w tańcu, fregata pod żaglami, koń w galopie i nowofundland w truchcie...
:smoke:
@embe
to jest jedno z najpiękniejszych porównań, jakie przeczytałam od mężczyzny i jednocześnie od 'Psiarza' :aplaus:


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

gingerheaven pisze:Moje pierwsze 2 leony wychowywaly sie w mieszkaniu
No i mam o czym myśleć. :dizzy: :chmmm: :mrgreen:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

tsode pisze:to jest jedno z najpiękniejszych porównań, jakie przeczytałam od mężczyzny i jednocześnie od 'Psiarza'
:oklask: :oklask: :oklask: :yes:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

No i mam o czym myśleć.
Myśl, myśl...
... i pamiętaj o ślinieniu się.
... a leony są takie podobne!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...i Ramzes w ogóle się nie ślini; całkiem nic!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

tsode pisze:to jest jedno z najpiękniejszych porównań, jakie przeczytałam od mężczyzny i jednocześnie od 'Psiarza' :aplaus:
Teoretycznie Cię nie lubię - z racji niektórych Twoich wypowiedzi - ale teraz zaczynam Cię trochę lubić... ;-) _kwiatek_ _całus_
...doceń to!
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

embe pisze:...i Ramzes w ogóle się nie ślini; całkiem nic!
:smoke:
moje tez sie nie slinia,co najwyzej wode rozlewaja :mrgreen:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

...w tym jest między innymi ich przewaga nad niufami. Leony są przecudowne! No, może niufy są "ładniejsze", bardziej opanowane i pewne swojego dostojeństwa... :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

za to leony maja ta iskre w sobie,sa bardziej zywiolowe,psotne i miewaja suuper pomysly-nie da sie nudzic z nimi :mrgreen: .Choc w chwili obecnej chetnie bym swojego leona zamienila na niufa-moze bylby bardziej opanowany przy tych cieczkach :mrgreen: :evil:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ