Nie cierpię tej pory roku

Wzorzec leonbergera i dyskusje o nim

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Hmmm..właściwie to zbytnio nie mogę nic poradzić bo mój leonek jest na dworze, ale również nie lubie tej pory roku bo w lato to był nawet dość dużo w domu a teraz to najwyżej na parę chwil bo wszystko potem jest bródne i mokre.


Lenka
Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

Myśmy nie mieli na szczęście problemu ze ścianami ponieważ w przedpokoju jest błazeria. Paskudne to strasznie ale za to bardzo praktyczne, nie widać umazanych ścian. Jedyne co zmieniliśmy to garderobę, czarne ciuchy się po prostu nie sprawdzają. Nawet do zamiatania 5 razy dziennie przywykłam, ale to dlatego że nigdy nie przywyknę do chodzenia w kapciach. Młody non stop upaćkany ale za to jaki szczęśliwy


Pozdrawiam Ola :)
Magrat
leomaniak
leomaniak
Posty: 169
Rejestracja: 2008-07-11, 07:08
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: Magrat »

Co do to piasku i sierści to nie moc odkurzacza jest ważana, tylko odkurzacz powinian posiadać szczotkę do zbierania psiej sierści. Jeśli chodzi o ściany to tylko kafle z szarą fugą albo tapeta zmywalna.


Agata i Daniel
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Tapete mlody leon moze zedrzec ze sciany-fajna zabawa :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Lenka pisze:...bródne...
Brudne, BRUDNE!!!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Nika pisze:...błazeria...
Boazeria, BOAZERIA!!!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Kto WAS uczył ORTOGRAFII??? :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

embe pisze:
Nika pisze:...błazeria...
Boazeria, BOAZERIA!!!
:smoke:
w obliczu durnej ustawy o języku polskim to z tą boazerią to już może być różnie - osobiście spotkałam się z przypadkiem, gdzie urzędnik powołując się na tąż ustawę cofnął projekt z procedury pozyskiwania pozwolenia na budowę z powodu nazewnictwa "hall" a nie "hol" - jak niby miało być po polsku :dizzy:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Magrat pisze:Co do to piasku i sierści to nie moc odkurzacza jest ważana, tylko odkurzacz powinian posiadać szczotkę do zbierania psiej sierści. Jeśli chodzi o ściany to tylko kafle z szarą fugą albo tapeta zmywalna.
Polecam odkurzacze zelmera z elektroszczotką - do dywanów rewelacja !!
Fugi szare są najmniej brudzace (a raczej najmniej ten brudek widać :mrgreen: ) co dościan to dobra farba zmywalna i jest git - my mamy pomalowane Beckersem i raz na jakis czas sie myje wodą z ludwikiem i brudek ładnie schodzi. Ewentualnie dobre są farby typu "kuchnia i łazienka" tylko pamietac nalezy zeby nie zmywać ich przez pierwszy miesiac od pomalowania :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-11-11, 23:10 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


Nika
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 453
Rejestracja: 2009-03-28, 00:47
Lokalizacja: Polska

Post autor: Nika »

embe pisze:Kto WAS uczył ORTOGRAFII??? :chmmm:
:smoke:

Każdemu może się zdażyć ale dzięki za poprawienie


Pozdrawiam Ola :)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:hahah: a kto ta ortografie wymyslił :rotfl:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

miala byc jakas nowa ustawa o zmianie ortografii :roll: ze sie pisze jak sie slyszy etc-porazka :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

yack pisze:co dościan to dobra farba zmywalna i jest git - my mamy pomalowane Beckersem i raz na jakis czas sie myje wodą z ludwikiem i brudek ładnie schodzi.
My też w korytarzu mamy ściany pomalowane zmywalną farbą i rzeczywiście daje rade, nawet bez ludwika, wilgotna szmatka wystarczy.


ania&tomek
MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

Moje psy o tej porze roku więcej są w domu niż na dworze, więc aż tak źle nie jest.
Ściany pomalowane na żółto, ale zmywalną farbą. Miejsce psów na przedpokoju (czy hall’u – jak kto woli) pod schodami. Kładę stara poszwę i psiut leży aż się podsuszy, bo do całkowitego wyschnięcia daleka droga.. . :-) Potem zmiana poszwy (stare pościele zbieram po rodzinie i znajomych) no i psy nie chodzą po całym domu :oops: . Do dyspozycji maja przedpokój, salon i naszą sypialnię. Nie wchodzą do kuchni, bo tam są kocie miski.
Nie wchodzą również do pokoi dzieci, chyba że są zaproszone. Nie przekroczą progu bez wezwania i tak samo koty. To pozwala zachować trochę czystości w tych pokojach, no i starszy syn ma uczulenie na sierść kocią (bezpośredni kontakt), a młodszy na pleśnie (wiem od tygodnia) :evil: . Jak czekaliśmy na „reakcję”, to mówię – Adaś wszystko tylko nie 9 i 10, bo nie wiem co zrobimy. :lol:
No i pleśnie, trawy, zboża niestety na „tak”, ale psy koty na szczęście na „nie” :lol:
Piachu uniknąć się chyba nie da, ale jak wstaję rano do pracy, to mózg śpi aż do momentu wyjścia z sypialni… „chrup” ! Ten dźwięk aktywuje mój mózg do działania. Zaczynam od porannej gimnastyki, czyli tańca ze szczotką _02_ ! Odkurzam codziennie i Amara też on bardzo to lubi. No i nie widzę różnicy między noszeniem błota, piachu i zapachu przez owczarka niemieckiego czy leonbergera.
Może nie zwracam na niektóre rzeczy uwagi, bo są w moim życiu od dnia moich narodzin? Te błota, piachy, to taki element mojego życia? No i nigdy w życiu nie byłam pedantką! :oops:
A znajomi, to przeważnie posiadacze zwierzaków, a jak nie, to i tak wiedzą że mam w nosie co o mnie mówią, czy myślą ludzie. Jak komuś przeszkadza zapach mokrych psów, to trudno, przychodzić nie musi. :zorro:
:phhhh" starałam się nie robić błędów.... :rotflik:


Pati
Magrat
leomaniak
leomaniak
Posty: 169
Rejestracja: 2008-07-11, 07:08
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: Magrat »

gingerheaven pisze:Tapete mlody leon moze zedrzec ze sciany-fajna zabawa :lol:


Tapet jeszcze nie zdarły, ale listw przy podłodze już nie mamy.


Agata i Daniel
ODPOWIEDZ