Kaszel kenelowy z Warszawy lub Leonbergu...

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kaszel kenelowy z Warszawy lub Leonbergu...

Post autor: abrus »

...to tak do wiadomości wszystkich, którzy byli na wystawie klubowej w Warszawie i w Leonbergu, bo prawdopodobnie w jednym z tych miejsc Arwena się zaraziła tą chorobą-zaczęła chorować koło tego wtorku, dwa dni później objawy pojawiły się u artusa, dziś u abyśki. Chorują już też psy mieszkające po sąsiedzku.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:chmmm: w warszawie chyba nie,u nas wszystkie zdrowe :chmmm:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
GeBa
leomaniak
leomaniak
Posty: 101
Rejestracja: 2009-09-16, 10:00
Lokalizacja: Jestem z miasta

Post autor: GeBa »

No z tego co wiem jest szczepionka na kaszel kenelowy ponoc jest niezla ja nie szczepilam ale slyszalam opinie kilku osob ktore szczepily swoje ogonki i ja chwalily


Jurek i Barsa na zawsze w mym sercu [`]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja szczepie duramune ktore zawiera tez p.ciala na kk i od 4 lat odpukac nie zdarzyl nam sie jeszcze-zdarzylo sie kilka razy ze psy po wystawie chychraly 1-2 dni ale delikatnie i przechodzilo :-) .
A KK zalapalismy w sopocie 2005,ujawnilo sie sporo pozniej i zdazylismy pozarazac na kolejnej wystawie inne psy-zupelnie nieswiadomie :cry: .Suki wyleczylam szybko,pies chychral jeszcze kilka miesiecy :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Czy tę szczepionkę można stosować już u szczenięcia,czy u dorosłego psa ?
Ostatnio zmieniony 2009-10-22, 23:51 przez SISQO, łącznie zmieniany 1 raz.


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

mozna -to jest kombajn,bodajze na 3 szczepienie sie daje.Jest jeszcze specjalna szczepionka tylko na kk-pneumodog -to nie wiem czy mozna dawac szczenietom.Nas jak na razie chroni duramune -skutecznie (odpukac)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

hmm...w niedalekiej przyszłości będzie trzeba piesia zabezpieczyć :eyebrowsss:


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ze szczepieniami dla szczeniat to jest tak ze dostaja 3-najpierw na parwo i nosowke ,potem szczepionke rozszerzona o chorobę Rubartha, kaszel kenelowy,leptospirozę, parainfluenzę,koronawirozę i na koncu 3 szczepienie to powtorka. Zalezy jeszcze od szczepien jakie hodowca uzywa-kazda firma ma troche inne zalecenia i rozszerzenia szczepien,najczesciej uzywanym szczepieniem jest novibac ,potem duramune,Eurican i jest jeszcze firma vanguard ,wiecej firm nie znam ale byc moze sa.OD hodowcy odbierasz szczenie zazwyczaj z jednym szczepieniem (jesli odbierasz w wieku 7-9 tygodni) ,czasem z dwoma-zalezy od programu szczepien danej firmy. .A jak chcesz dodatkowo zaszczepic tym pneumodogiem to juz weta musisz spytac -w tym drugim podstawowym szczepieniu jest parainfluenza a to wywoluje kk (czyli szczepienie dziala na kk).
Ostatnio zmieniony 2009-10-23, 02:20 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 2 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Znam Novibac... Po niedzieli będę u swojego weta,to przy okazji zapytam o te dodatkowe.


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

zle chyba napisalam-wszystkie te szczepienia nie sa dodatkowe poza pneumodogiem.Pozostale nazwy jakie wymienilam to nazwy firm szczepionek -i jedna z nich sie szczepi na 2 i 3 szczepienie :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

Aaaa...zrozumiałam :eyebrow:


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Moje stado wlasnie zaczelo chorowac, Afri ma od 2 dni kaszel, dzisiaj wieczorem dalaczyl Szczurek, jedna kicia tez sie zalapala :-(

Najgorsze jest to ze narazilam na to paskudztwo psiaki ze szkolki, zanim sie zorientowalam ze to to :-(

Wredne jest to wirusisko bo okres wylegania choroby wacha sie od 2 do 30 dni :!:

Pocieszajace jest to ze jesli sie nie dolacza powiklania to nastepuje samowyleczenie w przeciagu 7-14 dni ;-)


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

to teraz oby Eni jr nie zlapala :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

to paskudztwo się łatwo przenosi - niestety, wczoraj się dowiedziałam, że chorują już psy z dalszego sąsiedztwa, a moje przecież nie wychodzą poza ogrodzenie, więc widocznie to idziez wiatrem. Moje psy nie miały żadnych powikłań, przeszło po dwóch tygodniach. Arwena miała najlżejsze objawy i trwały najkrócej, Artus kaszlał najdłużej i do tego miał potworny katar, który mu wisiał z nosa, Abyśka kaszlała najmocniej. Podałam im tylko Lydium jednorazowo. Starałam się, żeby w mokrą pogodę nie przebywały za długo na dworze, ale i tak nie udało się uchronić artusa przed kąpielą w stawie, ale przeżył -bez powikłań :-)


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

te stawy na dzialce to moga byc jednak przeklenstwem :roll: moje nadal plywaja mimo ze kazdy mnie tu zapewnial (ty tez KAsia :lol: ) ze im sie znudzi i woda bedzie zimna to nie beda plywac :lol: .To tak odbiegajac od tematu.Mam nadzieje ze Eni jr kk nie zlapala bo poznan juz blisko :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ