smakolyczki dla naszych futrzakow

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

smakolyczki dla naszych futrzakow

Post autor: gingerheaven »

Dzis zrobilam dla kundli nagrodki zywieniowe.Wartoba-moze byc jakakolwiek...Ugotowalam i pokroilam w kostke a potem suszylam w piekarniku w temp 80 stopni kilka godzin.Dom wonieje ;-) .Podpatrzylam to w norwegii,psy uwielbiaja taka watrobeczke ;-) .Watrobeczka ma sciemniec nie zczerniec zupelnie :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
GeBa
leomaniak
leomaniak
Posty: 101
Rejestracja: 2009-09-16, 10:00
Lokalizacja: Jestem z miasta

Post autor: GeBa »

u nas swego czasu skozystalam ze sposobu mej imienniczki Moniki ktora ma dobka Rexa i jak nasza iwonka mieszka w Australii
Monika podala taki przepis

Na mojego psa działa to jak magia............

Cała wątroba np wieprzowa w torebce foliowej (nie zamknętej) i na głębokim talerzu ładuje w mikrofalowce na 10 minut.
Smród jest straszny więc proponuję otworzyć okna i wyjść z psem na spacer. W tym czasie wątróbka zdąrzy już przestygnąć.


W torebce będzie trochę soku z wątróbki - tym olewam jedzenie psa.
Wątróbkę kroje w kostkę i wsadzam do lodowki w plastikowym kontenerku. Jest OK przez jakiś tydzien. Można nawet kontenerka nie zamykać, bedzie po prostu schła.

Jesli chodzi o owe torebki to nasze worki do pieczenie z Jana Niezbędnego świetnie sie nadaja

Można też wątróbkę pokroić w cienkie plasterki i wysuszyć - i wygląda wtedy tak samo jak ta kupowana w sklepie :-))

Można ją też pokrojoną zamrozić, jak widzimy że mamy za duzo.
Używam jako "łapowki" w szkoleniu.
Ostatnio zmieniony 2009-09-25, 08:01 przez GeBa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jurek i Barsa na zawsze w mym sercu [`]
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

A jak taką pokrojoną wątróbkę wysuszę to sie nie bedzie kleic, brudzic i wogole ? Bardzo smierdzi juz taka wysuszona ? Pytam bo szukam czegos niebrudzacego i nie "walącego zbyt mocno" co by mozna bylo brać ze sobą na spacer bo teraz mam jakies ciasteczka ale one są chyba za mało aromatyczne bo nie robia na nim duzego wrazenia


ODPOWIEDZ