WNĘTROSTWO

dyskusje o genetyce

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

WNĘTROSTWO

Post autor: Archisia »

Bedac w lesie czytalam ksiazke o hodowli i na podstawie tejze ksiazki upichcilam taka tabelke.
Obrazek
Ja wogole bardzo lubie tabelki, tabelkujac wygladza sie to co opisowo zajmuje duzo miejsca i w dodatku czlek sie gubi, zanim dojdzie do konca opisu. :mrgreen:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ciekawe...wynika z tego ze nietrudno wyhodowac wnetra,zwlaszcza ze wielu hodowcow nie podaje info o tym ze urodzil im sie w miocie wnetr....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

KASIU! Jakimi badaniami jest to - tak naprawdę - poparte??? :chmmm: Bo u naczelnych, z ludźmi na czele, nie ma aż takiej prawie ścisłej korelacji. Jutro porozumiem się z kolegą urologiem i wypytam go o szczegóły... :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

DROGI EMBE nie krzzycz na mnie, przeciez jak zaczniemy rozwazac doglebnie mechanizm dziedziczenia wnetrostwa to nam podrecznik wyjdzie w dodatku bardzo zawily.
Poza tym chyba zauwazyles jakiego psa uzyto do rozmnazania, 100 % wnetra :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 21:58 przez Archisia, łącznie zmieniany 2 razy.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Czy ja krzyczę na Ciebie? - nie ośmieliłbym się... Ja tylko próbuję dociekać...
Osobiście znam dwóch ludzkich (pierwotnie) obustronnych wnętrów - obaj po operacjach przeprowadzonych u nich w dzieciństwie:
1. Jest dziś szczęśliwym małżonkiem i posiada trójkę dzieci i żaden z jego dwóch synów nie urodził się wnętrem,
2. Jest co prawda księdzem, ale nie wiem czy wiesz, że przed wstąpieniem do seminarium przyszli alumni są bardzo dokładnie badani w tym względzie (na pewno dokładniej niż przez sędziego kynologicznego!), gdyż według prawa kanonicznego ksiądz musi być 100%-wym mężczyzną... Tam akurat "niedorobionych", czy "niepełnych" stanowczo nie przyjmują.
:chmmm:
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 22:20 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

to to prawo kanoniczne jak dla mnie zalatuje faszyzmem :roll:
Ostatnio zmieniony 2009-09-06, 22:27 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 2 razy.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ja sobie czytalam ksiazke Poradnik hodowcy kotow, autorstwa Elżbiety Wirth-Dzięciołowskiej i to co tam znalazlam bardzo mi sie spodobalo, na potrzeby rozwazan takich amatorow hodowcow jak my.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

gingerheaven pisze:to to prawo kanoniczne jak dla mnie zalatuje faszyzmem :roll:
eee - w sumie logiczne, bo to w zasadzie też jakby "zawód zaufania publicznego" i wszelkie powody wyboru takiej, a nie innej drogi powinny być naturalne, a nie wynikać z frustracji


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

embe pisze:Osobiście znam dwóch ludzkich (pierwotnie) obustronnych wnętrów - obaj po operacjach przeprowadzonych u nich w dzieciństwie:
1. Jest dziś szczęśliwym małżonkiem i posiada trójkę dzieci i żaden z jego dwóch synów nie urodził się wnętrem,
:chmmm:
:smoke:
Jesli zona nie byla nosicielka to ci synowie jak najbardziej powinni miec "jajeczka" ale wg. tabelki moga byc nosicielami.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

a tak w ogóle to ludzi nie porównamy, bo homo sapiens nie mają tak dużego przyrostu naturalnego w ramach tej samej pary rodziców ;-)
a swoją drogą ciekawe, jak wyglądają statystyki wnętrostwa po osobnikach mających wnętrowskie rodzeństwo. Sporo na ten temat czytałam i niestety póki co, mechanizm dziedziczenia wnętrostwa nie został wyjaśniony, spotkałam się nawet z teorią, że wada może sobie "wymutować" nagle, bez dziedziczenia


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no tez jestem bardzo ciekawa :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

abrus pisze:
gingerheaven pisze:to to prawo kanoniczne jak dla mnie zalatuje faszyzmem :roll:
...z frustracji
...lub z braku jajek :mrgreen: A po drugie - w przypadku tegoż księdza - trudno sprawdzić dziedziczenie :hahah: Zresztą dla badania jakiejś populacji potrzebna jest grupa statystyczna, a moja jest bardzo uboga... Pogadam jutro z urologiem
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

abrus pisze: ...niestety póki co, mechanizm dziedziczenia wnętrostwa nie został wyjaśniony...
Grupa wnętraków jest tak nieliczna procentowo, że trudno wyciągnąć istotne statystycznie wnioski; tu trzeba by uczciwych badań międzynarodowych - tak jak to sie prowadzi w przypadku ludzi. A tak naprawdę to wet przeprowadza zabieg chirurgiczny u siebie w gabinecie i niekoniecznie musi o tym donosić światu naukowemu, więc na prawdomówne statystki nie ma co liczyć... :chmmm:
:smoke:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Dzieki Archisia za ta tabelke :-D jest to bardzo ciekawe...przynajmniej dla mnie :mrgreen:
We wnetrowstwo homo nie bedziemy sie wgłebiac :lol: bo i po co?
No i oczywiscie ,ze zabieg robi wet w gabinecie :lol: bo gdzie indziej ma to robic :lol: i nie koniecznie musi podawac to do wiadomosci publicznej,choc skoro sa takie statystyki to pewnie nie sa wyssane z palca :-D Na domiar wszystkiego nie wszedzie jest to tajemnica,bo wystarczy spojrzec na statystyki np. w czeskim klubie i prawie wszystko widac,bo tam sie o tym mówi :mrgreen:
Tymze oto sposobem wycofałam Ade z hodowli poniewaz okazało sie,ze jej matka pochodzi z miotu ,gdzie był juz jakis wnetr ,a rodzenstwo Ady(meskie rodzenstwo)jest w czesci wnetrami :-(


Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

No cóż jak wszyscy wiedzą mój Parysek też jest wnętrem(już po kastracji chłopczyk jest) i znów rozpętaliście wojnę światową :haha: :haha: :haha: :haha:
Kiedy rozmawiałam z wetem podczas zabiegu , powiedział mi że w zasadzie to powinno się wycofać sukę i samca, gdzie wykryto wnętry również cały miot -jako hodowlany. No cóż na własnym przykładzie wiem,że tak nie jest i rodzeństwo Parysa jest rozmnażane jak również jego rodzice nadal dają potomstwo??????


ODPOWIEDZ