Smycz-jaki rodzaj

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Smycz-jaki rodzaj

Post autor: Lenka »

Czy dla szczeniaka są wskazane szelki czy może być normalna obroża?


Lenka
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

he, he tytuł nieadekwatny do pytania :)

Powiem przewrotnie może być komplet: obroża i smycz lub szelki i smycz :mrgreen:

Ja wolę obroża + smycz lub halter +smycz ;-) Szelek używałam do jazdy samochodem lub tropienia :-D


Pozdrawiam ;)
kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

ja też bym była za obróżką i smyczą. Szelki są po to, żeby pies na nich ciągnął i nie robił sobie krzywdy (nie dusił się) właśnie m.in. przy tropieniu, czy obronie.


Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

A jaki rodzaj smyczy jest lepszy, smych wysuwana czy taka normalna?? Jaka dlugość smyczy jest odpowiednia dla leonka i jaka grubość obroży jest dobra ??
:)


Lenka
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

absolutnie nie wysuwana,taka smycz niczemu nie sluzy i jeszcze uczy psa ciagnac-ja taka smycz traktowalam tylko jako linke treningowa bo linke sie ciezko zwija a ja jestem leniwa z natury :dizzy: .normalna smycz,ja uzywam smycze 190-210 cm dlugie regulowane drugim karabinczykiem co do dlugosci .obroze na poczatek uzywalam ciensze potem jak psiaki maja 4-5 miesiecy juz grubsze ale ile mm nie mam pojecia -te najgrubsze parciane chyba :dizzy: .u mnie czesc psow ma obroze firmy red dingo ,jedna nosi roggz i nie widze roznicy pomiedzy tymi obrozami -obydwie pod wplywem wody sie zaciely i nie chca sie zwiekszyc-zmniejszyc :rotfl: ale zyja mimo codziennego plywania suczy...roggz jest drozszy sporo ,ladny ale red dingo tez ma fajne rzeczy i mocne karabinki.....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

jeszcze apropo smyczy to przed zlotem kupilam 2 smycze w sklepie zoologicznym ,takie zwykle z tasmy w lapki i na zlocie poszedl karabinczyk -nie polecam :-D reszte smyczy mam szyte podwojnie a nie zwykla tasma -roggz,frogs,i red dingo -we frogs szybko sie kolka do regulacji urwaly,red dingo trzyma sie od roku ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Szerokość obroży zależna od rozmiaru delikwenta, czyli jego wieku ;-) Myślę, że 2 cm szerokości będzie już dla kilkomiesięcznego ok. a długość obrożny zależna od obwodu szyi ...
Smycz automatyczna to trzeba kupić na największe obciążenie (dla psa > 50kg). To jest zwijana taśma i jak dla mnie ten automat jest za ciężki ;) Używam smyczy z szerokiej taśmy z możliwością regulacji albo 10 m taśmy do szkolenia i na spacer, gdy nie moge psa puścić luzem. Ważny jest bardzo porządny karabińczyk :mrgreen:


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Przez wiele, wiele lat (więcej niż niektóre z Was mają po dwie razem) nigdy nie stosowałem na stałe żadnej obroży. Dławik, czyli "niemiecki łańcuszek" ze "smyczą", czyli zawsze delikatnym, ozdobnym łańcuszkiem, zakładam psu, gdy zbliża się ponad 10 m do szosy lub lękliwego przechodnia. Ola nigdy nie używa żadnych metod "krępacji" psa i w ewtl. krytycznych sytuacjach prowadzi Ramzesa za ucho. Smycze - i te tradycyjne, i te zwijane sprężynowo - używaliśmy tylko w okresie szczenięcym - do czasu opanowania pełnej karności psa. Dziś Ramzes nawet pod sklepem nie jest niczym krępowany, siedzi grzecznie i żadna podnieta go nie wzruszy... Mam jednak tę pewna przewagę nad większością z Was = mieszkam na wsi, gdzie Ramzes jest powszechnie znany, a żadna policja czy straż miejska nie prześladuje nas za brak uwięzi czy kagańca...
:smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja mieszkam na wsi ale bez smyczy odwazam sie wyjsc tylko z magia lub kaja ,kiedys z gala -z reszta psow absolutnie nie bo to zalezy od psa,kaja to mulek zapatrzony w nas ,magilla jest z natury taka ze sie trzyma nogi-zobaczymy jak podrosnie a Gala to byla Gala -kazdy pies tak samo chowany ale rozne charaktery,bajki w zyciu bez smyczy bym nie wziela poki nie wyjdzie z wieku cielaka ktory ma zawsze swoje zdanie :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

gingerheaven pisze:absolutnie nie wysuwana,taka smycz niczemu nie sluzy i jeszcze uczy psa ciagnac
Pozwolę sobie się nie zgodzić :lol:
Ja mam wysuwaną i najczęściej wlasnie z nią chodzę :-P bo BJ moze sobie chodzić gdzie chce a ja chcę zeby szedł przy nodze to idziemy na zwiniętej i czasem lepiej, czasem gorzej ale jakośtam człapie sobie przy nodze. A przynajmniej robi więcej kilometrów i juz nawet nauczyl się ze generalnie nie chodzi się za słupkami, drzewami itp a jak się zapędzi to wduszę hamulec i od samego dzwieku BJ juz wie ze dalej sie nie idzie. Mowię o normalnym spacerze, nie o sytuacji gdy mijamy sie z innym psem. Ale z punktu widzenia szkoleń itp itd calej tej teori to pewnie to niezbyt dobre, ktos mi kiedys mowil ze to złe bo pies musi byc przy panu a nie gdziestam. Moze kiedys przestanę z niej korzystac ale narazie jestem zadowolony :-P :-P


A obrożę to mam zwyklą choc jak bj byl maly to mialem taką fajną firmy Muscat z zatrzaskiem, teraz boje sie ze plastikowy zatrzask moglby byc zbyt slaby w sytuacji awaryjnej. Są jakies obroze z metalowym zatrzaskiem ? Nie chce m i sie za kazdym razem zapinac i odpinać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2009-08-05, 00:08 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

yack pisze: Nie chce m i sie za kazdym razem zapinac i odpinać :mrgreen:
to sie nazywa juz szczyt lenistwa :rotfl:


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Yack, taką masz?
Obrazek

Zwijanie taśmy też często zawodzi j jak trzeba psa smycz skrócić to i tak się łapie za samą taśmę :roll: Więc dla mnie noszenie dodatkowych 0,5 kg w ręku przez cały spacer jest bez sensu :mrgreen:
A i karabińczyk nie budzi zaufania ;-)


Pozdrawiam ;)
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Ja mam Giant, takie coś
Obrazek
Narazie dizala bez problemu, w razie czego mam gwarancję :-P
A za taśmę nie łapię bo mozna paluchy poniszczyć :mrgreen: a akurat dla mnie to nie jest ciężar ktory by mi przeszkadzał (ale wazy więcej niz 0,5kg) choc jest wielka. Ale w razie czego moze sluzyc do obrony :mrgreen: :mrgreen:


Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Z kupnem obroży zaczekam na szczeniaka żeby kupić dobrą a nie przypadkiem zamałą ;p ale smych kupie chyba za parę dni :) a jeśli chodzi o obciążenie to może być max.60kg ??


Lenka
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Lenka, ja do małego psa mialem takie coś:
http://www.kacikpupila.pl/sklep/muscat- ... -2481.html ale nie pamietam jaki rozmiar Naprawde fajna obroza, solidna, mięciutka i regulowana, niewiem czy nawet teraz jeszcze BJ by sie w nia nie zmiescil ale boję się plastikowego zapiecia bo choć wykonana naprawdę porządnie to to jednak plastik. Ale naprawdę przyjemna ta obroża ;-)
Ostatnio zmieniony 2009-08-05, 09:42 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ