Smycz-jaki rodzaj

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

rewelacyjny i jedyny przmawiający do psa z metod jakie znam, chodzi mi o to, ze żeby szkolić psa, to nie może on się w początkach nauki rozpraszać innymi czworonożnymi towarzyszami, bo wtedy nie uzyska się skupienia 100% psa na sobie i dlatego ja nie dopięłam szkolenia na ostatni guzik ;-) bo brakło mi czasu na zajmowanie się psami pojedynczo, i na resztę życia, za często z braku czasu musiałam zabierać na spacer więcej niż jednego kudłacza, a dwa młode idące razem były zawsze zajęte przede wszystkim sobą


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

niestety tylko mając jednego psa w domu można z nim nawiązać tak rewelacyjny kontakt, jak jest ich więcej niż jeden, to już nigdy nie to samo


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

Z wszystkimi postami napisanymi sie zgadzam !
I z tym ze te te metody co przytoczylam i kliker sprawadzaja sie do tego samego szkolenia,
czyli do pozytywnego, duzo chwalic/nagradzac.
Pies sam zacznie robic co mu sie tylko oplaca .
Targetowanie mysle ze jest to wstep do klikania .
Komenda "patrz" jest czyms jak skupianie sie na przewodniku zwlaszcza w sytuacjach dla psa stresujacych czy nakrecajacych go.
Mielismy (teraz juz nie jest potrzebne) wycwiczone tak ,kiedy moj zobaczyl psa,
to automatycznie patrzyl na mnie , no i byl zaraz nagradzany.
gingerheaven pisze: Pierwszy pies-Dali byl najlepiej wyszkolony-a dlaczego??Bo byl problematycznym psem z ADHD i z nim pracowalam-duzo i czesto .
SWIETA RACJA :-) z moim to samo.
Mialam ONy ktore byly bezproblemowe i to mi wystarczalo.
Z CArem przez jego problemy mam zbudowana z nim wspaniala wiez , oparta na zaufaniu.
Tego przedtem z zadnym psem nie doswiadczylam :-(
Rozumiemy sie bez slow .
Tylko dzieki niemu lepiej poznalam psi swiat :-)


Pozdrawiam Iwona :-)
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

iwona i Car pisze:Mielismy (teraz juz nie jest potrzebne) wycwiczone tak ,kiedy moj zobaczyl psa,
to automatycznie patrzyl na mnie , no i byl zaraz nagradzany.
Ja tak mam z moim ale niestety narazie tylko jak mijamy posesje na kotrych wiem ze wyskoczy jakis pies ktory robi masę hałasu (np. jeden bernenczyk albo posokowiec - ten to wyje jakby go ze skory obdzierano) i moj pies juz się nauczył ze jak tam pies dobiega by narobic halas to sam przychodzi mi do nogi i patrzy za smakolykiem. Niestety nie dziala to na inne psy ktore mijamy na chodniku, tak sobie myslę ze muszę chyba wtedy jakos bardziej skupiac go na smakolyku albo wprowadzić tą komendę "patrz" :-D Mozliwe ze czegos takiego nam brakuje :chmmm:


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

yack pisze:Ja tak mam z moim ale niestety narazie tylko jak mijamy posesje na kotrych wiem ze wyskoczy jakis pies ktory robi masę hałasu (np. jeden bernenczyk albo posokowiec - ten to wyje jakby go ze skory obdzierano) i moj pies juz się nauczył ze jak tam pies dobiega by narobic halas to sam przychodzi mi do nogi i patrzy za smakolykiem.
Super :-)
U nas z Cara agresja byly wlasnie psy za plotem najlepsze do uczenia jego.
Bezpiecznie i ja moglam spokojnie skupic sie na ukladaniu psa.
Niestety nie dziala to na inne psy ktore mijamy na chodniku, tak sobie myslę ze muszę chyba wtedy jakos bardziej skupiac go na smakolyku albo wprowadzić tą komendę "patrz" :-D Mozliwe ze czegos takiego nam brakuje :chmmm:
Nie napisales jak Twoja psina sie zachowuje ? czy chce sie bawic , czy szczeka itd
Jezeli sie stresuje to stopniowo bym do takich sytuacji podchodzila.
Jezeli pies idzie z przeciwka , przejsc na druga strone i wowczas nagradzac za spokojne zachowanie,
zwlaszcza za koncentrowanie sie na przewodniku.
Powoli zmniejszac odleglosc , nie wrzucac psa na tak zw. "szeroka wode" tylko poglebiamy stres.

Uczyc psa opanowania jest tez dobrze przez nie ruszania pelnej miski.
Miska powinna byc zawsze w tym samym miejscu, wie gdzie mu wolno jesc.
Postawic przed nosem i nie wolno ruszyc, oczywiscie nie powinno to za dlugo trwac ,
no z minute.
Jak zmieniam wode to tez nie pozwalam od razu pic , a Car np bardzo spragniony chce sie szybko napic ,
to u nas bierze sie z tego ze ma ta brode i mnie ochlapie, musi poczekac az odejde :-)
Tez go uczy opanowania , posluszenstwa , cierpliwosci.
Zawsze oczywiscie zostaje pochwalony.


Pozdrawiam Iwona :-)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Jak bede taka stara jak ten pan na filmiku,to bede miala tak wyszkolonego psa :shock: :lol: :rotfl: ............chyba............. :upss:
http://vimeo.com/7356697


Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

iwona i Carczytam i czytam i postanowiłam wprowadzić w czyn Pani rady , dziękuję _14:
Widzę yack, że mamy podobny problem.
iwona i Car pisze:Nie napisales jak Twoja psina sie zachowuje ? czy chce sie bawic , czy szczeka itd
My szkoliliśmy się dość długo i w zasadzie wszystkie niepożądane zachowania udało nam się wyeliminować,gdy jesteśmy sami psiak jest idealny _07_ ale pozostał jeden problem, który jest bardzo uciążliwy i nie wiemy dlaczego się pojawił. Gdy jakiś pies idzie z naprzeciwka przejście obok niego jest niemożliwe :roll: Zaczyna strasznie ciągnąć w jego stronę, z postawą raczej nie wskazującą chęć do zabawy...Jest wtedy w takim amoku, że nawet wołanie po imieniu nic nie daje..nie wiem czy zareaguje na komendę :chmmm:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

a jak to obejrzalam to sie zalamalam.............ja tez tak chce!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=qFP28ANXLLA


Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

Wooow...oglądając zapomniałam mrugać :upss:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Elżbieta pisze:Wooow...oglądając zapomniałam mrugać :upss:
:rotfl: nie???? :rotfl: ja tez


Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

abrus pisze:niestety tylko mając jednego psa w domu można z nim nawiązać tak rewelacyjny kontakt, jak jest ich więcej niż jeden, to już nigdy nie to samo
:y:
Właśnie dlatego udało mi się nauczyć mojego psa reagowania na gesty. Był bardzo posłuszny. Uzyskałem takie rezultaty dzięki obserwacji zachowań w okreslonych sytuacjach i dzięki stanowczości.( nie mylić z agresją) Jednak tego nie zrobi się w jeden dzień. Zatem cierpliwość, stanowczość i wnikliwa obserwacja swojego pupila.
Chcialem, gdy przyjdzie ten wyczekiwany przeze mnie czas, sprawić sobie od razu dwa leonki. Jednak po lekturze waszych postów doszedłem do wniosku, że wpierw będzie jeden. Postaram się go nauczyć tego co trzeba( mam nadzieję, że mi się uda). Gdy pojawi się drugi leonek łatwiej załapie o co mi chodzi,( mam nadzieję). :-P ;-) _03_


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
SISQO
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 435
Rejestracja: 2009-09-01, 21:32
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: SISQO »

SZOK !!! :elektro: Jestem pod ogromnym wrażeniem :yes:


POZDRAWIAM...BEATA
Awatar użytkownika
andante
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 332
Rejestracja: 2009-11-14, 09:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: andante »

danuta pisze:a jak to obejrzalam to sie zalamalam.............ja tez tak chce!!!!!!!!!!!!!!!!
Nic dodać nic ująć. :jaw-dropping: :jaw-dropping: :jaw-dropping:


Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

danuta pisze:a jak to obejrzalam to sie zalamalam.............ja tez tak chce!!!!!!!!!!!!!!!!
Niesamowite, czyli mozna pracowac z grupa psow.


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

Jola+leony pisze:
danuta pisze:a jak to obejrzalam to sie zalamalam.............ja tez tak chce!!!!!!!!!!!!!!!!
Niesamowite, czyli mozna pracowac z grupa psow.
Dzieki Danusiu za ten filmik , nie raz jeszcze wroce do niego , toz to az niemozliwe :shock:

Ten czlowiek mysle ze ma nie tylko duze zdolnosci , wspaniale rozumie psy ale
na pewno ma ta tak zwana haryzme.
Widzialam juz przewodnika z kilkoma psami naraz poslusznymi, wyjatki oczywiscie ,
no ale NIE DO TEGO STOPNIA co na tym filmiku - moje marzenie :-D

Ale widac dokladnie jak psy go lubia , tylko dlatego ze on im zapewnia rozrywki w ktorych sam uczestniczy, czyli bawi sie z psami.
WSPANIALE .
No i ci wszyscy co na dogo okrzykneli mnie za brak odpowiedzialnosci ze chodze
po miescie z psem bez smyczy ,powinni zobaczyc !!!!!!
nie pomoglo tlumaczenie , ze na jakiej zasadzie w takim razie psy
pracuja z niewidomymi i potrafia przeprowadzac przez ulice ,
no a tu przez ulice potrafi sie tyle psow ustawiac za przewodnikiem i czekac na komende.
NIEWIARYGODNE :o: :-D


Pozdrawiam Iwona :-)
ODPOWIEDZ