Smycz-jaki rodzaj

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Niezłe niezłe, z zeszlego roku pamiętam taki http://www.youtube.com/watch?v=AUtPKbMwnRo akurat na czasie :-)


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

Slodkie i na czasie _13_

To sa te same psy , no chyba tylko Bernenczyka nie bylo na poprzednim filmiku.


Pozdrawiam Iwona :-)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

swietne :lol: _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

tam w rogu filmiku jest adres strony, to chyba jakas szkola dla psow. Trzeba im przyznac ze reklamowki mają niezłe


ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

rewelacyjne są te filmiki :mrgreen:


ania&tomek
Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Jakie szerokości obróż używacie chodzi mi czy 3 cm to jest wystarczająca szerokość ??


Lenka
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

w zupełności wystarczy taka szerokosc obrozy, a gdzie zdjecia Lenki . Panna juz chyba dosyc wyrosla.


Lenka
leomaniak
leomaniak
Posty: 146
Rejestracja: 2009-07-30, 21:03
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Lenka »

Wyrosła _04_ ale szczerze mówiąc od poprzedniej sesji zdjęciowej niewiele się zmieniła :) jednak muszę się znów zabrać do robienia jej zdjęć :lol:


Lenka
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Odświeżam stary wątek ale chodzi mi nie o smycz ale o obrożę. Na stronie nr 2 tego właśnie wątku rozmawialiśmy o obroży z metalowym zaczepem ze sklepu ipo klik klik . I obroża fajna, ale niestety po wczorajszym spacerze pękł jeden z tych zaczepów na spręzynce. Poprostu zużycie materiału (żadne wielkie siły na ten element nie działają), kilkaset jak nie więcej spacerów zrobiło swoje. Element pękł na szczęście przy ściąganiu obroży ale jak ktoś z Was taką ma i ma podobny "przebieg" to sugeruję ostrożność lub zmianę.
Druga sprawa - na co zmienić ? Kojarzycie jeszcze coś solidnego na metalowy zatrzask ? Może miał ktoś dla leonburgera Huntera i może polecić lub odradzić ?
Fajne wzorki mają
Obrazek

:mrgreen:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

po latach używania różnych wynalazków najpraktyczniejsza wydaje mi się dławica z karabinkiem, której nie trzeba zdejmować razem z uszami. Trochę skorodowała pod wpływem zasolonego powietrza w Chorwacji. Rysy na stole zostały wyrzeźbione przez pazury leonbergerów ;-)
Obrazek


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ramzes chodzi ze mną i po swoim terenie oraz na spacerach bez niczegokolwiek na szyi; smycz ze wspomnianym dławikiem trzymam tylko w dłoni. Chyba że w razie "awarii" zakładam mu je na szyję... W czasach długich zimowych wieczorów na spacery zakładam mu parcianą, zatrzaskową obrożę obszytą szeroką taśmą odblaskową (taką jak na kamizelkach bezpieczeństwa), aby był widoczny z daleka dla samochodów. Obroże kupne z odblaskowymi nitkami są niewidoczne, bo przykrywane długą sierścią. Ja to w ogóle mam komfortową sytuację - mieszkam przy mało uczęszczanej drodze, z dwóch stron otoczeni jesteśmy lasami. Mamy fajnie: lasy, mało ruchu samochodowego, polne drogi, bajora (tak uwielbiane przez leony), strumyki i inne psie atrakcje :-)
Chociaż pamiętam taką sytuację u Danuty: Jej wtedy dziewięcioletni syn chodził po wsi z pięcioma leonami i jamnikiem zupełnie bez smycz!
:smoke:
Ostatnio zmieniony 2014-02-22, 21:53 przez embe, łącznie zmieniany 1 raz.


Leon90
nowy forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 2014-07-25, 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Leon90 »

My reż używamy dławika ale nie w pełni metalowego. Jakoś tak nie mogę się zgodzić na takie żelastwo na szyi. Coś takiego: link usunięto (za reklamę trzeba płacić ;-) ) ale w jakimś zoologicznym znalazłam fajne wzorki (choć już i tak prawie niewidoczne pod wpływem lat użytkowania) :cry:
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Leon90, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Ja używam obroże zaciskowe ale skórzane o przekroju okrągłym.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
admin
Administrator
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-04, 01:38

Post autor: admin »

Leon90 pisze:My reż używamy dławika ale nie w pełni metalowego. Jakoś tak nie mogę się zgodzić na takie żelastwo na szyi. Coś takiego: link usunięto (za reklamę trzeba płacić ;-) ) ale w jakimś zoologicznym znalazłam fajne wzorki (choć już i tak prawie niewidoczne pod wpływem lat użytkowania) :cry:
Użytkowniku Leon90 - podajesz swoje dane... że jesteś z Katowic, pozdrawiasz z Poznania, jesteś mężczyzną, lecz piszesz jako kobieta - ok - twój wybór :mrgreen: , ale jeśli chcesz pokazać, w jaki sposób i jakiej obroży używasz, wklej zdjęcie swojego psa w tym osprzęcie, a nie linkuj do własnego sklepu.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

admin pisze:
Leon90 pisze:My reż używamy dławika ale nie w pełni metalowego. Jakoś tak nie mogę się zgodzić na takie żelastwo na szyi. Coś takiego: link usunięto (za reklamę trzeba płacić ;-) ) ale w jakimś zoologicznym znalazłam fajne wzorki (choć już i tak prawie niewidoczne pod wpływem lat użytkowania) :cry:
Użytkowniku Leon90 - podajesz swoje dane... że jesteś z Katowic, pozdrawiasz z Poznania, jesteś mężczyzną, lecz piszesz jako kobieta - ok - twój wybór :mrgreen: , ale jeśli chcesz pokazać, w jaki sposób i jakiej obroży używasz, wklej zdjęcie swojego psa w tym osprzęcie, a nie linkuj do własnego sklepu.
hehe.....


ODPOWIEDZ