Niewidoma sunia - chyba leonberger

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Nicol
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Niewidoma sunia - chyba leonberger

Post autor: Nicol »

Kopiuje z dogomanii....

...nie znam przeszłości Montany, ale podejrzewam, jak była - pewnie taka, ze nikt z nas nie chcialby jej znać.
Mogę sie jedynie domyślać, ze właściwie cudem tylko przeżyła.
Ma ok 2-3 lat, na moje oko - ale zapewne przeszła w tym krótkim okresie tyle, ze szkoda gadać.

Jest zagłodzona - na zdjęciach tego nie widać, ale to taki szkielet pod zmierzwionym futrem. Waży pewnie niewiele więcej, niż 30 kg. Docelowo - powinna ważyć jakieś 60 kg.

Ekstremalnie brudna, śmierdząca, zapchlona - swój wyłysiały brzuch juz w samochodzie wystawiała do głaskania, wywracając się "kołami do góry".

Nie widzi - na pierwszy rzut oka jest to niezauważalne, bo oczu nie ma "mętnych"; trzeba jej się przypatrzeć, aby dostrzec, że funkcjonuje na trochę innych zasadach.
Nie wiem, czy ślepota jest wynikiem silnego uderzenia w głowę, przebytej wirusówki, czy wadą wrodzoną. Zapewne jednak jest dożywotnia - ale takie psy po trafią świetnie dawać sobie radę w dobrym domu ( co niektórzy wiedzą coś na ten temat...)

Na jej ograniczone postrzeganie świata, którego nie może zbadać wzrokiem - nakładają się złe doswiadczenia z przeszłości.
Wystarczyło, ze gwałtownie kucnęłam przy niej ze smakołykiem - a już przypadła do ziemi i skuliła sie ze strachu.

Ale jeśli stanie psychicznie na nogi - jeśli każdy dzień nie będzie dla niej oznaczał zagrożenia - będzie pogodnym, bardzo przyjaznym i pro-ludzkim psem . Jest bardzo spragniona normalnego kontaktu z człowiekiem.

Umieściłam ją - grzecznościowo i awaryjnie - w boksie hotelowym. Jest to rozwiązanie tymczasowe.
Na dzień dzisiejszy Montana pilnie potrzebuje: dobrej jakościowo karmy i witamin, bo to duża, młoda suka - bardzo wyniszczona.
Potrzebuje także szczepień oraz diagnostyki medycznej, zwłaszcza oględzin oczu.

Muszę zapewnic jej wikt i opierunek , a jestem, co tu dużo mówić - totalnie pod kreską, jeśli chodzi o finanse.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc.
..................................................
A teraz zobaczcie, że warto było...


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

http://www.dogomania.pl/forum/f28/kosza ... ka-142232/


Nicol
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nicol »

Nie daje mi spokoju ta sunieczka...... Jutro dziewczynka jedzie do weta, będzie może coś więcej wiadomo o jej oczkach....


Nicol
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-18, 11:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nicol »

Montana juz w nowym domu _07_


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

duzo szczęscia i zdrowia...jesli ktos zdecydował sie na adopcje niewidomej dorosłej,duzej suni to na pewno są to dobrzy ludzie :hug:
a Montana chwyta za serce :serducho:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

super wiesci _04_


[you] zycze Ci milego dnia:)))
ODPOWIEDZ