Szkolenie pozytywne

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Mały jest po prostu nie do opisania _07_ przecudny !

Widzę, że ćwiczysz fajnie z piesiem, wszystko co było na psim przedszkolu, na które chodziliśmy z Drimusiem. Te gesty, ćwiczenia, pochwały po prostu super !
Widać, że masz duże doświadczenie i wiesz co robić, naprawdę świetna jesteś w tym co robisz.
A mały chłonie wszystko i wpatrzony w Ciebie (i smaczki :lol: ) jak w obrazek.

My bardzo sobie chwalimy te spotkania w psim przedszkolu, dużo sie dowiedzieliśmy bo nie mieliśmy takiego doświadczenia wcześniej, Drimus uczył sie pracy i skupienia w grupie, z innymi psami czego w domu nie jesteśmy w stanie mu dostarczyć.

Ale podstawa to ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć....

Super !


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Jesli czlowiek jest podenerwowany, nie nalezy wcale cwiczyc. A intonacja jest BARDZO wazna. Pies musi dokladnie wiedziec, kiedy jest dobrze a kiedy zle.
W moim filmie jest duzo bledow -1. nie powinnam cwiczyc, skoro wiem, ze pies nie jest skoncentrowany
2. Nie poprawilam go, jak zmienil pozycje
3. nie mialam kamizelki kynologicznej, wiec bylo bardzo duzo zbednych ruchow przy wyjmowania smaczkow z kieszeni
4. po komendzie WOLNO pies wcale nie widzial, dokad poleciala mysza...


A tu juz lepsza wersja - GERY ( Cyryl postaral sie o tlo dzwiekowe :lol: )


http://www.youtube.com/watch?v=8Tf_I6o0Zec


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

I bardzo prosze o przeniesienie tych watkow gdzie indziej, bo rozgoscilam sie u Abrusi jak u siebie :onon:


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Naprawdę rewelacja :aplaus:

Ja nigdy tego nie osiągnę.... :-|

Jak długi czas dziennie trzeba poświęcić zeby efekt współpracy był taki?


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

I jeszcze Grisza, zeby jej nie bylo przykro. Tu wyraznie widac, ze ona jest o wiele mniej chetna do wspolpracy niz Gery.
http://www.youtube.com/watch?v=bgcnNHY1 ... ture=g-upl


Prosze admina o przeniesienie tych postow gdzies do stosownego miejsca. Rozpoczelo sie od Cyryla i chcialam zachowac kontynualnosc postow.


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

leoświr pisze:Naprawdę rewelacja :aplaus:

Ja nigdy tego nie osiągnę.... :-|

Jak długi czas dziennie trzeba poświęcić zeby efekt współpracy był taki?
Nauczy sie za 2 tygodnie a potem wystarczy 10 minut dziennie. Jak juz sie wszystko utrwali, to wystarczy przypomniec 2x w tygodniu.
Nie trzeba chodzic do psiej szkoly, mozna nawet w kuchni cwiczyc, czy na spacerku.


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

ale chciałabym cie prosic o radę jak ją przekonac do pokazywania zębów?
stanowczoscia. I Grisza i Cyryl zrozumieli w ciagu 8 minut. Pierwszego psa uczylismy to 8 miesiecy, drugiego 8 godzin. Sa rzeczy, o ktorych sie nie dyskutuje.


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

sava pisze:Nauczy sie za 2 tygodnie a potem wystarczy 10 minut dziennie. Jak juz sie wszystko utrwali, to wystarczy przypomniec 2x w tygodniu.
Nie trzeba chodzic do psiej szkoly, mozna nawet w kuchni cwiczyc, czy na spacerku.
To fakt, tylko muszę po prostu o tym pamiętać.

Dzięki Sava ;-)


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Sava, to był super pomysł z zamieszczeniem filmików.
Spokój, łagodność i stanowczość- bardzo fajne i mądre lekcje pokazowe dla mnie :lol:

Uczymy się z E u pana, bardzo OK, mającego hodowlę owczarków niemieckich. Pan nie jest ze szkoły pań typu"niu niu niu" i zaleca mi na maxa konsekwencję i stanowczość. Ani razu także nie wziął smyczy do ręki, co osławiona behawiorystka ( mająca tyluż przeciwników co zwolenników- i onegdaj częste występy w TV) robiła nagminnie. Choć nie tylko t było zle.
Przecież mój pies z kimś innym zachowuje się zupełnie inaczej- a to mnie ma słuchać!dlatego u p. Marka jest zdrowiej i OK, choć przyznam zastanawiam się czy faktycznie, wymagać od E dokładnego co do mm zrobienia siad przy mojej nodze.
Toż to nie owczarek niemiecki...
a może jestem zbyt pobłażliwa ??


Magda i Esia
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Przecież mój pies z kimś innym zachowuje się zupełnie inaczej- a to mnie ma słuchać!dlatego u p. Marka jest zdrowiej i OK, choć przyznam zastanawiam się czy faktycznie, wymagać od E dokładnego co do mm zrobienia siad przy mojej nodze.
Toż to nie owczarek niemiecki...
a może jestem zbyt pobłażliwa ??
1. Ale nam robi dobrze, jak nowicjuszom szczeka opada :rotfl: :rotfl:

2. Wymagac dokladnosci, aczkolwiel leony zawcza lubia siadac pod takim katem, zeby mogly ci w oczy patrzec. Nalezy cwiczyc w mniejszych seriach, bo jak go 5 razy z rzedu poprawisz, to zacznie juz byc niecierpliwy. Najlepiej uzyc tak atrakcyjego smaka, ze sam od siebie zrobi to dokladnie.
Z moich doswiadczen wynika, ze jak sie psa cos zle nauczy, to juz przez cale zycie robi to zle.
A usiasc obok nogi potrafi - ale nie chce.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

dziękuje........za podpowiedzi

http://www.youtube.com/watch?v=8Tf_I6o0Zec

o kurcze :o:
z jaką lekkością,spokojem i opanowaniem te ćwiczenia są wykonywane-super
Jutro biegnę po nowe smaczki i spróbuję............super film ,wspaniałe podejście!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Mam odwieczny problem co jest lepsze dla psów?
-brudne ,wybiegane i szczęśliwe -ale biegające sobie na wybiegu i w upalne dni śpiące na dworze pod zadaszeniem(żeby nie zdejmować warstw błotka co wieczór)
Czy non stop w naszym towarzystwie i w domu ,ale co dziennie wieczorem szczotkowanie ,wytrząsanie piachu i płukanie błotka(nie ze względu na porządek ,ale na to że na panelach i płytkach obsypanych piachem i wysuszonym błotkiem ŁAPY się rozjeżdzają)
Jestem rozbita ,między młotem a kowadłem
Bez przesady. Psy nie musza siedziec wciaz w domu - to sa psy a nie niemowlaki.
Wiem, ze to wbrew temu, co sie mowi, ale leon spokojnie moze byc trzymany w kojcu.

To, ze to nie jest pies do kojca oznacza, ze nie moze zyc w kojcu jak np. ONek, ktorego wlascicie ma w kojcu na dzialce i przychodzi do niego raz dziennie, by z nim popracowac.

Natomiast leon podczas nieobecnosci ludzi spokojnie moze w kojcu sobie spac, ale jak ludzie wracaja, to chce byc z nimi przy wszystkim.
Moje psy sa od malego uczone przebywania w kojcu i automatycznie sia tam klada i czekaja, bo wiedza, ze za jakis czas beda wypuszczone.
Grisza nawet sama tam chodzi wypoczywac.

W domu mamy wyznaczone miejsce, gdzie psy moga przebywac i to jest ich MIEJSCE. Panie lubia tam byc, panowie za chwileczke juz chca isc na dwor.

Jezdzimy z nasza gromada wszedzie - na wakacje, do hoteli lepszych i gorszych i psy wiedza, ze maja byc tam, gdzie im kazemy ( na balkonie, w lazience itp )
W Chorwacji zawsze wybieramy takie miejsce, gdzie psy moga byc na zewnatrz w zabezpieczonym miejscu, zeby nikt im nie przeszkadzal.


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

A moze by jakies wakacje szkoleniowe zorganizowac? Np w Chorwacji?


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

sava pisze:A moze by jakies wakacje szkoleniowe zorganizowac? Np w Chorwacji?
Jasne :-D
Byleby tylko terminem nie zahaczyły o 19-stego maja 2013 :--:


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

abrus pisze:
sava pisze:A moze by jakies wakacje szkoleniowe zorganizowac? Np w Chorwacji?
Jasne :-D
Byleby tylko terminem nie zahaczyły o 19-stego maja 2013 :--:
miedzy 20.5 a 8.6. 2013
Na tydzien lub 12 dni ( ja wole 12 dni )


ODPOWIEDZ