Szkolenie pozytywne

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

Dzięki,na pewno wypróbuję..............


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Aniu,a reszta psów z okolicy nie chodzi za Twoja saszetką? Takie pyszności tam trzymasz :hahah:
Ja widzę, że Amiśkowi przechodzi boom hormonalny, kiedyś nie był w stanie przejść obok ogrodzenia, za którym był pies - musiał mu także pokazać jak ładnie szczeka i gania pod plotem (razem ze mną oczywiście :-P ) A teraz, idziemy pod samym płotem, on sie na chwile zatrzyma, popatrzy i idziemy dalej :yoow: Jestem dumna, ze udało mi się to zmienić w nim.
Co do torby na bioderka właśnie sobie taką kupiłam i będziemy intensywnie trenować komendę "do mnie" bo ona jest w ogole nie zrozumiała dla mojego Miśka :rotflik:
Dzisiaj na spacerze, ulicę ode mnie spotkaliśmy na posesji dwie suczki Leonopodobne, nie wiem czy z papierkiem. Jedna blondynka druga ruda - tylko marne maski mają. Może ktoś słyszal jeszcze o leonach w Łomiankach :?:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

To Bunieczka ma poważanie u nas na ulicy i nikt się nie waży na nią szczeknąć. xD A w ogóle to ona ślicznie chodzi przy nodze nawet bez smyczy. <Kiedyś prawie wpadła pod ciężarówkę! Idziemy sobie taką mało uczęsczaną uliczką a tu co? CIĘŻARÓWKA! Buńka po jednej stronie ja po drugiej ulicy na szczęście Buńka nie jest jakaś narwana czy coś. Więc spokojnie przeczekała na poboczu a po przejeździe cięzarowki podbiegła do mnie machając ogonkie, ale się wtedy strachu najadłam...> A wracając do tematu u nas są ogromne łąki i zwykle spacer wygląda tak : Ja z mp3 w jakiś trawach buńka z nosem we wszystkich króliczych norach po drodze. Jak zobaczy, że się oddalam to galopem do mnie xD Raz na czas jak idziemy na spacer z kimś jeszcze to ja się chowam gdzieś głeboko w drzewach Buńka tymczasem z zasłoniętymi oczyma. A potem mnie szuka _07_


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Ja tak kiedyś puściłam Arniego po jakis polach lasach z leonbergerami żeby sobie pobiegał i stwierdziłam, że mam sprintera-długodystansowca jakiegoś, bo biega szybciej niż galopujcy leon =P
Leonbergery to tak delikatne miśki mimo swoich wielkich gabarytów, że umiały się bawić z malutkim Arnim, uważały, żeby go nie stratować, chciały biec obok, a nie za nim... Bo jak bawi się z seterką irlandzką, to ona cały czas go wywraca, chociaż jest o wiele mniejsza :-/


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

Mam jeszcze pytanie w sprawie halti.Czy możecie polecić jakiś dobry?Chodzi mi o to,że Hanter jak jesteśmy w drodze na spacer to ciągnie niemiłosiernie :-/ Obawiam się,że jak kupię złej jakości to po jednym spacerze będzie po sprzęciku... :lol:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Nie mogę wskazać ci konkretnie, ja kupowałam w sklepie zoologicznym. Wybrałam taki, który po prostu pasował na mordki. Nie pamiętam marki.
Najbardziej polecam szkolenie, bo to pomaga nauczyć właściciela właściwej komunikacji z pupilem. Używam kantara gdy idę na spacer sama z dwójką, bo z podwójnym uciągiem bez wspomagacza nie mam szans sobie inaczej poradzić.

Osobno chodzimy raczej w obroży. Postaraj się przekonać Hantera przy pomocy smakołyków, że warto chodzić przy nodze. Naprawdę można tego dokonać w niesamowicie krótkim czasie.


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

@ania3miasto
mój Nero też ciągnie
i od zawsze na spacerach nie interesowały go żadne smakołyki - po prostu nie ruszy i już :-|
czy na takiego 'osiołka' też jest jakis sposób :?:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mnie uczyli, że jak się pies nie interesuje smakołykami to trzeba zabierać ulubioną zabawkę, którą podczas spaceru trzeba mieć schowaną, a w razie problemów wyjmować ją i próbować przykuć nią uwagę psa ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

ania3miasto pisze:Nie mogę wskazać ci konkretnie, ja kupowałam w sklepie zoologicznym. Wybrałam taki, który po prostu pasował na mordki. Nie pamiętam marki.
Najbardziej polecam szkolenie, bo to pomaga nauczyć właściciela właściwej komunikacji z pupilem. Używam kantara gdy idę na spacer sama z dwójką, bo z podwójnym uciągiem bez wspomagacza nie mam szans sobie inaczej poradzić.

Osobno chodzimy raczej w obroży. Postaraj się przekonać Hantera przy pomocy smakołyków, że warto chodzić przy nodze. Naprawdę można tego dokonać w niesamowicie krótkim czasie.
Smakołyki nie działają w trakcie podróży na spacer,próbowałam dwa tygodnie,ale dałam sobie spokój,bo już niewiele brakuje i mój lewy bark nie wytrzyma,a gwarantuje,że po jeżdzie na koniach wyścigowych jest dosyć mocny :lol:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

u nas tylko haltie pomoglo w przypadku Baloo-smakolyki i inne metody tez nie dzialaly,a po roku uzywania haltie nie zawsze musze je zakladac -po okolicy moge chodzic bez,haltie zakladamy juz generalnie tylko wtedy gdy przyjezdza suczka w cieczce i idziemy na spacer :lol: .Wszystkie haltie sa dobre i dosc mocne ,jednak niektore sa robione z twardej tasmy i mysle ze niezbyt wygodne dla psa,sa tez takie miekkie i wyscielane na czesci "namordnikowej" miekkim materialem :-D i zwykle z miekkiej tasmy-i te 2 ostatnie sa ok -wiem bo juz kilka zgubilam i przerobilam wszystkie :lol: .Tylko haltie tez nalezy potraktowac jako metode treningowa a nie lekarstwo na ciagniecie -pies nie bedzie ciagnal ale jak gdzies sie wyrwie to sciagnac i dac komende rownaj ,poglaskac,pochwalic ,dac snacka ....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

No dobra,jutro idę na zakupy. :-D


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

tylko kup z zapasem :-D z regulowana wielkoscią, maupiszony szybko rosną :-D
=slawek=


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

Mam to na uwadze :lol:


hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

To haltie to rewelacja!!!Dzisiaj była pierwsza próba,biedny Hanter przez pierwsze chwile skakał jak dziki koń :lol: no ale coś z leosia ma ,więc podjął mądrą decyzje i zaprzestał...Szedł bardzo ładnie przy nodze,dwa razy dałam mu lekko poczuć po co mu ta dziwna rzecz na pysku i super!!!Hmm,ale to tylko jeden spacer,zobaczymy co będzie wieczorem.. :wh:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Super, cieszę się, że wasze spacery będą teraz samą przyjemnością :oklask:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
ODPOWIEDZ