debiut wystawowy

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Gusia
nowy forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-22, 21:39
Lokalizacja: Lodz

debiut wystawowy

Post autor: Gusia »

W przyszłym tygodniu nasz debiut wystawowy. Jak większość debiutantów wertuje forum w poszukiwaniu informacji jak przygotować psiaka, co ze sobą zabrać i jak to wszystko jest zorganizowane. Myślę że ujęcie tego wszystkiego w jednym wątku będzie bardzo przydatne dla nowych forumowiczów stad moja prośba drodzy forumowicze dzielcie się swoim doświadczeniem.

Formalności:
1. zgłoszenie psa na wystawę i dokonanie opłaty - kalendarz wystaw znajduje się na stronie zkwp, tam też znajdują się informacje o terminach zgłoszeń i opłatach.
2. na tydzień przed wystawą powinno przyjść potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę (nie wiem czy zawsze takie potwierdzenie jest konieczne bo mnie poinformowano że mam zgłosić się z dowodem wpłaty)
3. szczepienie psa przeciw wściekliźnie - gdzieś znalazłam informację że powinno być zrobione conajmniej na miesiąc przed wystawą. Najlepiej oprócz książeczki zdrowia posiadać zaświadczenie o szczepieniu.
4. kiedy należy stawić się na wystawę i jakie są dalsze formalności (tego niestety nie wiem)

Przygotowanie psa :
1. kapanie, obcinanie pazurów itd
2. odpowiednie przeszkolenie - chodzenie przy nodze, komenda stój, pokazywanie ząbków

moja wiedza jest niepełna i czysto teoretyczna, może ktoś bardziej doświadczony pociągnie ten wątek ?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

kapanie psa........w przypadku leona to raczej minimum tydzien przed wystawa ....
Futro po kapieli sie puszy i "otwiera" ,czesto kreci :roll: .Psa przed wystawa czeszemy :mrgreen: i oszczedzamy mu blotka i plywania-o ile to wykonalne :hahah:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

jest jedna fajna książka o hodowli psów i przy rozdziale pielęgnacja szaty nowofundlanda pisze, że powinno się myć piecha 3 dni przed wystawą żeby włos odpowiednio się ułożył.
4. kiedy należy stawić się na wystawę i jakie są dalsze formalności (tego niestety nie wiem)
To wszystko będzie pisało na stronie zk danego miasta, w dziale wystawy. najczęściej taka impreza zaczyna się o 10, ale bywa, że na przykład leony wchodzą na ring o 12:30 można przyjechać trochę później, ale zdarzają się wystawy na których zastrzegają, że wydają katalogi do dziesiątej.
2. na tydzień przed wystawą powinno przyjść potwierdzenie przyjęcia psa na wystawę (nie wiem czy zawsze takie potwierdzenie jest konieczne bo mnie poinformowano że mam zgłosić się z dowodem wpłaty) - tak najczęściej z numerkiem ringowym ale jeśli nie przyszedł wraz z potwierdzeniem tonie ma się co martwić bo zapewne będzie dołączony do katalogu.
2. odpowiednie przeszkolenie - chodzenie przy nodze, komenda stój, pokazywanie ząbków -no i do tego to chyba jeszcze głownie socjalizacja z ludzmi i psami :]
3. szczepienie psa przeciw wściekliźnie - gdzieś znalazłam informację że powinno być zrobione conajmniej na miesiąc przed wystawą. Najlepiej oprócz książeczki zdrowia posiadać zaświadczenie o szczepieniu. - pies nie musi być szczepiony miesiąc wcześniej, wystarczy, że bedzie miał aktualne szczepienie w książecze zdrowia. Czasami mówi się o zaświadczeniu od weta przeciw wsciekliznie mieliśmy je na pierwszej wystawie nie sprawdzali. na następnych też nie. dużo kosztuje i jest raczej nie przydatne :)


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

jeszcze do 2] musisz mieć przy sobie ten druczek [potwierdzenie przyjecia psa] bo na jego podstawie wydadza ci katalog :)


ania_tomek
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 463
Rejestracja: 2008-10-16, 11:10
Lokalizacja: Warlubie, Kuj-Pom

Post autor: ania_tomek »

u nas doświadczenie jest jednorazowe, ale moim zdaniem "...nie taki diabeł straszny..." :-) powiem więcej, spodobało nam się na tyle, że wybieramy się w maju do bydgoszczy :lol: formalności już chyba Solencja w całości omówiła, co do potwierdzenia zgłoszenia to my dostaliśmy swoje chyba na 2 dni przed wystawą, ale w sumie też ze zgłoszeniem czekaliśmy do ostatniej chwili. Także głowa do góry i powodzenia :-)


ania&tomek
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

potwierdzam kąpanie najpóżniej tydzień przed wystawą :-) ja tak z Luną zadebiutowałam, w sobotę było mycie a w niedziele wielllkaaaa kula futra pofalowanego na wystawie w Legnicy :lol:
co do pazurów, moje chyba piłują sobie same :mrgreen: ... a ktoś obcina?
Grażka


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja nie obcinam ,piluja im sie same faktycznie -albo pilowaly,tu mniej chodza po betonie to zobaczymy :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

ja tez jeszcze nie obcinałam


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Żyje na polu, więc się ścierają:D


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

nie,na polu ganiaja okolo 4 h dziennie ,tak poza tym to sa w domu zazwyczaj :lol: teraz nie bo mamy nadal plac budowy ale jak sie skonczy to nie beda siedziec na polu caly dzien ,no chyba ze ze mna :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

co do pazurów, moje chyba piłują sobie same ... a ktoś obcina?
ja obcinam od czasu, kiedy po tym skoku zostalo 8 dziurek w lodzi :upss:
Obrazek


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

To ja może z innej beczki..
Nie wiem czy w ogóle jest sens się odzywać...
Ale ja mam innaczej... troche współczucia, że tydzień przed wystawą trzeba kąpać leona, bo to jednak tydzień chuchania i dmuchania aby sie nie pobrudził...
U mojego psa jest odwrótnie bo długi włos to jego atut i własnie zawsze kapie go jak najpoźniej w nocy przed wystawą, a o świcie wyjazd, bo ma byc efekt puchatej kuli , włosy się skręcają na końcówkach to jedziemy prostownicą, do końcówek używam odżywki a do tego regularnie je podcinamy, żeby się nie niszczyły, czasem w okresie letnim gdy troche wylinieje to mu daje pianke na klatke piersiowa i portki- efekt- prosty, długi, lejący włos na ogonie i puchaty - na klatce piersiowej i na portkach :lol: Jak we wzorcu :lol:
Pazurki przycianamy, bo mieszka z nami w domu i tak ich nie ściera :lol:
Ząbki czyści na kościach i specjalnych gryzakach, bo małym rasom szybciej się osadza kamień nazęby - on ma białe jak perełki i nie smierdzi mu z psyka.
Najśmieszniejsze jest to, że we wszelakich opisach i reklamach spaniela tybetańskiego jest atut, "wymogi pielęgnacyjne minimalne, wystarczy kąpiel raz na 3 miesiące i czesanie 10 minut raz na tydzień" - zero w tym prawdy :lol: Może daleko, że ja mam długowłosego, jaśniutkiego psa :lol: Dodatkowo dostaje suplementy na sierść i pigment, żeby nos mu się robił czarny sam, bo do tej pory trzeba było farbować w okresie zimowym, w letnim opala się od słońca :lol: Taki mały pies, a przygotowanie go na wystawę zajmuje mi samej pare godziń, rzadko ktoś się z domowników zlituje mi pomóc :lol:
Acha... i jeszcze codziennie mu muszę przemywać oczy bo łzawią i od czasu do czasu uszy-profilaktycznie. :lol: Ale to już moment i po robocie :lol: Więc jak ktoś kiedyś będzie myślał nad kupnem tybeta jako psa 'wymagającego minimalnej pielęgnacji' to odradzam :lol: Oczywiście można pójść na łatwizne i robić tak jak w podręcznikach wypisują, ale wtedy to nie będzie ten sam efekt na wystawie już :lol:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
ODPOWIEDZ