Jak podtuczyc szybko leona

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no ja wierze ze w duzej ilosci szkodzi :-D .Ale np ludzie Barfujacy daja cale surowe jajka-ale 1 tygodniowo :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Khaira pisze:
A tak abstrahując od tematu: gdzie jest Embe? Może został powiadomiony tak jak Kokony i nie wie, gdzie nas szukać?
Embego powiadomiłam osobiście mailem


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

fredzia pisze:Ja jakos boje się dawac Madoxowi jajo ze skorupką...juz sie zastanawiałam czy nie mielic mu tych skorupek i dodawac do karmy...ale oczywiscie ja nie wiem ile tego mozna,czy w ogóle mozna..czy zaszkodzi czy pomoze...jeeju dlatego tak cenne sa dla mnie Wasze doswiadczenia w zywieniu zwierząt _14:
Jezeli moga jesc skrzydelka czy szyjki ( oczywiscie surowe) to dlaczego nie skorupke ?

Skojarzylo mi sie jak kiedys zobaczylam jak moj znajomy obieral jablko ze skorki swojemu kanarkowi.
Na moje pytanie , odpowiedzial- bo moze mu stanac taka skorka w gardle .
Zapytalam go, czy kazde ziarenko tez obiera z lusek by przypadkiem nie stanela jakas w przelyku. ;-)


Pozdrawiam Iwona :-)
kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

Co do tuczenia leonów, to podobno chleb ze smalcem działa - ja nie ćwiczyłam.
Koko ostatnio wybrzydza przy szczeniakach. To jej daję taką pychotę, że się nie może oprzeć. I nic nie schudła! A to szczyt laktacji!
Przepis:
Wątróbkę drobiową i mięso gulaszowe albo mielone podsmażam na odrobinie oleju i posypuję majerankiem. Gdy mieszanka wypuszcza sos - duszę ją pod przykryciem. W sumie tego ponad kilogram wchodzi na głęboką patelnię. Jak już się wątróbka rozlatuje, to kroję to na patelni na drobno i polewam całość śmietaną 18% tak z 200ml. Starcza na 4-5 porcji panierki do karmy. Daję ze 2 kubki karmy i polewam tym gulaszem i jest zachwycona. A jak nie jest to jeszcze odrobinkę (łyżkę stołową) whiskasa domieszują i już wtedy nie ma mocnych :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no wlasnie ta watrobka chyba tak dziala na apetyt ale moze nie u wszytkich :roll: .Gala juz od 10 dni zjada bez marudzenia karme zalana wywarem z watrobki a potem na drugi posilek ryz z tym wywarem i surowa wolowina mielona -nie poznaje sucza :-D .
Kokony-moja Kaja po obu ciazach do 9 tygodnia wygladala swietnie,tez nie chudla -a karmila bardzo dlugo pierwszy miot -poczekaj az hormony zaczna dzialac :-?
Ale jak sie Gali znudzi to wyprobuje ten gulasz dla odmiany,moze w koncu bedzie wygladac znowu jak normalny zwierz :roll:
Ostatnio zmieniony 2008-07-10, 12:44 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

jestescie cudowni _02_
Zrobilam jak poradziliscie..czyli ugotowałam wątróbke,zmiksowałam,dodałam troszku majeranku i smietanki i wymieszałam to wszystko z karma i ryzem i suplementami(przez które madox wybrzydzał) i zjadł wszystko jednym tchem....nawet nie wąchał,nie szukał co ja tam ukryłam,pałaszował az mu sie uszy trzęsły :uaua: :springa: :huppa: _14:


Awatar użytkownika
iwona i Car
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 581
Rejestracja: 2008-07-07, 04:12
Lokalizacja: Down Under

Post autor: iwona i Car »

kokony pisze:Co do tuczenia leonów, to podobno chleb ze smalcem działa
A ja slyszalam ze chleb powoduje alergie .
fredzia pisze:i zjadł wszystko jednym tchem....nawet nie wąchał,nie szukał co ja tam ukryłam,pałaszował az mu sie uszy trzęsły :uaua: :springa: :huppa: _14:
Wspaniale :lol:


Pozdrawiam Iwona :-)
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

fredzia pisze:jestescie cudowni _02_
Zrobilam jak poradziliscie..czyli ugotowałam wątróbke,zmiksowałam,dodałam troszku majeranku i smietanki i wymieszałam to wszystko z karma i ryzem i suplementami(przez które madox wybrzydzał) i zjadł wszystko jednym tchem....nawet nie wąchał,nie szukał co ja tam ukryłam,pałaszował az mu sie uszy trzęsły :uaua: :springa: :huppa: _14:
To ja też gotuję :lol:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

NALEŚNIKI :uaua: Zapomniałam, że to ten największy przysmak, którego tak bardzo unikam, bo taki tuczący _03_ Zawsze mozna dodać miodu. :mrgreen: Mniam :yoow:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

raczej watpie aby to byl sposob :lol: no chyba ze na czlowieka :-D ..psu bym nie dala :lol: .
Ale.........Gali sie znudzilo :-( .Juz zaczynala wygladac jak pies ,dzis jej nie moglam kregow policzyc co od roku bylo cudem :shock: -laska zarzucila diete -dba o linie (chce byc jak ona ,serio :oops: )..i znowu musze szukac tego co Gala lubi :-( .


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Szkoda, bo to takie pyszne :roll:


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Co do tuczenia leona ja próbowałam już chyba wszystkiego bułki chleb ze smalcem makaron oczywiście podstawa mięso serduszka drób kaszki dla dzieci między posiłkami dobra sucha karma ale Coco nie wybrzydza ona je wszystko tyle , że później biegając cały dzień wszystko spala :roll: potrafi po przyjściu ze spaceru robić dodatkowe kółka, pod płotem jest sam piach bo ona tam ciągle robi krótkie dystanse za rowerami oprócz tego pływa i masy jej brzybywa mniej więcej tyle co mi :walk: także tu chyba jest też ważny charakter psa . Alvaro zjada swoją porcje na noc i idzie spać je wszystko i nigdy nie wybrzydza nawet jak jest gorąco niby też chętnie chodzi na długie spacery ale nie gania w kółko bez sensu bo lesie ja już na nią wołam "typ sportowy" może jej się odmieni i zmolosowieje


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

gingerheaven pisze: Ale.........Gali sie znudzilo :-( .Juz zaczynala wygladac jak pies ,dzis jej nie moglam kregow policzyc co od roku bylo cudem :shock: -laska zarzucila diete -dba o linie (chce byc jak ona ,serio :oops: )..i znowu musze szukac tego co Gala lubi :-( .
Koko też już zaczęła wątróbką pluć :-(
Nie wiem, co mam teraz wymyślić, żeby jadła. Spróbuję taki gulasz, tylko z mięsa. Może te rzeczy, co są w wątróbce już ma w organizmie i dlatego wybrzydza? A może będę już dawała samo suche, bo i tak karmi już raz- dwa razy dziennie, to jej tyle nie potrzeba energii?
:chmmm:
Ostatnio zmieniony 2008-07-18, 09:25 przez kokony, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no moja bez watrobki wogole nie rusza a z watrobka zjada-ale 1/4 porcji :cryluch:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
UlaLeo
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 2008-07-04, 21:22
Lokalizacja: Kielce

Post autor: UlaLeo »

Próbowałam - patent z wątróbką na Argosie i ... nie działa, wąchał, niuchał i patrzył na mnie jakbym mu dołożyła zmielonego psiaka do miski .... Macie jakieś inne pomysły ?? Chętnie zastosuje:)


ODPOWIEDZ