OPOLE CACIB

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Embe, popełniasz błąd w rozumowaniu. W końcu wystawa psów to nic innego jak konkurs piękności, a ta nie podlega nigdy obiektywnej ocenie. W końcu piękno jest w oku patrzącego. :-D

Mnie bardziej irytuje właśnie szafowanie ocenami doskonałymi. W ringu jest pięć psów, w powiedzmy trzech typach budowy i wszystkie są doskonałe. To jest nielogiczne, bo w końcu pięć różnych zwierząt nie może niemal idealnie pasować do wyobrażenia sędziego o idealnym typie leonbergera. Ja bym zdecydowanie wolała dostać ocenę bdb czy nawet db od sędziego, który konsekwetnie wybiera leony o jednym pokroju, niż doskonałą od takiego, który daje je wszystkim jak leci.


Pozdrawiam,
Khaira
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Khaira pisze:Embe, popełniasz błąd w rozumowaniu. W końcu wystawa psów to nic innego jak konkurs piękności, a ta nie podlega nigdy obiektywnej ocenie. W końcu piękno jest w oku patrzącego. :-D
Tego nie rozumiem do konca,czyli u jakiegos sedziego to "piekno w oku" moze oznaczac,ze lubi psa np.kulejacego?I własnie temu psu da najwyzszą ocene? :roll:
Zgodze sie,ze to konkurs pieknosci,ale wg norm,eksterieru......eksterieru leonbergera.
I powinno podlegac obiektywnej ocenie,bo to od sedziów zalezy jak wysoko bedzie stal pies w "notowaniach"(paskudne slowo :lol: )Moge sie zgodzic,ze jesli na ringu sa dwa psy o tej samej budowie,tak samo poruszajace sie,o podobnym wrazeniu ogólnym,ale jeden jest jasny,drugi ciemny lub jeden ma piekna siersc inny gorsza,to tu sie mogą odezwac u sedziego preferencje.......w zadnym innym wypadku moim zdaniem nie


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Danuta, ja nie mówiłam tu o rażących zaniedbaniach sędziowskich w stylu wyróżniania kulejącego psa. Zdarzają się z całą pewnością sedziowie, którzy oceniają leony zupełnie bez ładu i składu. Pies, który w ringu kuleje raczej nie powinien w ogóle podlegać ocenie.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

No cóż mnie raczej chodzi o fakt,że mój pies nie ma wystających policzków. A tak w ogóle co to znaczy mieć wystający policzek? Sędzia wymyślał, wady psa , których on nie posiada, nie zauważając jego prawdziwych mankamentów. Nie chodzi mi o ocenę bdb(przecież jest bardzo dobra) ale o opis tej oceny. U nas zauważył "wystające policzki itd....." a u innych nie zauważył np. braku maski.....?????????????????????????? No cóż jestem, za mała, za biedna, nie mająca koneksji sędziowskich, ale będę walczyć. :boks:


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Parys pisze:No cóż mnie raczej chodzi o fakt,że mój pies nie ma wystających policzków. A tak w ogóle co to znaczy mieć wystający policzek? Sędzia wymyślał, wady psa , których on nie posiada, nie zauważając jego prawdziwych mankamentów. Nie chodzi mi o ocenę bdb(przecież jest bardzo dobra) ale o opis tej oceny. U nas zauważył "wystające policzki itd....." a u innych nie zauważył np. braku maski.....?????????????????????????? No cóż jestem, za mała, za biedna, nie mająca koneksji sędziowskich, ale będę walczyć. :boks:
W Opolu u nas wymienial cechy, ktorzy inni sedziowie uznali zaletami jako wady :roll:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

... ale rozpętałem burzę! :mrgreen:
:smoke:


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

Solencja pisze:
Parys pisze:No cóż mnie raczej chodzi o fakt,że mój pies nie ma wystających policzków. A tak w ogóle co to znaczy mieć wystający policzek? Sędzia wymyślał, wady psa , których on nie posiada, nie zauważając jego prawdziwych mankamentów. Nie chodzi mi o ocenę bdb(przecież jest bardzo dobra) ale o opis tej oceny. U nas zauważył "wystające policzki itd....." a u innych nie zauważył np. braku maski.....?????????????????????????? No cóż jestem, za mała, za biedna, nie mająca koneksji sędziowskich, ale będę walczyć. :boks:
W Opolu u nas wymienial cechy, ktorzy inni sedziowie uznali zaletami jako wady :roll:
Solencja
co chciałaś napisać - bo ja nie rozumiem :roll:


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Miałam na myśli to, że na przykład w opisach z innych wystaw miala; bardzo dobry przod, gleboka klatka piersiowa, piekna glowa a od p. Bojana 'przydalby sie lepszy przod' :-|


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Hmmmmmm...... :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Za dużo tych róźnic w ocenach jednego psa :dizzy: Będę okropna pisząc, że uprawnienia hodowlane można zrobić w zasadzie każdemu psu - wystarczy cierpliwośc i chęć do jazdy po wystawach :?: Sądzę, że to wina jakości naszego ZK i sędziów. Frekwencja na wystawach to podstawa :cry:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Nie chodzi oczywiście o fajne tytuły ale o zwykłą psią doskonałą albo dla suni bd, która w wymaganej ilości daje papier.
Może być różnie jeśli była przerwa, ale słuchajcie beagle w Sopocie będą miały jednego dnia krajówke na drugi dzień międzynarodową. Ja sobie z ciekawości porównam sędziów i wyniki. Jakie mieć można pretensje do zwykłych laików że nie wiedzą jak wybrać, która hodowla, jacy rodzice jeśli spece są tak różni w ocenach ?


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

ania3miasto pisze:Za dużo tych róźnic w ocenach jednego psa... ...Sądzę, że to wina jakości naszego ZK i sędziów.
:aplaus: :aplaus: :aplaus:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

ania3miasto pisze:... Ja sobie z ciekawości porównam sędziów i wyniki...
:aplaus: :aplaus: :aplaus:
:smoke:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Podam Afri jako przyklad jak pies moze sie przez noc zmienic,Warszawa 13 IX 2008 wystawa krajowa - ocena bdb, lok.2, 14 IX wystawa klubowa molosow - ocena doskonala, lok.1, CWC.
I co z powodu tego bdb mam sobie w leb strzelic, nic podobnego wcale sie tym nie przejmuje, poza tym wszystkie pozostale wystawy w tym dwie w Dortmundzie i klubowa w Leonbergu zaliczone na doskonala.
Szwedom sie po prostu nie podobala i juz. Lubia inny typ.
Zestawienie wszystkich wystaw Afri


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Archisia pisze:Podam Afri jako przyklad jak pies moze sie przez noc zmienic,Warszawa 13 IX 2008 wystawa krajowa - ocena bdb, lok.2, 14 IX wystawa klubowa molosow - ocena doskonala, lok.1, CWC.
I co z powodu tego bdb mam sobie w leb strzelic, nic podobnego wcale sie tym nie przejmuje, poza tym wszystkie pozostale wystawy w tym dwie w Dortmundzie i klubowa w Leonbergu zaliczone na doskonala.
Szwedom sie po prostu nie podobala i juz. Lubia inny typ.
Zestawienie wszystkich wystaw Afri
Teraz to ja tez sobie nie strzele, ale gdyby to byla jej pierwsza wystawa to pewnie byloby mi smutno ze moj pies sie nie ma w sobie nic pozytywnego oprócz wymiarów i 3-ech lat. Nie wykluczone że byśmy już nie jeździli na wystawy zniechęceni niepowodzeniem.


ODPOWIEDZ