Ranking wystawowy

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no moze i tak :lol: ..moja nie bo ja mam dosc polskich wystaw-wole jechac np do holandii gdzie moze dostane bdb ale od speca-zglosilam sie do wawy bo zlot i szwed sedziuje -slyszalam ze w szwecji ze aby byc sedzia trzeba byc hodowca-i wyhodowac cos..no szkoda ze nie zrozumialam ze trzeba byc po prostu hodowca -bo pan od sheltie mnie malo interesuje ale beda psy z hodowli ktora mnie interesuje i suka w championach piekna -warto to zobaczyc i poznac nowych ludzi ..jestem nastawiona na place 3 ;-) Bo Weste znam z wystaw i to piekna suka -bedzie walka pomiedzy tymi dwoma a moje wyliniale chude zwierze moze obserwowac potyczki :lol: Ale nadal uwazam ze rankingi sa niesprawiedliwe bo suka o ktorej kazdy wie o ktorej mowilam (nie moja hihi)-moglaby to wygrac i co wtedy?????? :-D ..A dam przyklad prostszy na mojej Gali-Ch.PL ..nie wystawiam :-D ..moglaby byc na topie jakis czas temu a teraz by byla na dole -i ja bym ja chetnie wystawila ale..............gdyby byla na kazdej wystawie to by byla w koncowce rankingu :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Jednak hovki maja dokladniejsza tabele z punktami bo uzalezniaja punkty od ilosci konkurentow w stawce i dostaja punkty rowniez za oceny bdb. :diablic:
( a ten skubaniec tak mi sie podobal, ze nie moglam sie oprzec zeby go nie wstawic do postu )


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Archisia pisze:Jednak hovki maja dokladniejsza tabele z punktami bo uzalezniaja punkty od ilosci konkurentow w stawce i dostaja punkty rowniez za oceny bdb. :diablic:
( a ten skubaniec tak mi sie podobal, ze nie moglam sie oprzec zeby go nie wstawic do postu )
na to nie spojrzalam i przepraszam ale jak patrzy na ilosc to lepsze na pewno


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

abrus pisze:ale z drugiej strony, zakładając że taki ranking pobudza próżność - może zwiększyłoby to frekwencję na ringach :--:
:cryluch: nie dobijaj mnie,bo ja nie jezdze czesto na wystawy,a własciwie tylko tyle ile trzeba :cryluch:


Czubais
leomaniak
leomaniak
Posty: 114
Rejestracja: 2008-05-08, 19:34
Lokalizacja: Sadowa

Post autor: Czubais »

na pewno więcej będzie plusów niż minusów takiej rywalizacji, a jeśli chodzi o samotne wystawy - to przecież sprawa taktyczna (strategia) walki - na placu boju nie zawsze wygrywa się konfrontacją :D - Tak więc za taktykę nagroda się również należy :D
Ostatnio zmieniony 2008-07-08, 07:23 przez Czubais, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Czubais pisze: - Tak więc za taktykę nagroda się również należy :D
:yoow: jasne :yoow: tyle ze bardziej włascicielowi psa:chmmm: ;-)
Popadam powoli w kompleksy :haha: bo po tylu latach wystawiania,bywam juz znudzona wystawianiem,a na dodatek jazda samochodem nie nalezy do tego co lubie :-(
gdyby tak mozna przemiescic sie z miejsca na miejsce,jak za machnieciem czarodziejskiej rózdzki...........wtedy bym jeszcze zniosła trudy wystaw :mrgreen: Coraz bardziej widze,ze wystawy sa dla młodych ludzi.....ja powoli wymiekam :-|


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

danuta pisze:
Czubais pisze: - Tak więc za taktykę nagroda się również należy :D
Coraz bardziej widze,ze wystawy sa dla młodych ludzi.....ja powoli wymiekam :-|
Ja bym powiedziała, że sytuacja powystawowa jest nie dla młodych ale dla tych o stalowych nerwach.
Ranking jest potrzebny. Fajnie by było, gdyby można było dodatkowo przygotowac punktacje dla psów w podziale na sedziów. Może wtedy doszlibyśmy do jakis wniosków na temat gustów sedziów. Jeśli nie dopatrzymy się klucza, a sedzia jednego psa opisuje najpierw "piekny" a za miesiac ten sam pisze " zgryz nożycowy" - mając klub i zarejestrowane stowarzyszenie, można by było zmusić ZKWP do zastanowienia się nad tematem doboru sedziów pod względem ich wiedzy o rasie. A stowarzyszenie może legalnie otrzymywac dotacje, prowadzic projekty i dysponowac srodkami finansowymi. Jest też partnerem do rozmów w przeciwienstwie do pojedyńczych hodowców.


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Z tym zakładaniem klubów czy stowarzyszen to nie taka prosta i latwa sprawa( wiem bo mialem juz kiedyś "przyjemnośc" zakladac taki klub) a do tego bardzo odlegla... natomiast taki ranking to mozemy zrobic nawet za ten sezon tylko ustalmy konkretnie kryteria punktowania


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Właśnie dlatego uważam, że powinniśmy sie sformalizować. Może na zlocie uda nam się dojść do jakichś konstruktywnych wniosków. Wtedy będzie można przedstawić propozycje na forum, żeby ci co nie mogli na zlot dojechać też mieli szanse wypowiedzenia się.

A co do rankingu to uważam, że pomysł jest świetny, ale koniecznie powinien być przyjęty jakis współczynnik określający ilość konkurentów w ringu.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

danuta pisze:
abrus pisze:ale z drugiej strony, zakładając że taki ranking pobudza próżność - może zwiększyłoby to frekwencję na ringach :--:
:cryluch: nie dobijaj mnie,bo ja nie jezdze czesto na wystawy,a własciwie tylko tyle ile trzeba :cryluch:
je też nie jeżdżę za dużo :haha: w promieniu 200 km + W-wa, bo tam mam blisko z innej miejscowości, ale sędziowie by się może obyli z naszą rasą ;-)
zakładam, że inni będą robić tą frekwencję :rotfl:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Archisi post wylądował w innym temacie i pewnie nie każdy doczytał:
Archisia pisze: Hovawarciarze maja pieknie opracowana punktacje, moze pozwola bysmy wzieli z nich przyklad.
http://klub.hovawart.pl/wy/ra/ra_re2007.php


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

fakt ladnie zrobione jednego co mi tam brakuje to bunktacji za Bis-y


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

i jeszcze jedno czy bawić sie w rozbijanie na grupy wiekowe czy nie??? bo czesto jest tak ze w 1 sezonie pies startuje w kilku klasach?? i czy do rankingu zaliczać szczeniaki???


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Przeliczyłem punkty za 2 tegoroczne wystawy obie miedzynarodowe 1 z Rzeszowa a 2 z Katowic bralem pod uwage tylko polskie psy szczeniaki traktowałem tak jak i inne psy i wyszło mi cos takiego ( kolejnosc dowolna)
Samson Zielona Cieszynianka-34,5pkt
Amigo Psia Psota-15pkt
Zachariasz Ligocka Wataha-79,5pkt
Arnold Leo Grande Cuore-33pkt
Adonis Ginger Heaven-16,5pkt
Angelo Leo Grande Cuore-31,5pkt
Dizeros Cros country-1,5pkt
Arni Złota Horda-138pkt
Pluto Woscany-105pkt
Miron Oaza Wschodu-4,5pkt
Manuel Oaza Wschodu-3pkt
Nick Nolte Ligocka Wataha-3pkt
Al-Capone Boćka-45pkt
Apollo Ginger Heaven-1,5pkt
Herkules lowe vom Blumengarten-3pkt
Hesmir Oaza Wschodu-4,5pkt
Arman Hugo Familia Magna-15pkt
Lord Luna Leo-70,5pkt

Suki
Aurora Psia Psota-30pkt
Diana Lwia Dolina-31,5pkt
Lorka Dulex-6pkt
Nela Oaza Wschodu-15pkt
Holly lowe vom Blumengarten-34,5pkt
Princessa Zoja Ligocka Wataha-15pkt
Obsessioin Ligocka Wataha-81pkt
Kasandra Oaza Wschodu-81pkt
Otylia Ligocka Wataha-16,5pkt
Layla Luna Leo-15pkt
Centi z Bursztynówki-127,5pkt
Aphrodite Member of Leogang-15pkt
Benita Nasza Duma-6pkt
Kiwi Zaricke Udoli-31,5pkt
Biwa Ragaze Diavolese-13,5pkt
Psyche Szept Weny-16,5pkt
Rosa Zielona Cieszynianka-133,5pkt
Karla z Jaworowego lasu-16,5pkt
Raba Cavis Leonis-15pkt
Bona Złota Horda-45pkt


Tak to wyglada biorąc tylko pod uwge wyniki 2 wystaw niestety nie mozma zmaleźć wynikow innych wystaw tak aby były kompletne jak ktos jakimis dysponuje to prosze o podesłanie szczegolnie dotyczy to wystaw krajowych


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Psia Psota pisze: Tak to wyglada biorąc tylko pod uwge wyniki 2 wystaw niestety nie mozma zmaleźć wynikow innych wystaw tak aby były kompletne jak ktos jakimis dysponuje to prosze o podesłanie szczegolnie dotyczy to wystaw krajowych
dlatego cały czas proszę - zaglądajcie do wystaw na naszej stronie i piszcie, gdzie, co dopisać :wall:


ODPOWIEDZ