Ranking wystawowy

Wyniki i relacje foto z wystaw

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

Dziękuje Panie Piotrze(Psia Psota). Mój Samsonik nie jest na samym końcu tego zestawienia. :oklask:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:rotfl: no nie :rotfl: :aplaus:


Psia Psota
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 299
Rejestracja: 2007-11-14, 10:33
Kontakt:

Post autor: Psia Psota »

Parys pisze:Dziękuje Panie Piotrze(Psia Psota). Mój Samsonik nie jest na samym końcu tego zestawienia. :oklask:
A niby dlaczego miałby byc na końcu przecież nieźle mu idzie :lol: zawsze jest na lokatowych pozycjach


Awatar użytkownika
Parys
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1255
Rejestracja: 2007-11-20, 15:46
Lokalizacja: Frankfurt Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Parys »

No ale jest początkujący, to przez skromność :tjump: .


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Hej...
Daga ma racje... liczenie punktów jest BAAAAAArdzo subiektywne. Ale poniewaz jestem tylko ludziem :mrgreen: i tez chciałam sobie policzyc... :-P więc wg TABELKI nasza Luna z tego roku miała : z 4 krajówek w sumie 78 pkt a z 2 miedzynarodówek (Opole i Leszno) 148 czyli razem do 1 czerwca uskładaliśmy 226 pkt. Ponieważ raczej nie planujemy w tym roku wystaw musi nam to wystarczyć :oops: a już chyba taki rok jak ten nie zaistnieje :roll:
no i wyszło ze mnie jakie to ja ludzkie stworzenie łase na punkty jestem :mrgreen:
to byłam ja : Grażka :-P
Ostatnio zmieniony 2008-07-09, 17:23 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

a ja siedze w pracy przed kompem, czytam posty, przegladam punktacje i zastanawiam sie czemu ma służyc? wyłonieniem najlepszego psiaka? wystarczy pojezdzic na wystawy, zajac jako takie miejsce, byleby odwiedzic ich jak najwiecej i wysokie miejsce w rankingu jest zapewnione. jest kilka osob ktore jezdza gdzie sie da. psiaki jak psiaki. jeden sedzia wywali z ringu inny da złoto. ktos mi kiedys powiedział ze nazywa sie to "wydeptywaniem ringu, wydeptywaniem tytułów". zawsze gdzies nie bedzie konkurencji a sedzia bedzie łaskawy. podobno warto. trzeba miec tylko na to czas i kase. wystaw w Polsce jest sporo.
proponuje by punktowac psiaki tak jak zaproponowaliscie lecz dodatkowo podzielic wynik przez ilosc wystaw ktore odwiedził hodowca. by było sprawiedliwie i nagrodzic wytrwałosc w odwiedzaniu wystaw, do sredniej doliczyc 2 pkt za wystawe miedzynarodowa a 1 za krajowa.
da to prawdziwy obraz jakosci psiaka w oczach sedziów. rowne szanse w rankingu bedzie miał pies 5 razy wystawiony z tym wystawionym 25 razy. przegladałem kiedys ranking młodego prezentera, tam była taka sama sytuacja, przodowali ci ktorzy odwiedzili najwiecej a nie ci ktorzy zajmowali najlepsze miejsca ale byli rzadziej na wystawach.
zastrzegam ze jest to tylko propozycja i prosze o dyskusje.
=Sławek=
Ostatnio zmieniony 2008-07-09, 18:41 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

o to mi caly czas chodzilo -bo te rankingi mi sie nadal wydaja sztuczne .Ja nie zamierzam w Polsce jezdzic juz prawie wcale -bede na dole rankingu :mrgreen: .A jak ktos wytrwale bedzie smigal po wystawach jak ja to robilam rok temu (i mi sie zwyczajnie "przejadlo" :roll: ,poza tym na co mi kolejne CWC :-? ) to nabije sobie punktow od groma :mrgreen: Moim zdaniem te rankingi maja sens w rasach gdzie sa naprawde duze stawki,rzedu kilkunastu psow w 1 klasie -tam trudniej robic championaty,trudniej byc na lokacie psom znacznie odbiegajacym od wzorca ;-) .Mi sie nawet nie chce siedziec i bawic jak Wroc Luna zrobiliscie ze punkty swoje podliczyliscie -ale za zeszly rok bo w tym roku to ja bylam na ..2 wystawach :-? :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

i bedac na 2 wystawach bedziesz miec punktacje niewiele gorsza od tych z 20. bedziesz moze troszke nizej bo zostana nagrodzeni za wytrwałosc.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:lol: policzylam z ciekawosci eni z roku 2007-11 wystaw,6 miedzynarodowek-585 punktow,tylko 2 razy lokata 2,reszta 1 8-) .
A rok 2008....106 punktow na 2 wystawy ,w Warszawie moze dojdzie nam 12 to bedzie 118 ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

w ten sposob wyszłoby ci za 2007 - 70,18
a za 2008 - 57
moze nawet 2 i 1 pkt za wystawy to za duzo, moze powinno byc 0,2 i 0,1 ?
byłoby
2007 - 54,88
2008 - 53,40
Ostatnio zmieniony 2008-07-09, 19:27 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 2 razy.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

zastanawiam sie czemu ma służyc? wyłonieniem najlepszego psiaka?
a czemu maja sluzyc wystawy? To jest tylko hobby , zabawa.
A ranking tak samo. Kto sie chce bawic w wystawy, niech sie bawi.
A ze ktos wygral bez konkurencji ? To co? Byl sprytny albo mial szczescie - zyczmy mu tego :lol:


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

sava pisze:
zastanawiam sie czemu ma służyc? wyłonieniem najlepszego psiaka?
a czemu maja sluzyc wystawy? To jest tylko hobby , zabawa.
A ranking tak samo. Kto sie chce bawic w wystawy, niech sie bawi.
A ze ktos wygral bez konkurencji ? To co? Byl sprytny albo mial szczescie - zyczmy mu tego :lol:
masz racje lecz jesli ranking ma czemukolwiek słuzyc niech nie bedzie kosmiczny. zabawa zabawa a ranking moze słuzyc jako reklama psiaka i nasza rekojmia jesli bedziemy sledzic wystawy. moze ktos zajmie sie nim na powaznie?


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

ranking moze słuzyc jako reklama psiaka
ale to swiadczy tylko o tym, ze wlasciciel lubi wystawiac. To wlasnie jest ten blad w zalozeniu, ze pies, ktorego wlasciciele lubia wystawy, bedzie mial ladniejsze szczeniaki :mrgreen:
Wy oczywiscie o tym wiecie - ale trzeba o tym przypominac tez laikom.
Czy moje dziecko jest gorsze tylko dlatego, ze nie bralam udzialu w wyborach miss?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Wroc_Luna pisze:w ten sposob wyszłoby ci za 2007 - 70,18
a za 2008 - 57
moze nawet 2 i 1 pkt za wystawy to za duzo, moze powinno byc 0,2 i 0,1 ?
byłoby
2007 - 54,88
2008 - 53,40
a to ja sie pogubilam juz jak liczycie -liczylam wg tabelki abrus ..To teraz mam niewiele mniej punktow mimo ze w 2007 roku nie bylam nigdy na 3 lokacie a teraz na 1 wystawie z 2 bylam???? :roll: pogmatwalam sie ,takie wyliczenia to nie moja mocna strona mimo ze skonczylam klase mat-fiz :upss:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

gingerheaven pisze:
Wroc_Luna pisze:w ten sposob wyszłoby ci za 2007 - 70,18
a za 2008 - 57
moze nawet 2 i 1 pkt za wystawy to za duzo, moze powinno byc 0,2 i 0,1 ?
byłoby
2007 - 54,88
2008 - 53,40
a to ja sie pogubilam juz jak liczycie -liczylam wg tabelki abrus ..To teraz mam niewiele mniej punktow mimo ze w 2007 roku nie bylam nigdy na 3 lokacie a teraz na 1 wystawie z 2 bylam???? :roll: pogmatwalam sie ,takie wyliczenia to nie moja mocna strona mimo ze skonczylam klase mat-fiz :upss:
podzieliłem twoja punktacje wg mojej propozycji stad ten wynik a pozniej zmniejszyłem jeszzcze ilosc punktow za wystawę dlatego przy 11 wystawach masz wynik troszke lepszy niz przy 2. jesli ktos bedzie miał 5 złotych medali/ 5 wystaw to bedzie miał odrobine gorsza lokate od osoby majacej 10 złotych medali / 10 wystaw lecz roznica nie bedzie przepascia tylko np 1 punktem. oba psy były doskonałe lecz jeden z nich jest lepszy i czesciej wystawiany. trudniej zdobyc 10 złotych medali niz 5. wydaje mi sie ze jest to sprawiedliwe i dajace obraz mozliwosci psiaka i hodowcy.
zastrzegam ze to tylko prpopozycja, cały czas do dyskusji. im wiecej osob przemysli temat tym lepsze rozwiazanie


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
ODPOWIEDZ