Nikon D60

to co nie mieści się w pozostałych działach i o wszystkim co nie dotyczy leonbergerów

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

450d to flagowy model dla amatorow. canon w tym sezonie postanowił wyciac konkurencje cena i zrobił cene przebojowa za nowy model aparatu. 450d mozna juz kupic za 2000 zł w komplecie z obiektywem. nowy olympus e-520 zrobił to samo. cena za komplet tez od 2050 zl. zrobiło sie ciekawie. zawansowany kompakt potrafi byc drozszy od lusterka dla amatorow. po wakacjach teoretycznie ceny powinny byc jeszcze nizsze.


Khaira na opoznienie compaktu jest sposób ;-) wszystko to cwiczenia i praktyka. naprawde namawiam was do czytania i cwiczen. oczywiscie jesli ktos ma ochote na nowy aparat to niech go kupi. czytac i cwiczyc bedzie musiał i tak :rotfl:


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mimo to i tak poproszę Cię WrocLuna o podanie stron internetowych. Nie znam się na aparatach, dopiero powoli poznaję symbole obiektywów :haha:
A niestety nie mam instrukcji do tego aparatu by sobie poczytać o opcjach mojej kompaktówki.

A z cenami to prawda, właśnie ona mnie przekonuje. Tym bardziej, że moja siostra kupiła w tej cenie kompaktówkę tylko dlatego, że ma najszerszy obiektyw :-? Chyba 8 Mpikseli, ale zdjęcia jak patrzyłam... marne.

Kiedy porównywałam zdjęcia z tymi z Canona, jak pewnie się domyślacie - nie do porównania. A przecież ten sam przedział cenowy _hopa_
Zwariować można :rotfl:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

tak jak obiecalem wklejam link do strony poradnikowej o fotografowaniu:

http://www.fotografuj.pl/
nie jest to stronka z ktorej uczyłem sie o fotografi ( uzywałem ksiazek, kilku ) lecz szukajac dzisiaj ta spodobała mi sie. siła zeczy nie mogłem przejrzec wszystkiego lecz to co widziałem było ok. znalazłem przyzwoite abc ( i na dobra sprawe tylko abc wiec jesli ktos ma przyzwoite podstawy to moze nie byc z niej zadowolony) dotyczace sprzetu, edycji, teorii i praktyki. mysle ze na poczatek wystarczy a jesli ktos zechce zgłebic ktorys temat to bez problemu znajdzie sam w necie duuuuzo wiecej. dla mnie jest najwazniejsze by ktos załapał i sam zaczał zgłebiac temat.

SiL
namawiam na poszukanie tematu "panoramowanie" w dziale praktyka/techniki fotograficzne. powinno pomóc na opoznienie aparatu a jednoczesnie zdjatko bedzie technicznie brzytwa, jak od zawodowca :-)


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

dla chcacych kupic lustrzanke przyda sie taki poradnik:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5652


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

dla chcacych polepszyc swoje zdjatka z kompaktu
http://abc.fotopolis.pl/index.php?n=6009
moze nie łopata ale łopatka. seria dosc ciekawa.
Ostatnio zmieniony 2008-07-23, 15:27 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

dla bardziej zawansowanych:

http://abc.fotopolis.pl/index.php?n=6751

abc.fotopolis.pl jest jeszcze lepszym zrodłem niz fotografuj.pl

zawsze korzystałem z fotopolis.pl i czytałem recenzje sprzetu a na abc nigdy wczesniej nie trafiłem
Ostatnio zmieniony 2008-07-23, 16:02 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 2 razy.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

znalazłem ciekawa stronke o podstawach fotografi. własciele nikonów powinni byc w niebo wzieci ;-) a posiadacze innych systemów tez beda zadowoleni :-D
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/
ciekawa i pomocna rzecza w tym poradniku sa aktywne zdjecia. zmieniajac parametry obserwujemy wpływ na zdjecie.
=slawek=
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 13:19 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Postaram się skorzystac z podanych linków :-D

A teraz mała zagadka ;-)

Zamieszczam dwa zdjęcia zrobione w tym samym dniu i w tym samym czasie przez różne osoby.

Obrazek

Obrazek

Pogoda była fatalna, siąpiący deszczyk, niebo zaciągnięte chmurami. Zdjęcia wodospadu zrobione przez inne osoby (w tym samym czasie) wyglądają jak na fotografii nr2. Cały czas padał deszcz.

JAK ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY EFEKT NA ZDJĘCIU NR 1 ???


Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

Filtr Obiektywu - zielony?? :mrgreen:


Lechu
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 278
Rejestracja: 2009-12-06, 10:55
Lokalizacja: Stepnica

Post autor: Lechu »

i jasny obiektyw


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

zagadka nie jest trudna.
zdjęcie 2 jest zdjęciem z aparatu cyfrowego, jakiejś prostej małpki.
zdjęcie 1 zostało zrobione w sposób tradycyjny i wywołane. prawdopodobnie jest to zeskanowany cyfrowo slajd a na pewno zeskanowana cyfrowo klatka filmu 35mm.

w cyfraku ustawił bym inaczej balans bieli i zmniejszył czas. w ten sposób można by zbliżyć się do zdjęcia nr1


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

pytanie tylko po co osiągać efekt ze zdjęcia nr 1? wodospad jest wypalony a wyraźny jest tylko 1 plan.

pomimo szarości którą można usunąć programem graficznym zdjęcie nr 2 jest wyraźniejsze.

Obrazek


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Ika
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 313
Rejestracja: 2008-11-15, 17:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ika »

Wroc_Luna pisze:zagadka nie jest trudna.
zdjęcie 2 jest zdjęciem z aparatu cyfrowego, jakiejś prostej małpki.
zdjęcie 1 zostało zrobione w sposób tradycyjny i wywołane. prawdopodobnie jest to zeskanowany cyfrowo slajd a na pewno zeskanowana cyfrowo klatka filmu 35mm.

w cyfraku ustawił bym inaczej balans bieli i zmniejszył czas. w ten sposób można by zbliżyć się do zdjęcia nr1
:oklask:

Efekt na zdjęciu nr 1 był całkowicie przypadkowy, co okazało się po wywołaniu filmu :wall:
Zdjęcie zostało zrobione spod zółtej kurtki przeciwdeszczowej ;-)


filip88
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 2009-11-16, 00:30
Lokalizacja: B-tów

Post autor: filip88 »

Wroc_Luna pisze:alkarn, a tu z toba bede sie spierał :rotfl: 95% to człowiek reszta to sprzet.
jak robiono zdjatka gdy nie było cyfrowek? :rotfl:
kiedys gdy kazdy film trzeba było wywołac, poniesc koszty i dopiero zobaczyc efekt, fotograf myslał, prawie kazde zdjcie było udane technicznie bo jak nie to poszedł z torbami. teraz pstryka i dziwi sie ze nie wyszło, pewnie z aparatem jest cos nie tak? :rotfl:
by zrobic zdjecie nie potrzeba aparatu, wystarczy klisza i pudełko z dziurka. nazywa sie to kamera obskura. reszta to dodatki :rotfl:
na poczatku myslałem ze wystarczy nacisnac przycisk, aparat zrobi zdjatko, cuuudo, pieeekne, po co czytac jak pracuje aparat ( co mnie obchodzi jak działa telewizor by obejrzec film? ) dzisiaj tych zdjec nie pokaze nikomu bo sie wstydze. fotografowanie nadal to wiedza, nawet nie wiecie jak wiele mozna wycisnac z małpki za 200 zł :-) nie potrzeba pedzic za najnowszym modelem aparatu, za 3 mc bedzie nowszy czy z niego zdjatka beda ładniejsze? ilosc pikseli, zomy, bajery to tylko reklamy.


Obrazek
to zdjatko z małpki, nie jest idealne technicznie z lustrzanki byłoby lepsze lecz i tak nie jest najgorsze, gdybym znał aparat lepiej, byłoby nie gorsze od lustra
namawiam do czytania o fotografowaniu, w necie jest masa poradników :-)
jesli bedzie potrzeba znajde stronki i dodam linki

95% to obiektyw 5% aparat może tak ;d


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

myślałem że temat już umarł a tu niespodzianka.


contra:

http://www.pinhole.art.pl
http://chimkowski.pl/


obiektyw 0% aparat 1% człowiek 99%

onanizmowi sprzętowemu stanowcze: NIE!

wszystko to tylko środki. bez ludzia za aparatem nie będzie żadnego zdjęcia.

a jak wygląda takie coś co robi zdjęcia a nie ma obiektywu, lustra, matrycy, wyświetlaczy i innych wodotrysków?
proszę:

http://allegro.pl/show_item.php?item=12 ... v_visits=1

dla ciekawskich:

http://ortografia4.appspot.com/wiki/Camera_obscura

widząc reklamy bijące po oczach praktycznie wszędzie, oglądając kolorowe katalogi sprzętu foto, odnosimy wrażenie że potrzebny nam nowy "lepszy" aparat. tylko dzięki nowemu "lepszemu" aparatowi zrobimy w końcu nasze upragnione "idealne" zdjęcie które "powali na kolana" żonę, teściową, kolegę z pracy, sąsiada (niepotrzebne skreślić) przecież ten nowy, idealny aparat ma więcej pixeli, więcej soczewek pogrupowanych w więcej grup, większy zoom i w ogóle jest och!
nawet najlepszy obiektyw, suuper, hipeer nie zrobi z nikogo fotografa. najważniejsze są podstawy. poznanie możliwości aparatu który się posiada i umiejętność wykorzystania jego możliwości. fotografia to nadal wiedza i sztuka a w dalszej kolejności sprzęt.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
ODPOWIEDZ