FUNDUSZE,FUNDUSZE

Akcje pomocy,manifestacje ,apele do podpisania

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

no to może napiszę to inaczej:
1. mimowolnie mogłem obrazić kogoś kto w dobrej wierze śle te smsy. gdy widzę w telepatorze chłopca który chce grać w piłkę z kolegami to łezka w oku mi się kręci a coś chwyta za gardło. nie śle tylko smsów dlatego iż wiem że reklamę zrobił fachowiec by operator zarobił parę milionów więcej, media dostały kasę za zajęty czas reklamowy, fundacja miała kasę na działalność a przy okazji zrobiono zabieg jednemu czy kilku dzieciom a ślący smsy poczuli że zrobili coś dobrego. wszyscy są zadowoleni.
nie każdy ma ochotę i czas by zastanawiać się nad tym mechanizmem i pytanie czy należy go poddawać w wątpliwość. gdyby nie on, nikt by palcem nie ruszył a każde zdrowe dziecko jest na wagę złota. chciałem tylko pokazać iż z małych czynów i z odrobiny własnego zaangażowania można zrobić coś znacznie więcej.
2. chciałem podsunąć myśl iż zamiast pytać gdzie i komu słać pieniądze, należało by się zacząć pytać co można zrobić samemu by uratować jakąś psinę i pamiętać że to trudniejsze niż wysyłanie pieniędzy a do tego może okazać się niewdzięcznym zajęciem. dzięki temu jednak kilka osób może zacznie współpracować co przyniesie lepsze efekty.
3. Jak juz wcześniej napisałem, zawsze są potrzebne osoby które zechcą łożyć na szczytny cel i nikt nie musi tłumaczyć się że tylko tyle może zrobić. Pieniądze zawsze są potrzebne.
4. Mamy już osoby które zajmują się psiakami np. wymienioną powyżej Panią Dereszowską, które nie oczekują poklasku, nie afiszują się z tym co robią. Lecz nawet te osoby mają swoje życie prywatne, swoje problemy, swój ograniczony czas. Nawet one czasem potrzebują pomocy w tym co robią.
Chciałem by mój post wywołał właśnie dyskusję na temat pkt. 4. może dzięki niemu będziemy mieli w Polsce jeszcze kilka osób które zaczną organizować pomoc?
na pkt. 1-3 dyskusja jest zbędna.
może dzięki dyskusji temat nie umrze przez zapomnienie a zmobilizuje chociaż jedną osobę? zawsze to jedna dobra dusza więcej :-)


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No to jest właśnie to że każdy pomaga jak może, jedni finansowo a inni siłami własnymi (co jest trudniejsze, tu nie ma wątpliwości). Pewnie większość z nas ma tak że jeśli jest potrzebna konretna pomoc to pomoże chętniej niż by samemu zgłosić się gdzieś i brać dodatkowo odpowiedzialność za jakąśtam regularność w pomocy. Jak ktoś ma na to siły to ok, jak nie tu to pewnie zostanie mu to wynagrodzone na górze (czy gdzieś kto w co wierzy). Siłą do takiej pomocy nikogo nie zmusisz :-P
A tak wogóle to przyznam że nawet niewiem na czym by taka pomoc miała polegać, na szukaniu nowego domu ? Na przygarnięciu bezdomnego piecha, zajęciu się nim tymczasowo ?
A to taka syzyfowa praca(co nie znaczy w zadnym wypadku ze niepotrzebna) dopóki ludzie będą niedoinformowani i będą kupowali psy dzieciom do zabawy, w dodatku od pseudohodowców. A dobra, nie odbiegam od tematu bo zaraz znowu "fundusze" które są tematem wątku, odejdą w niepamięć


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Sławek, społecznicy są potrzebni jak powietrze po to aby potrafili zdobyć środki na pomoc pokrzywdzonym przez los.
Nie każdy potrafi pełnić tą rolę, więc jeśli chce ofiarować zarobione przez siebie pieniądze to i tak dużo. Tu nieocenioną rolą społecznika jest wskazanie mu miejsca gdzie ta pomoc powinna trafić.
Uważam, że bez względu na sympatie i antypatie skoro powstała strona Leośków potrzebujących adopcji, skoro już mamy społeczników którzy działają. Trzeba jasno zakomunikować, że nasze nr telefonów są dostępne tak samo jak maile. Jeśli będzie taka potrzeba wskażcie miejsce, formę.
Pojedzie ten, który ma najbliżej, pozostali wpłacą ile mogą. Wszystkim razem się uda, w pojedynkę to walka z wiatrakami.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

no właśnie - Sławku - wiem, co chciałeś przekazać, ale wyszło trochę jak "stop" dla pomocy finansowej, poza tym tak naprawdę, czy te biedne psy będzie obchodziło, czy ktoś łoży na ich los, bo się o nie troszczy, czy robi to dla podbudowania własnego ego??


kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

ok, to może inaczej? chcecie przelewać kasę obu Ewom?


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Po rozmowach z panią Ewą doszłyśmy myślę do rozsądnych wnisków. Pieniądze są potrzebne i tutaj nie ma dwóch zdań jednak żadna z nas ich przyjąć nie może i tutaj również sprawa jest jast po pierwsze nie mamy nawet stowarzyszenia ( może powstanie fundacja) po drugie nie mamy czasu się dokładnie rozliczać. Każdy pies do adopcji to długa przeprawa przez wiele telefonów. Jak wiadomo psy do adopcji pryebywają czasowo u mnie lub w hoteliku pod warszawą. U mnie w tej chwili nie ma psów bo są szczenięta natomiast w hoteliku są zawsze średnio 2. Rzeczą podstawową jest sucha karma . W miarę możliwości możecie zorganizować między sobą zbiórkę finansową i np. kupić worek karmy i wysłać ją bezpośrednio do hotelu. Można też ufundować smycze czy obroże i też je wysłać ( psy jadą do nowych domów w tym wyposarzeniu. Frontlain jest dawany dla każdego nowego psa z wiadomych przyczyn również można go wysłać .Smycze można oddawać nawet swoje stare po psach czy obroże to również pomoc. Potrzebne są koce psy na nich śpią lub są tranbsportowane. Nieocenioną pomocą byłoby gdyby ktoś podjął się do robienia zdjęć psiakom z hotelu do ogłoszeń z tym zawsze jest bardzo duży problem.

jeśli psy są u mnie to karma jest niepotrzbna ja swoim psom gotuję jak i tym na DT ( i tutaj jest przykład na to jak miałabym się z tego rozliczyć?) Natomiast lecznica idzie mi na rękę i może np. wystawić rachunek za sterylizacji czy kastrację i można go pokryć wpłacając bezpośrednio na konto lecznicy. Przy mniejszych nakładach można pokryć odrobaczenie czy szczepienie.

Pomoc jest też potrzebna w postaci sprawdzania domków dla psiaków tam gdzie nam ciężko dojechać. Domki sprawdzała np. Ania3miasto jak psiaki szły w jej okolice .
Nieoceniona jest pomoc z transportem z tym jest duży kłpot a chodzi o głównie o transport z Warszawy może nieraz udałoby się komuś dowieżć psiaka koszty benzyny wtedy również można pokryć.


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

I jeszcze bardzo ważna sprawa . Powstała strona i trzeba to rozgłaszać wiadomo, że i pieniądze i dary i praca , ale najbardziej potrzebne są domy stałe i strona ma wtym pomoagać więć najlepiej aby banerek od niej pojawił się na stronach lub podpisach w dogomani. Aby stornę upiększyć przydałyby się zdjęcia psiaków już po czasi w nowych domach nie zawsze możemy się doprosić( tak jak hodowcą ciężko nieraz doprosić się sprzedanych już psów. Można by poodwiedzać psiaki i je na nowo już po metamorfozie obfocić :mrgreen:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

no to z rachunkami za weta sprawa w sumie jest jasna, tam można by pieniądze przelewać - na zasadzie rachunek wynosi tyle i tyle... wtedy będzie można podzielić sumę na ilość chętnych darczyńców
To niestety czasochłonne - ale przydałaby by się też lista potrzebnych rzeczy dla danego psa , może tu na forum (co już ma, czego jeszcze potrzebuje), żeby było jasne, co któremu, dokąd wysłać i się jakoś dogadywać, tylko żeby to w czasie sprawnie szło :dizzy:


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

alvaro pisze:aby banerek od niej pojawił się na stronach lub podpisach w dogomani
No a jaki jest adres tej stronki ? Bo nawet w Twoim profilu nie ma :-P


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Bo ja jestem ciemna i nawet swojej stronki nie mam. Na swojej głównej stronie sama grzebać nie mogę więc czekam aż łaskawie grafik doda mi banerek strona adopcyjna jest lepsza tam mogę grzebać na strone głównej . Wiersz z głównej strony jak niektórzy się może zorientoweali jest zaporzyczony i autorka wyraziła zgodę na jego publikacjie na naszej www z czego się cieszymy. http://www.adopcje.leonberger.leszno.eu/ to adres stronki. Co do tego który pies czego potrzebuje to ciężko rzeczywiście w czasie się zmieścić Sonia wczoraj pojechała do domu w hotelu jest Kaszmir i Zoja . Jednakże Frontlajn musi być przed psem . Po wydaniu danego psa do domu na jego miejsce przychodzi kolejny czy to aż tak ważne któy cokolwiek dostanie wszystkie potrzebują tego samego. Także 2 Frontlajny czy dwa kąplety dodatkowych smyczy napewno się przydadzą raczej szybciej niż później . O transporcie będziemy dawać info w miarę potrzeby . Koce są potrzebne cały czas.Karma rónież w tym hotelu cały czas są leonopodbne do adopcji i cały czas jedzą :-D Jak zostaje pół worka po jednym to drugi go skończy.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Tak myślę że na tej stronce można by zamieścić jakiś adres zeby było wiadomo gdzie coś słać. A co do karmy to jeszcze pytanie jaka karma bo chyba nie za dobrze zeby dostawaly co chwilę inną a takie coś to najwygodniej z jakiegoś sklepu internetowego puścić zamiast się bawić w wysyłki od siebie


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

banner już jest :mrgreen: , ale faktycznie musiałam pokopać w wyszukiwarce, żeby znaleźć link do strony ;-)


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Adres hotelu podamy prywatnie na priva w razie potrzeby dlaczego napiszemy wtedy też.
Psy jedzą karmy z górnrej półki w tej chwili eukanubę ( bo byla w promocji ) . Jedzą też junira czyli np. R.C junir giant lub pro plan itp.Często dostają też Antroflex gdyż schronisko żywi wiadomo jak a jeszcze nieraz trafiają psy młode żywione wcześniej byle jak lub zapasione byle czym . Nieraz z tych powodów mają trudności ( gorzej się ruszają , młode mają francuza, czy mikką łapę) także Antroflex też schodzi.Dzisiaj wyjątkowo mam więcej czasu jednak nie jestem w stanie na bieżąco odpowiadać na forum jak i zarówno pani Ewa . Może najlepiej będzie jeśli cokolwiek dojdzie już do skutku czyli np. będziecie mieli zorganizowaną jakąś sumę lub ktoś prywatnie będzie chciał coś przekazać prosimy o kontak już prywatnie zawsze jest coś do kupienie karma na bieżąco np. wtedy powiemy co jest najpilniejsze zostanie to przez was zakupione i wysłane do hotelu. Podziękowania za pomoc ukażą się na stronie jak i zarówno na dogomani gdzie każdy z tych psiaków ma wątek .


kari
leomaniak
leomaniak
Posty: 111
Rejestracja: 2008-10-25, 21:34
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kari »

ok, to skoro miały być wpłaty co miesiąc, a teraz już wiemy co mamy kupić to może zrobimy tak:

Frontline XL - 3szt. - ok. 100 zł
arthroflex - 120 zł
RC junior 15 kg - ok. 200 zł

na początek, trzebaby teraz znaleźć najtańsze i może zbierać kasę? przelać jednej osobie, żeby mogła ona kupić i zapłacić za zakupy?

co o tym myślicie? czy wolicie sobie każdy indywidualnie przelewać kasę np. na hotelik?


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

W hotelu kończy się karma ( Eukanuba dla dużych ras dorosłych ) w hotelu jest Zoja i Kaszmir jeśli mielibyście ochotę się na coś złożyć i coś im ufundować to w tej chwili to jest najbardziej niezbędne.


ODPOWIEDZ