Jakie ilości karmy?

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

sternek
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-25, 10:35

Jakie ilości karmy?

Post autor: sternek »

Witam. Mam pytanie dotyczące ilości karmy podawanej szczeniakowi. Czy stosować dawki podane w tabeli na opakowaniu (mamy karme Husse), czy też dawać większe ilości - sugestia hodowcy od którego mamy naszego psiaka??
Bedę wdzięczna za odpowiedzi - nie chciałabym zrobic Małemu krzywdy.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

tyle ile pisze na opakowaniu-rosnacego leona nie wolno utuczyc!!!Pies w okresie wzrostu ma byc szczuply-na poczatku moze przegrywac z tego powodu wystawy ale chyba lepsze to niz problemy ze stawami potem :roll: na nabranie masy ma czas-na razie bedzie rosl intensywnie w gore-to wystarczajace obciazenie dla mlodych stawow bez miesni :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a co do husse to nie wiem jak karma dla szczeniat ale moje dorosle psy sie na tym spasly i teraz zamierzam im kupic wersje light-a jadly dzienna zalecana dawke-nie wyobrazam sobie dac im wiecej,a zjadlyby -jak nigdy wczesniej zadnej karmy...


[you] zycze Ci milego dnia:)))
sternek
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-25, 10:35

Post autor: sternek »

Właśnie tak czułam. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. A Mały faktycznie zjadłby każdą ilość :-)
A czy mogę mu dawać częściej niż 3 razy dziennie a mniejsze dawki? Czy to byłoby bez sensu?
Dziś np. dostał pierwszą niewielka porcję (dałam mu 1/3 dawki ale nie zjadł wszystkiego) o 6.30 a teraz już popiskuje się z głodu.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Mozesz karmic czesciej,jednak pamietaj o tym by pełna miska nie stała,a maly podchodzil kiedy chce.Jesli nie zjadł,to za jakis czas znowu daj mu miske i jak zje,czy nie zje -zabierz


sternek
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2009-01-25, 10:35

Post autor: sternek »

Super :-) dzięki:-) Miska nie może u nas stać pełna - nasz Hektor (starszy pies) jest jak odkurzacz - zjada wszystko. Musimy bardzo pilnować, bo kota też objada. :-)


fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

ja tez mam teraz szczeniaka i daję jej dzienna porcję podzielona na 4....jeśli nie zje to zabieram miseczkę...najgorzej jest nauczyc psa,ze ma stały dostep do jedzenia,wtedy dopiero zaczyna sie wybrzydzanie i dojadanie po kęsie wiec nie popełnij tego błędu.
I tak jak pisała gingerheaven, szczeniaka trzeba trzymać szczupło tzn zeberka maja byc dobrze wyczuwalne...bo otyłość niestety moze skończyc sie tragicznie dla stawów psiaka :-(
Ostatnio zmieniony 2009-02-12, 10:16 przez fredzia, łącznie zmieniany 1 raz.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Ja daje nawe mniej niz na opakowaniu chociaz moj juz taki malutki wcale nie jest. Na poczatku dostawal 4 razy dziennie, teraz 3 ale cos chyba ostatnio glodny jest caly czas bo ciagnie go do jedzenia jak niewiem. Ale chusc nie chudnie wiec wiecej nie dostanie :) No chyba ze kurze lapki albo jakistam bonudsik czasem. I porcje z tego co wiem nie powinny byc rowne. Znaczy na wieczor przed snem powinien dostawac wieksza porcje. I trzeba pamietac zeby po jedzeniu nie bylo zadnych zabaw, zwlaszcza zeby najedzony pies sie nie turlal itp bo moze jakiegos skretu dostac czy cos. Tak przynajmniej slyszalem, jesli ktos moglby potwierdzi lub zaprzeczyc to fajnie by bylo. Bo w sumie moj po jedzonku ma czas na spanie ale on spi wlasnie na plecach czesto, grozi mu to czyms ?


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:lol: no nie,bez przesady-nie dawaj mniej,no chyba ze zebra ma niewyczuwalne.Dzikie zabawy nie polecane,choc tak prawde mówiac ja wogóle nie lubie jak takie maluchy za bardzo szaleja,bo moze powstac jakis uraz.Te szalenstwa najczesciej sa z innym psem,lub z dzieckiem -"wariackie zabawy" :roll: -tak ja to nazywam :mrgreen:
Co do porcji-ja akurat wole wieczorem dac mniej,by dac szanse maluchowi przespac noc bez zrobienia kupki :lol: za to jak w banku obudzi mnie o 5 rano,ale mnie akurat to nie przeszkadza,bo ja ranny ptaszek i w zasadzie taki rytm dnia juz nabieraja u mnie jako oseski.A pozycja do spania?....a niech spi jak mu wygodnie :-D


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

O 5 rano ?? Reety to wspolczuje innym :-P
On itak to trawi chyba z 8h. Moj tam spi jak zabity do 7 a w niedziele jak my nie wstajemy to spokojnie do 9 lub 10. i daje rade. Gorzej z plynami bo w pomieszczeniu w ktorym spi zostawiam mu niewiele wody w misce bo jak mu zostawie pelna to podejrzewam ze sie bardzo stara zeby wytrzymac bo zaraz po wypuszczeniu leci robic siq i az sie czasem boje czy tam nie przymarznie bo sika i sika


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Spi do 7,bo jest juz duzy :-D ,ja mówie o takich maluchach.ktore co dopiero ucza sie wychodzic na dwór ze swoimi potrzebami,a "dzieci" w wieku Twojego,to oczywiscie,ze dłuzej wytrzymuja


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Aaa no jak byl maly to jak sie obudzilem to pierwsze co to lecialem go wypuscic i wytrzec po nim siku, ewentualnie sprzatnac klocka. Ale dobrze ze sie naumial i bardzo sie stara. Czasem wracam do domu a on zamiast sie przywitac to leci jak szalony na swoje miejsce zrobic siurku. Pare minut posika i dopiero przyjdzie sie przywitac :)


Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

U nas jest odwrotnie niż u Ciebie Yack ;-) Balou śpi w ciągu tygodnia do 9:00 i trzeba go budzić żeby przed pracą iść na spacer :walk: Za to w weekend,nie wiem jak to robi, ale wie, że o 8:00 już mamy być na boisku, bo zbierają się psiaki i będą gonitwy i zabawy, więc już o 7:30 drepcze, tupta i sie niecierpliwi :rotfl:


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

psy nie znaja kalendarza ale bardzo szybko przyswaja ta wiedze kiedy czeka je cos przyjemnego :-D i po swojemu potrafia wyliczyc-moze przed weekendem pozniej chodzicie spac??.albo cos robicie inaczej??i juz psiak wie ze jutro bedzie weekend i zabawa od rana :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Elżbieta
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 291
Rejestracja: 2009-01-03, 16:58
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Elżbieta »

:chmmm: a no fakt,popatrz, kładziemy się spać troszkę pozniej. A ten gagatek nas obserwuje i wszystko sobie w tej główce koduje...urwis _04_


Ela,Waldi,Balou Psia Psota,Boba i Łando Pałucki Przejar
ODPOWIEDZ