FRANCUZ I "KROWIE" USTAWIENIE...

Wszystko o zywieniu , zdrowiu i pielegnacji naszych milusinskich

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Ponawiam.
Mój Lupek jest 'francuzem'. Od początku swojego życia jest na Royalu. Mam pytanie. Czy będzie mu to jakoś na starość przeszkadzało?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

raczej nie powinno :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Ostatnio się właśnie nad tym zastanawiałam.
A czy na wystawie bardzo obniża mu to ocenę?


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

to zalezy od sedziego,stopnia francuza i umiejetnosci w ukryciu go ;-) .
Moj pies z francuzem dostawal tylko oceny bdb,po 2 wystawach odpuscilam sobie,ale bywaja championy z francuzem ;-) -kwestia samozaparcia,ogolu wygladu psa (czy to jego jedyna wada),umiejetnosci .....
Ostatnio zmieniony 2009-05-15, 20:56 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

W zeszłym roku nam się udało dostał doskonałą. Nie pchamy się na halówki. Chodzimy tylko na trawiaste. Jak chodziliśmy na PT1 to pan trener nam doradził co robić i jakoś idzie.


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Lupus pisze:Ponawiam.
Mój Lupek jest 'francuzem'. Od początku swojego życia jest na Royalu. Mam pytanie. Czy będzie mu to jakoś na starość przeszkadzało?
Czy to Wy pisaliście kiedyś do mnie na priva? :chmmm:
:smoke:


Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Niet to nie my.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

w poszukiwaniu recepty na żywienie idealne leona,doszperałam się wspaniałego postu embe :-D
przeczytałam od dechy do dechy...........a nam wet kazał dawać vit D3 -co 3 dni 6 kropli,ja daje 4 bo te 6 wydaje mnie się za dużo.W royalu puppy giant też jest d3.No i co wkońcu robić -dawac czy nie?
:ubz:
totalnie skołowana jestem jeśli chodzi o tą witaminę nieszczęsną


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Nie dawac bo w tym wieku nie pomoze a zaszkodzic moze...Wiecej ruchu po niesliskim podlozu ,rownomiernego ,duzo chrzesci do jedzenia ,chondroprotetyki mozna dac ale zadnych witamin D i fosforanow wapnia bo tym mozna szybciej zaszkodzic niz pomoc.Wit D 3 mozna podac malutkim szczenietom jesli sie krzywia ale tez bardzo ostroznie -ja dawalam szczeniakowi z mojego ostatniego miotu ale to wieku 3 tygodni i tylko przez tydzien.Mozesz podac wit C ,wspomaga wytwarzanie i przyswajanie kolagenu ,szybciej pomoze niz D i nie zaszkodzi :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

estrella pisze:.W royalu puppy giant też jest d3.No i co wkońcu robić -dawac czy nie?
Słuchaj Dagmarę = GINGERHEAVEN Ma rację! A jakby co, to skontaktuj się z nią lub ze mną...
:smoke:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

TAK JEST !!!!!!
SŁUCHAM !!!

Nasza dziewucha rośnie ,ciężka,wysoka i coraz ładniejsza ........i te oczy _04_


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
aaronius
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 2012-03-02, 12:37
Lokalizacja: Wrocław/Cieszyn

Post autor: aaronius »

Witam Was serdecznie.
Niestety ale Aaron też ma francuza...od małego jesteśmy na karmie pierw royal, ok 5 miesiecy potem na karmie Forza10. Od małego aaron miał podawane witaminki dodatkowo i arthroflex w płynie. Teraz non stop ma inny dodatek na stawy....przez cały czas coś spożywaliśmy i ...mamy dywany...i chodzimy na spacerki po lesie i trawce, pływamy w naszych rzekach....a piecho ma złe ustawienie :-(

Oczywiście konsultowaliśmy sie z lekarzem. robiliśmy badania krwi i stosunek Ca/P. wszystko było oki.....ach...

Może ktoś da mi wskazówkę jeśli jest jeszcze jakaś szansa na poprawę ustawienia.
Chciałabym mu pomóc.
Bo go kocham bardzo.
No i oczywiście odstąpiliśmy od wystaw... Ale byliśmy na 1 :) w klasie puppy w Opolu 2011 :-) Ocena bdb :)

Obrazek


Do zbłąkanego pieska
„Byłbyś wpadł pod samochód, malutki!
Uważać trzeba.
Ach jaki ty jesteś chudziutki!
Chcesz chleba?
Chodź ze mną.
Mieszkam w podwórku.
Będziesz mógł biegać tam,
Sam i nie na sznurku...
(..)
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Moj pierwszy leos tak mial i nic z tym sie nie dalo zrobic .Jedyne co mozna zrobic to odstawic suplementy,dawac jesc tylko mieso z chrzesciami (chrzastki indycze,tchawice wolowe lub ew.wieprzowe ),wit C i wyrzucic psa na dwor -aczkolwiek w tym wieku to juz marne szanse ze cos sie naprawi ,ale sprobowac warto :-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Więc naszej łapy się naprostowały :->
nie chcę doradzać bo sama nie wiem za dużo ..........powiem tylko co nam wet kazał robić i chyba to właśnie pomogło.

Więc dostalismy zalecenie zwiększyć ilość D3 i dodatkowo witaminy z wapniem,oraz zrezygnować z Royala bo ponoć molosy na nim od pewnego momentu rosną za szybko.

Jeśli wypisuję głupoty to możecie mnie zganić ,,,,,,,tak piszę jak wet kazał robić,a czy miał rację i czy to był sposób ...?//w każdym razie była poprawa szybko i łapy są proste.

A czy możesz coś jeszcze teraz zrobić? Na pewno ktoś tobie doradzi z tych doświadczonych forumowiczów,ja wiem tylko tyle ,że najwięcej można zrobić dokąd pies rośnie ,jak już sie proces wzrostu zakończy i zacznie nabierać masy, to już chyba nic się nie da naprawić.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

nasza Viśka miała i ma problemy z przednimi łapkami , ma delikatnego francuza a do tego stawia przednie łapy zbyt blisko siebie. My od małego podawaliśmy jej preparaty takie jak gelacan <gdy była maluchem> obecnie chondrocan <który też dostaje Bonusia z myślą o jej biednych stawach> Myślę, że łapki Flavusi byłyby gorsze gdyby nie dostawała tego dla porównania ;

gdy była mała już miała złą postawę ;
Obrazek

obecnie jak widać sporo się poprawiło aczkolwiek często zbliża łapy w charakterystyczny wadliwy sposób , do tego widać, że lewą łapkę ma wykrzywioną do zewnątrz, moje biedne dzieciątko
Obrazek

Poza tym biedna malutka była największa w miocie , bardzo szybko rosła poza tym i obecnie jest dużo wyższa od matki


ODPOWIEDZ