Karmy

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

całe szczescie ze Indek wsuwa wszystko co w misce. dostaje RC i zachowuje sie jakby miał zawsze za mało :-)
Lunka w jego wieku tez grymasiła. meczylismy weta. pamietam jak bardzo sie smiał. zalecił miec to w nosie. stwierdził ze zdrowy pies nie pozwoli sie zagłodzic i by sie nie martwic.
moze z Bajka powinna zastosowac ta sama metode. jak zgłodnieje ( za 2-3 dni ) zje kazda karme ktora jej dasz :-D i troche "malenstwu" przytrzesz noska :-D
=slawek=


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no nie dalam jej poltora dnia ,to plakala ale tego jesc nie chciala...kupilam kobersa,jak tego tez odmowi to ja przeglodze :evil:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Koebersa żarła jak nakręcona, tylko jej się uszy trzęsły, więc powinno być ok. Zresztą Koebersa je nawet moja antykarmowa Lady, która nie chce żadnej suchej karmy tknąć. Drago też wciąga wszystko z miski jak odkurzacz i najchętniej by jeszcze Birmie zeżarł. Więc Daga tylko ta twoja księżniczka taka rozpuszczona :mrgreen: ;-)


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

gingerheaven pisze:no nie dalam jej poltora dnia ,to plakala ale tego jesc nie chciala...kupilam kobersa,jak tego tez odmowi to ja przeglodze :evil:
czyli cwana suczka z Bajeczki :rotflik:

Pancia szybciej wymiekła niz psiak zgłodniał :rotflik:

tak to ona jeszcze z 10 razy zmieni karme :rotflik:
Ostatnio zmieniony 2009-02-21, 19:14 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no nie,bo jeszcze troche i faktycznie otworze sklep z karmami :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

gingerheaven pisze:no nie,bo jeszcze troche i faktycznie otworze sklep z karmami :lol:
Bajka chce jeść husse a ty jej odmawiasz :hahah:


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

gingerheaven pisze:no nie dalam jej poltora dnia ,to plakala ale tego jesc nie chciala...kupilam kobersa,jak tego tez odmowi to ja przeglodze :evil:
Współczuję... ;-) Też tak miałam, do momentu podjęcia decyzji, że ja decyduję co mój pies będzie jeść :roll: :wall: :evil:
Zastosowałam konsekwentnie >>ten schemat<< i problem odszedł w niepamięć :lol:
Trzymam kciuki!
Ostatnio zmieniony 2009-02-22, 11:04 przez Mariblue, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Bardzo mądry tekst. Jak ja bym chciała umieć tak ładnie przekazać w formie pisanej swoją wiedzę.

Faktem jest, że moje psy dostają żarcie o określonych porach i w określonej ilości. Przez resztę czasu miski są schowane i nie ma do nich dostępu. I nigdy nie miałam problemu, że psy nie chcą czegoś jeść. Jak już któryś pies nie zjada swojej porcji to mi się włącza lampka alarmowa, że coś jest z kundlem nie tak.


Pozdrawiam,
Khaira
Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Khaira pisze:Bardzo mądry tekst. Jak ja bym chciała umieć tak ładnie przekazać w formie pisanej swoją wiedzę.
To z klikerowej stronki ;-) Jest tam kompendium pod hasłem "Jak nauczyć psa..." Ludzie na forum opisują różne szkoleniowe schematy, oczywiście tylko pozytywne, a admini umieszczają najlepsze teksty w tym poradniku :-D


Pozdrawiam ;)
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Khaira pisze:Bardzo mądry tekst. Jak ja bym chciała umieć tak ładnie przekazać w formie pisanej swoją wiedzę.

Faktem jest, że moje psy dostają żarcie o określonych porach i w określonej ilości. Przez resztę czasu miski są schowane i nie ma do nich dostępu. I nigdy nie miałam problemu, że psy nie chcą czegoś jeść. Jak już któryś pies nie zjada swojej porcji to mi się włącza lampka alarmowa, że coś jest z kundlem nie tak.
Dokładnie tak-u mnie jest identycznie i to co zawsze mówie-kamieni nasypie do miski,a one zjedza :mrgreen: i nie wyobrazam sobie bym musiała psa prosic o jedzenie ;-)


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

No cóż, wszyscy, którzy znają Dagę osobiście, doskonale wiedzą, że ona rozpieszcza swoje psy i traktuje je jak dzieci. Więc nie ma się co dziwić, że Bajeczka, korzystająca ze statusu najmłodszej pociechy, rządzi całym domem :rotflik:

Daga, nie obraź się, wiem że ty kochasz swoje psiaki ogromnie i one mają u ciebie istny raj, ale trochę dyscypliny nie zaszkodzi :mrgreen: _całus_


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Mariblue pisze:Współczuję... ;-) Też tak miałam, do momentu podjęcia decyzji, że ja decyduję co mój pies będzie jeść :roll: :wall: :evil:
Zastosowałam konsekwentnie >>ten schemat<< i problem odszedł w niepamięć :lol:
Trzymam kciuki!
ehh....ja to wiem od dawna ale wiedziec cos a robic..... :oops: .Ale z doroslymi kiedys mialam ten sam problem a teraz nadaja sie na diete odchudzajaca :roll:
Khaira pisze:Daga, nie obraź się, wiem że ty kochasz swoje psiaki ogromnie i one mają u ciebie istny raj, ale trochę dyscypliny nie zaszkodzi :mrgreen: _całus_
to samo mowi moj maz a ja sie ciagle dziwie ,bo mi sie wydaje ze ja je ustawiam po katach -ale moze faktycznie mi sie tylko tak wydaje :oops:

od przedwczoraj popoludniu Bajka dostala tylko TOTW-nie zjadla ani jednego chrupeczka :evil: .Miska nie stala caly czas....zabieram jak nie zje w ciagu 5 minut....Ja mysle ze jednak jej ta karma nie smakuje i juz :evil:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Dla wielbicieli suchego żarcia i maniaków karmowych (ukłon w stronę nieobecnej Dagi :mrgreen: ) stronka z rankingiem karm dostępnych na amerykańskim rynku (niestety po angielsku). Niektóre marki można już dostać w Polsce.

Dog Food Reviews


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Powroce do tematu-moje psy jedza :shock: wszystkie :-D .Kupilam 4 worki nutra nuggets -doszla do nas 10 wrzesnia.Od 15 (wtedy otworzyly wszystkie worki :evil:) wrzesnia do dzis zjadly prawie (zostalo mi z 5 kilo) 4 worki ,plus 3 dziewczyny na jeden posilek kilka razy w tygodniu zajadaja barfa :shock: .Nie utyly ale apetyt maja niesamowity :shock: .Nutre ktora kupilam (professional-czarny worek) dawkuje sie od 350-450 gram na psy od 40-55 kilo.Ja nic nie odwazalam,sypalam w michy na oko,z wyliczen wychodzi mi ze chyba sypalam za duzo :lol: .Teraz zaczne odmierzac bo jeszcze je utucze przez przypadek :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Daga, a dlaczego nie wybrałaś Chicken Soup? Skład na oko lepszy, a w cenie różnica niewielka :chmmm:
Sama jestem ciekawa tej karmy. Brakuje mi tylko trochę zaufania do żywności z USA. Mój kolega pływał dużo na statkach i kiedyś mówił o mięsie które zabierali ze stanów. Bali się je jeść, bo kurczaki wygladały na większe od naszych indyków. Ali jest dobrym testerem, to generalny karmowy niejadek. Aktualnie jest cieczka :evil: Jestem tak wnerwiona, że chętnie wykastrowałabym obu i pana broniącego psich klejnotów i niejedzące psisko.
Jak sytuacja wróci do normy jade z nim na prześwietlenie, jeśli wyjdzie dysplazja straci klejnoty bez dyskusji. Nie mogę patrzeć jak mój dzidziuch się męczy :-( Dostał ładnych portek, odkarmiłam po ostatniej cieczce, a tu masz znowu post i dlaczego nie w listopadzie tylko teraz :wall:


ODPOWIEDZ