Jak myjecie leosiom uszy ?

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

co do znieczulonych nosów,to sie nie zgadzam :mrgreen: ja po zapachu suki poznaje nawet,ze cieczka sie zbliza,bo dostaje innej woni :mrgreen: po zapachu poznaje kiedy szczenieta maja sraje,choc na kocu nie ma sladu,bo suka wyczysci :dizzy: i wiem jak smierdzi przebiałkowanie,bo doswiadczylam to z moim niezyjacym jamnikiem,ale to lata wachania róznych smrodków :hahah:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

I wet sie ze mnie smial skad wiem,ze jamnik bedzie miał problem,a ja poznawałam to po zapachu,wiec wolałam wyprzedzic wydrapywanie sobie dziór z powodu swiadu skóry :hahah:


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

danuta, jesteś wyjątkowa w takim razie. Ja czuję swoje psice tylko jak są mokre - ten charakterystyczny zapach starej ścierki do podłogi :mrgreen:


Pozdrawiam,
Khaira
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Kurde jutro rano mu sie przyjze bo juz sam niewiem. Posklejany nie jest. Siknac juz mu sie prawie nie zdarza a jak sie zdarzalo to bylo to albo na poslanie albo na plytki ale bylo widac i czuc zreszta tez.Spi na (niestety juz nie "w" bo sie nie miesci) takim poslaniu
Obrazek
i ja je pare razy pralem bo posikal i pewnie zaraz je bede zmienial na wieksze.
A jaki to zapach ? no psi poprostu. Jak juz mowilem moze tak go czuje bo wczesniej przyjemnie pachnial szczeniakiem. Znaczy w sumie to chyba on sam jakos nie pachnie tak zeby powiedziec ze "jedzie", "wali" czy "smierdzi". Niemam go teraz przy sobie ale jak sie z nim bawie to mi to nie przeszkadza.Poprostu ma zapach. Po calej nocy w tym wiatrolapie tego zapachu jest troche wiecej i juz mozna by to nazwac "psim smrodkiem". Zagęszcza sie tam albo cos :) Wyczyszcze mu dobrze to brazowe z uszu i zobaczymy co dalej :)
A serio pies sie nie poci ? Ostatnio slyszalem ze jednak troche sie poci, teraz znowu ze nie. Wiec jak to jest ?
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 13:51 przez yack, łącznie zmieniany 1 raz.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

[quote="Khaira"]danuta, jesteś wyjątkowa w takim razie. Ja czuję swoje psice tylko jak są mokre - ten charakterystyczny zapach starej ścierki do podłogi :mrgreen:[/quote
:rotfl: pewnie,ze jestem dobra,biorac jeszcze pod uwage,ze jestem Wielkim ,nałogowym palaczem :hahah:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-D napewno sie nie poci :-D


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Pocenie polega na wydzielaniu przez gruczoły potowe wody, która parując prowadzi do ochłodzenia organizmu. U psów (jak również u pozostałych drapieżnych) te gruczoły są w zaniku i praktycznie nie spełniają swojej roli. Odprowadzenie ciepła odbywa się w zasadzie tylko przez pysk (ziajanie), u kotów jeszcze przez opuszki łapek. W termoregulacji ważną rolę odgrywa także okrywa włosowa, bowiem stanowi izolacje nie tylko przed zimnem ale i przez gorącem.

Z powodu tej mało wydajnej termoregulacji bardzo ważne jest żeby pies miał możliwość ziajania. Nie wolno pod żadnym pozorem używac na stałe kagańców weterynaryjnych (nylonowych obręczy na pysk), bo może to doprowadzić do udaru cieplnego. Kaganiec musi być tak dopasowany, zeby pies mógł zawsze swobodnie i na całą szerokość otworzyc w nim pysk.


Pozdrawiam,
Khaira
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

To ktos mnie w jajo zrobil. A po co kagance ? Zakladacie swoim leosiom kagance ?
Sorry za lekki OT ale to w koncu moj watek :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja kaganca nie mam nawet :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:mrgreen: ani ja


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

yack pisze:To ktos mnie w jajo zrobil. A po co kagance ? Zakladacie swoim leosiom kagance ?
Sorry za lekki OT ale to w koncu moj watek :mrgreen:
Cóż niekiedy trzeba, jak jedziemy do naszego "miasta" ...
Na SM czasem nie ma sił ...
Ale ja teraz kupiłam śliczne CZERWONE, SZEROKIE halterki, podszyte polarkiem - psiak ma "coś" na pysiu, a to coś mu w niczym nie przeszkadza :hahah:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

A jest przepis mowiacy o tym ze pies musi miec kaganiec ? Bo ja slyszalem ze niema, ze tylko psy z listy tych niebezpiecznych


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

zalezy od miasta-kazde ma swoje regulacje.
Demissia-a gdzie takie fajne haltie kupilas???sorry za OT ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

kazda gmina w polsce ma swoje przepisy, najczesciej sa podobne, psiak musi miec byc na smyczy a czesto i w kagancu. psy mozna spuszczac tylko w miejscach gdzie nie ma kontaktu z ludzmi.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Moje maja kagańce, bo takie sa przepisy i jak wychodzę z sukami "na miasto" to musze tych przepisów przestrzegać. Poza tym rozumiem ludzi, którzy widzac takiego wielkopsa czuja się niepewnie i kaganiec daje im jakies poczucie bezpieczeństwa. No i na wystawy też będą psice jeździć w kagańcach, bo one się ciągle tarmoszą i wystawiłabym strasznie oślinione stwory :mrgreen:


Pozdrawiam,
Khaira
ODPOWIEDZ