Chore nerki u Gali

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Chore nerki u Gali

Post autor: gingerheaven »

Dzis podczas badania okazalo sie ze Gala ma zmasakrowane nerki -cokolwiek to znaczy,popadlam w szok i nie wiem czy potrafie wszystko powtorzyc co uslyszalam..
Ale po kolei -dlaczego badalam...Jak juz wiele razy pisalam Gala miala czesto problemy hormonalne ,teraz sobie mysle ze moglam ja wysterylizowac i dzis bylaby zdrowa??? :cry: .Czasem chudla,czasem tyla ,cieczki bez krwi ,raz leczona cysta ,raz ropomacicze w lagodnej formie i raz diagnoza ropomacicza ktora potem okazala sie bledna...
Dodam ze wszystkie moje psy maja badania okresowe-morfologia,biochemia co 4 miesiace,Gali moczu nie moglam zlapac od poltora roku bo to tez staram sie badac -ale ona w tym jest ciezka .Dzis tez weci probowali cewnikowac,poluje od paru godzin -od rana nie sikala i nie wysika sie jak sie cos probuje majstrowac :cry: .A te badania sa konieczne do diagnozy...
Gala schudla pare tygodni temu i wyliniala -no coz-wylinialy mi wszystkie psy a ze schudla -ona tak miala juz tyle razy....Miala duzo energii,jadla,pila ....Okolo tydzien temu pila wiecej i sikala-stwierdzilam,ze pewnie znowu hormony i ze pojde na badania ,wylecze i sterylizuje ja ostatecznie :cry: ...robilam usg wczesniej -nic nie wykazalo-ale nie u moich wetow,oni mieli wolne....dzis poszlam do nich (bardzo dobry weterynarz ogolny i specjalizacja od oczu i wetka od rozrodu ) i na widok nerek na usg zlapali sie za glowe :cry: ....Zrobilismy badanie krwi i biochemie(wyniki beda jutro) i czatuje na mocz .....Pierwsza ich diagnoza to prawdopodobnie chlonniak -czyli rak...Ale mnie pocieszyli ze jest mala szansa ze to bardzo duzy stan zapalny nerek.....(o co sie modle i bardzo was prosze-tez sie pomodlcie zeby to bylo to-ta suka znaczy dla mnie tak duzo :cry: )
Wiem ze pisze dosc chaotycznie -ale moze ktos wie co jeszcze moge zdiagnozowac?jak sie upewnic co jej jest???Jak uda mi sie zlapac ten mocz w koncu -czy po samym usg ,biochemii i badaniu moczu mozna stwierdzic raka???Staralam sie grzebac w necie -twierdza ze trzeba pobrac wycinek..Czy ktos zna specjalistow w tej dziedzinie??
Gala jeszcze 4 dni temu poza tym ze byla szczupla i bez siersci-byla zywa i szalona..teraz jest wrakiem,lezy,malo je i pije-nie ma goraczki...Jej serce bije nierowno (miala badane ponad rok temu dokladnie-bylo ok)..Co to za swinstwo???4 miesiace temu byla biochemia i morfologia-bylo ok....usg tez miala wciagu pol roku 2 razy robione -w zwiazku z kontrolami jej macicy...czy to mozliwe zeby rak sie ujawnil tak nagle nie wiadomo skad???Czy to moze faktycznie tylko duzy stan zapalny???.Kora nadnerczy (chyba tak sie to nazywa,nie jestem lekarzem mi tlumaczyli ale bylam w kompletnym amoku) jest 3 razy wieksza niz ma byc :cry: .Bede to jeszcze konsultowac gdzie sie da -ale moze ktos ma doswiadczenie z nerkami???Ona nie moze odejsc-ja jej kupilam dom ze stawem...staw byl specjalnie dla niej,bo to ona taka milosniczka wody..ma 4 lata....pomozcie :cry: .
Kleszcza zadnego nie znalazlam -myslalam ze moze babejszoza ....ale o tej porze roku raczej nie....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Daga - głowa do góry - musi być dobrze _14:
co do nowotworów specjalistą jest wet z Warszawy, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć nazwiska - i wierzę, że nie będzie to potrzebne
babeszjoza raczej odpada, bo już by się raczej Gala na nogach nie trzymała


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Daga, dawaj znać co się dzieje :roll: Trzymam mocno kciuki za Galę :serducho:


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Daga, trzymaj się _14: Niestety, nie mogę pomóc, bo nie znam żadnego dobrego nefrologa ale mam nadzieję, że wszystko się skończy tylko na strachu, a Galinka wyzdrowieje. Trzymam kciuki!


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Trzymamy kciuki! I dawaj znać, co się będzie działo _14:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

_14: Daga ja tez wierzę,ze będzie dobrze...najwazniejsze to postawic dobrą diagnoze i potwierdzić ją u innych wetów...3mam mocno kciuki.. :hug:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Daga! Jak mi przyślesz konkretne wyniki badań, a nie ogólniki, to spróbuję to Ci przetłumaczyć na zrozumiały język i wyciągnąć jakieś konkretne wnioski z badań... Odezwij się szybko! :chmmm: :smoke:


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

Kaja Chmielarska zna się na biopsjach. Zadzwoń do niej. Mądra jest. Embe też mądry. Trzymaj się. _11_


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

dzis wieczorem powinnam znac czesc wynikow-morfologia,mocz i biochemia,to napisze.
Gala coraz slabsza :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Beaty
nowy forumowicz
Posty: 19
Rejestracja: 2008-09-24, 18:23
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Beaty »

Daga!
mam nadzieję, że Twoja suczka wyzdrowieje
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 14:00 przez Beaty, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Gala ma niewydolnosc nerek-przewlekla nie ostra i jest cien nadziei ze moze nerki rusza przy lekach i odpowiedniej diecie...Puszki hillsa-tylko one wchodza w gre bo suchego krolewna nigdy nie lubila wyniosa miesiecznie fortune-ale oby pomogly ...
Dzis dostala kroplowke-tak jak mi radzila p.Kaja,weci tez tak zdecydowali-litr glukozy z furosemidem (chyba tak sie to nazywa)....i tak 2 razy dziennie,dojdzie jakis proszek do jedzenia ktory pomaga wydalac toksyny z kalem z organizmu i jest jakis nowy wspomagacz nerek na rynku-jutro bede znala nazwy obu wspomagaczy....
Podaje wyniki ,mocz jutro-dzis biochemia i morfologia-podobno nie jest tragicznie...
morfologia:
Erytrocyty 4,2 M/mikrolitr (anemia :cry: )
Leukocyty-3,2 tys/mikroliitr
Trombocyty -75 tys /mikrol
Hematokryt 42%
neutrofile paleczkowate-15%
neutrofile segmentowe-78%
eozynofile-1%
limfocyty 4%
monocyty 2%

Biochemia-wpisze te najwazniejsze wyniki stricto zwiazane z nerkami,reszta podobno w porzadku
Kreatyna -3,53
Mocznik-426,3 mg/dl
bialko calk 45.05

Jest problem bo bialko za niskie a przy nerkach zalecaja diete niskobialkowa :cry: .Ale mam nadzieje,ze jeszcze troche pozyje -bedziemy walczyc.
Bede wdzieczna za wszelkie sugestie jak jeszcze sobie radzic :cry:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Magrat
leomaniak
leomaniak
Posty: 169
Rejestracja: 2008-07-11, 07:08
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: Magrat »

Cześć DAGMARO!!!
Nasza poprzednia psica - mamy nadzieje że jej napadało dużo śniegu za tęczowym mostem; miała niestety raka nerek i brała Furosemid, Ascofer, kwas foliowy, Venescin, Vitacon oraz Cyclonamine. Trzymamy kciuki za twoją psice - nie dajcie się obie!!!


Agata i Daniel
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A dlugo walczyliscie z tym rakiem??Ja planuje jeszcze zrobic tomografie jamy brzusznej ale najpierw niech stanie mala na nogi :cry: Raka na szczescie wykluczono-na razie ,ale niewydolnosc nerek to tez zadna pociecha ,wiem ze nie dozyje u mnie poznej starosci :cry: ale oby jak najdluzej :cry:
Ostatnio zmieniony 2009-01-06, 20:58 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Daga! Napisałaś "kreatyna" - sprawdź czy to jest "kreatynina" czy "klirens kreatyny", to WAŻNE! Jak na razie wyniki przemawiają - niestety - za niewydolnością nerek... I nie wiadomo na jakim podłożu :chmmm: :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

A wynik badania moczu? Czyżby wcale nie sikała??? :smoke:


ODPOWIEDZ