Satir i zdjęcie stawów

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

:tjump: Nie ma to jak dobry wet :uaua: :aplaus:


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Jutro zrobię foty RTG od Siembiedy dla porównania, ułożenie łap do zdjęcia ma decydujący wpływ na RTG i jego ocenę.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

dokladnie-i czasem zle ulozony pies moze miec wedlug rtg dysplazje a jej nie miec-pisano na tym na stronie leeburg-zgubilam linka :cry: ale chyba go gdzies na forum wstawialam-facet hoduje ony ale tez opisuje zdjecia dla OFA i pokazywal roznice fot -szok :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

gingerheaven pisze:dokladnie-i czasem zle ulozony pies moze miec wedlug rtg dysplazje a jej nie miec-pisano na tym na stronie leeburg-zgubilam linka :cry: ale chyba go gdzies na forum wstawialam-facet hoduje ony ale tez opisuje zdjecia dla OFA i pokazywal roznice fot -szok :roll:
niestety....

mało jest wetów którzy potrafią MOLOSOWI dobrze zrobić RTG (ja narazie znam jednego - Siembiedę), z tego co mi Siembieda powiedział to panewki i główki są kuliste i to połowa sukcesu, co do lekkich luzów to jest standard dla molosów, sprawdzał trzymanie mięśni i też to jest w normie, pies nie kuleje, biega, chodzi normalnie, nic go nie boli, do tego dobre foty więc jest oki. Później zrobię foty porównawcze i spróbuję opisać na nich to co on mi dr przekazał.
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 07:35 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Uf, ulzylo mi.
Dziekuje, ze skonsultowales psa przed podjeciem tak ostatecznej decyzji jak operacja. :lol:


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

teraz sie dopiero doczytałam,ze zdjec nie robił Gierek-ulzyło mi,bo ja robie zdjecia tylko u niego i jak do tej pory mnie nie zawiódł i nikt z opisujacych nie wyraził sie,ze foty sa zle zrobione :mrgreen: wzwiazku z czym i Siembieda został u mnie przywrócony do łask :mrgreen:


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

danuta pisze:teraz sie dopiero doczytałam,ze zdjec nie robił Gierek-ulzyło mi,bo ja robie zdjecia tylko u niego i jak do tej pory mnie nie zawiódł i nikt z opisujacych nie wyraził sie,ze foty sa zle zrobione :mrgreen: wzwiazku z czym i Siembieda został u mnie przywrócony do łask :mrgreen:
tylko dlaczego nie rozpoznał źle zrobionego zdjęcia RTG ?


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

nie wiem :chmmm: wstaw te nowe foty


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Przepraszam że tak późno ale dopiero teraz miałem na to czas.

Pierwsze 2 zdjęcia to poprzednie RTG opisane przez dr Siembiedę, pokazuje tutaj iż niewłaściwe ułożenie łap do zdjęcia może mieć istotny wpływ na wynik zdjęcia. Zaznaczył na nim brak jednej współnej linii - tak nie powinno być, kolejne 3 zdjęcia pokazują dobre ułożenie stawu - jest wspólna linia - prawidłowe stawy - dobrze zrobione zdjęcie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 18:10 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Mariblue
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 366
Rejestracja: 2008-12-28, 18:01
Lokalizacja: Dolny Śląsk ;)

Post autor: Mariblue »

Nawet laik widzi różnicę :-) Cieszę się z Wami, że to "tylko" złe zdjęcia, a nie dyspalzja :-D A stresu współczuję..


Pozdrawiam ;)
MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

gingerheaven pisze:Satir-ja juz nie raz pisalam o moim Dalim-byl ciut mlodszy..Nasz wetrynarz stwierdzil po rtg ze pies nie bedzie wkrotce chodzil jesli nie wykonam zabiegow ktore ty wlasnie wymieniles..Byla rozpacz ,telefony do hodowcow i znajomych -poradzono mi zeby pojechac na konsultacje do warszawy ,co uczynilam.Powtorzono rtg,stwierdzono brak wskazan do zabiegu...Pokazalam to zdjecie i diagnoze w naszej klinice,oni sie nadal upierali przy operacji-dlugo sie tam nie pojawilam..Pies ma 4 lata (skonczyl 24.10 tego roku) biega,skacze-nic mu nie dolega.Mial kontrolne badanie rtg w wieku 16 miesiecy -gdybym slala do wpisu wg weta dostalby b lub c -a moze nawet a?bo teraz sie juz gubie w tych opiniach wetow :lol: .Ja bedac na Twoim miejscu konsultowalabym te zdjecia z innymi wterynarzami zanim bym podjela decyzje o cieciu -ale decyzja nalezy do ciebie ,nie mamy tu wetow na forum ,opisalam tylko wlasne doswiadczenie -uwazam ze weci chca ciac zbyt szybko :-?
Gdzie w Warszawie byliście u weta. Chciałabym jutro trafić do kogoś dobrego.


Pati
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja?????sggw w wawie


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

mrok mara-spokojnie-kulawizna to czesta przypadlosc choc mnie nigdy nie napotkala to wiem ze jest :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

gingerheaven pisze:mrok mara-spokojnie-kulawizna to czesta przypadlosc choc mnie nigdy nie napotkala to wiem ze jest :lol:
MrokMara Na temat "kulawizny" już sie kiedyś publicznie wypowiadałem: Wejdź na FORUM MOLOSY, ROZDZIAŁ "LEONBERGER", tam w dziale "Powitania" znajdź topic "POWITANIE" założony przez <embe>; tam na stronie 7. znajdziesz moje "wypociny" na temat kulawizny... Obecnie - przed chwilą - założyłem na naszym forum w dziale "ZDROWIE" temat o pokrewnych dolegliwościach stawowych... :smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

... i wadach ustawienia przednich łap. :smoke:


ODPOWIEDZ