Satir i zdjęcie stawów

Moderator: Wroc_Luna

Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Satir i zdjęcie stawów

Post autor: Satir »

Witam,

Jakiś czas temu byliśmy u weterynarza którego polecił nam nasz trener, tak żeby zbadać psiaka czy wszystko z nim ok. Dąbrowa Górnicza przychodnia weterynaryjna Merta Wolski Kuciński. Stwierdzono iż psiak lekko jakby odstawia tylną łapę (ja tam nic nie widzę, no może ciut ciut). Polecili nam abyśmy zrobili zdjęcie. Pojechaliśmy i zrobiliśmy rentgen wczoraj. Pan Kuciński stwierdził iż jest leciutka dysplazja, wg niego należało by zrobić fachowo się to nazywa inaczej ale po polsku mówiąc:
- zniszczenie chrząstki wzrostowej spojenia łonowego
- usunięcie mięśni przywodzicieli uda
Powiedział także że musimy to skonsultować jeszcze z Panem Aleksandrem Gierkiem z Katowic który robił doktorat z chirurgii i ma z czymś takim doczynienia na codzień, lepiej nam doradzi co zrobić w tej sytuacji. Pojechaliśmy dzisiaj i dr Gierek to potwierdził. Twierdzi że jakby czas jest już lekko późnawy ale to ostatni gwizdek aby to zrobić jeśli chcemy. Twierdził także iż na pewno nie będzie lepiej a te zabiegi mu nie zaszkodzą a mogą pomóc. Koszt 450zł za całość. Co robić?

Zdjęcia zrobiłem najlepiej jak się da.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie mam pojęcia czy to normalne w tym wieku czy lepiej to skorygować bo przecież te zabiegi i tak mu nie zaszkodzą a skoro mogą pomóc ? Chyba że to normalne w tym wieku? 21grudnia będzie 5 miesięcy.
Ostatnio zmieniony 2008-12-19, 20:46 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Satir-ja juz nie raz pisalam o moim Dalim-byl ciut mlodszy..Nasz wetrynarz stwierdzil po rtg ze pies nie bedzie wkrotce chodzil jesli nie wykonam zabiegow ktore ty wlasnie wymieniles..Byla rozpacz ,telefony do hodowcow i znajomych -poradzono mi zeby pojechac na konsultacje do warszawy ,co uczynilam.Powtorzono rtg,stwierdzono brak wskazan do zabiegu...Pokazalam to zdjecie i diagnoze w naszej klinice,oni sie nadal upierali przy operacji-dlugo sie tam nie pojawilam..Pies ma 4 lata (skonczyl 24.10 tego roku) biega,skacze-nic mu nie dolega.Mial kontrolne badanie rtg w wieku 16 miesiecy -gdybym slala do wpisu wg weta dostalby b lub c -a moze nawet a?bo teraz sie juz gubie w tych opiniach wetow :lol: .Ja bedac na Twoim miejscu konsultowalabym te zdjecia z innymi wterynarzami zanim bym podjela decyzje o cieciu -ale decyzja nalezy do ciebie ,nie mamy tu wetow na forum ,opisalam tylko wlasne doswiadczenie -uwazam ze weci chca ciac zbyt szybko :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Czytam o dr Gierku i same pochlebne opinie o nim piszą....

między innymi tu:

http://www.dogomania.pl/forum/f351/orto ... ku-102049/

http://www.dogomania.pl/forum/f326/dr-g ... za-104515/

PS. widziałem tu przed chwilą jeszcze jeden post, dlaczego go skasowałaś Beaty ?
Ostatnio zmieniony 2008-12-19, 21:49 przez Satir, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Wyslij prosze to zdjecie do dr Siembiedy do Wroclawia, ja nie wet ale bym psa nie ciela. Widywalam gorsze , duzo gorsze zdjecia a po psie nic nie bylo widac. Swego czasu wstawialam info o suce z HD E, ta suka ma teraz 4,5 roku a w zeszlym roku jesienia zostala VDH Europasiegerin . Wykosila po prostu konkurentki. Widzialam ja w zyciu codziennym, biega, skacze.
Ostateczna decyzja i tak nalezy do ciebie. :-D


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

będę koło 10 dzwonił i do Siembiedy i do Janickiego, jeśli ocenią zdjęcia wysłane przez internet to oprę się na ich diagnozie, jeśli nie to oddam się w ręce Gierka, wolę dmuchać na zimne. Muszę działać szybko, na dogomanii nikt nie odpisał, ZERO porad, na dysplazja.com czekam od wczoraj na aktywację konta (żałosne) na molosy.pl też nie mam aktywowanego konta zaraz po rejestracji (również żałosne), nie mam chyba wyjścia....

Mam jedno zasadnicze pytanie które jakby zaważy na mojej decyzji:

Czy te zabiegi mogą mu zaszkodzić lub pogorszyć jego stawy, mam na myśli czy poprzez te zabiegi mogę pogorszyć jego stan?

Załóżmy że te 2 oceny wetów są błędne (ale patrząc na ich opinie w internecie nie sądzę) Satir ma idealne stawy i nie potrzebne są te zabiegi - ale czy nawet jak pies ma idealne stawy to czy robiąc mu te zabiegi zaszkodzi to w czymś?


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Mysle,ze pogorszyc stanu Twojego psa nie moga,tylko czy to naprawde niezbedne.Zapytaj Siembede jak ocenia te stawy i jak one rokuja na dorosłosc.Jak sam czytasz tutaj na tym forum sa psy,które czuja sie dobrze,ze swoja dolegliwoscia,ale pewnosci miec nie mozesz,czy to tez bedzie dotyczyc Twojego psa.Pamietaj o tym,ze chirurdzy lubia radykalne postepowanie w takich przypadkach :chmmm: Decyzje musisz podjac jednak sam,bo nikt z nas nie wezmie odpowiedzialnosci za Twojego psa i jego zdrowie ,czy komfort jego zycia,no i oczywiscie decyzje co dalej....Ja tez jezdze własnie do Gierka i go sobie chwale.Moze by starczyła pectinotomia i denerwacja torebki stawowej?Byłoby to mniej inwazyjne,a znam psa,który po zabiegu doskonale sobie radził.Ale ja nie jestem fachowcem,ja tylko boje sie u tak duzych psów az tak radykalnego postepowania.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

I niech sie okresla,co to leciutka dysplazja :dizzy: bo jesli jest na pograniczu A/B,to nie widze powodu zeby go kroic,ale zaznaczam,ze ja nie jestem chirurgiem.


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

A jak pisze Archisia i z gorszym HD psy maja sie swietnie :yoow:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Skonsultuj moze jeszcze psa z dr Niedzielskim z Wroclawia, on wykonuje jeszcze taki inny zabieg polegajacy na nadbudowie zbyt plytkiej panewki.
http://www.niedzielscy.pl/
Prosze zanim podejmiesz decyzje o zabiegu skonsultuj psa u kilku wetow.Obrazek


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Rozmawiałem z DR Siembiedą, powiedział że musi zobaczyć zdjęcie, przez internet nie oceni... ocena 70zł.

Podjąłem decyzje, zrobię mu te 2 zabiegi, między innymi dlatego że:

1. nie są one jakieś straszne dla niego, są to bardziej zabiegi niż operacje (podobno)
2. wierze w Gierka i jego opinię, podobno to bardzo dobry lekarz (Kuchciński to potwierdza)
3. następny termin operacji dopiero na 10 stycznia (to dużo za długo - max 5 miesięcy)
4. rozmawiałem z Siembiedą powiedział że te zabiegi nawet jeśli by były bezsensowne (niekonieczne) to w niczym mu nie zaszkodzą - więc to jakby mnie utwierdza że lepiej dmuchać na zimne niż za pół roku płakać.

Reasumując. Nie wiem czy robię dobrze, czas pokaże, Siembieda powiedział że psiak może mieć nawet stawy idealne, ale nawet zrobienie przy idealnych stawach tych zabiegów w niczym mu nie zagrozi i nie przeszkodzi. Potwierdziłem już termin - decyzja nieodwołalna. Dziękuję wszystkim za rady. Zdjęcie do SIembiedy i tak wyślę do oceny żeby się utwierdzićw przekonaniu czy dobrze zrobiłem czy nie. Podejrzewam że na 90% nie powinienem tego robić gdyż wszystko będzie ok. Ale zawsze jest te 10% które tymi zabiegami wyeliminujemy nie szkodząc psu.


No chyba że poradzicie mi jeszcze jakiegoś dobrego lekarza do którego mógłbym dzisiaj pojechać i pokazać mu zdjęcia...jeju już sam nie wiem....

Wysłałem jeszcze fotki do Niedzielskiego, powiedziano mi że oddzwoni do mnie lub odpisze na maila ze swoją opinią, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 2008-12-20, 13:53 przez Satir, łącznie zmieniany 2 razy.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ja to tam nie lubie kroic psa bez sensu i jeszcze jest inny prozaiczny moze aspekt-jesli pies wyrosnie na pieknego,chcialbys zeby byl reproduktorem to nigdy nie bedziesz wiedzial czy dobry wynik HD jest z powodu operacji czy pies tak mial miec.Ja wiem ze to patrzenie od strony hodowlanej ,ale te zdjecia nie sa tak fatalne jak wiele zdjec na dysplazja .com-ja bym sie najpierw upewnila ze sa wskazania na pewno do operacji-zeby pies kiedys nie cierpial a dopiero potem ciela psa-bo dla mnie to przekresla jego kariere hodowlana -patrze z punktu hodowcy choc oczywiscie zdrowie psow jest dla mnie najwazniejsze i to aby nie cierpialy, a to czy hodowlany czy nie to sprawa drugorzedna .Zrobisz jak zechcesz,ja bym slala priorytetem do siembiedy ,wogole to juz bym byla w aucie na konsultacje -tak jak to zrobilam z Dalim kiedys.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

ok, czekam na opinie Siembiedy :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-20, 20:09 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

Pojechałem do Siembiedy.

Lekarz powiedział że to zdjęcie jest źle zrobione. Zrobił swoje.
Powiedział że Satir ma prawidłowo rozwijające się stawy biodrowe.
Jego stawy rokuje na HD-A :D

kazał mi przyjechać w 15stym miesiącu i jeśli mu się nie pozmienia to mu wbije do rodowodu HD-A, lux :)

Dziękuje wszystkim za porady, zwłaszcza Dagmarze, przekonała mnie i załatwiła nr do Siembiedy.

THX!

i przestroga dla innych, lepiej jechać daleko jeśli macie obawy co do dysplazji, ale przynajmniej będzie pewność, a nie na darmo kroić psa i na darmo wywalać kasę.
Można by generalnie zrobić te zabiegi tylko po co? Tak samo można powycinać dzieciom wyrostki :) bez sensu

Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Brawo _02_ Bardzo sie ciesze ze kolejny pies -jak moj Dali-uniknal krojenia bez sensu .I ze jest to kolejny przyklad jak bardzo diagnoza moze byc mylna....


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Super! :yes:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
ODPOWIEDZ