Ogon Leosia

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

alkarn
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 2008-07-06, 10:53
Lokalizacja: Czudec
Kontakt:

Post autor: alkarn »

Siemka jak ja czesze ogon Mironowi szczotka to jakieś 1,5min i on chce złapać ogon w zęby. i tak jest czesanie leona Ale jak zobaczy szczotkę to mało sie nie zapali w sobie będzie skakał. Ale sierść pójdzie mu dopiero w zimie jak będzie mróz. :nobrow:


Mad
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 2007-12-14, 22:09
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: Mad »

Tak, tak, my też tak mamy! Jak czeszę Nancy, to często nawet zasypia, z takim błogim wyrazem pyszczka: "Mmmm, rób tak jeszcze...." Po czym nagle zryw, i tak wściekły wzrok na mnie: "Tylko spadaj od mojego ogona!!!" :rotfl:


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Nie ton nam pozwala czesać swój ogonek. Ale też czasami <czyt. często> ma jakieś fazy i próbuje złapać swój ogon:] Urocze _04_ _04_


Magrat
leomaniak
leomaniak
Posty: 169
Rejestracja: 2008-07-11, 07:08
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Post autor: Magrat »

Wrócilismy dzisiaj z Luną znad jeziora i kiedy zabrałem się za szczotkowanie uświadomiłem sobie że to czego dokonuje moje maleństwo abym nie dotknął grzebieniem jej ogona jest już tematem na forum. Zrobi wszystko by do tego nie doszło: ucieka, kładzie się na ziemi, chowa ogon pod siebie a nawet posuneła się do tego że swoją pierwszą szczotkę gdy tylko znalazła się w jej zasięgu - całą pogryzła ( była drewniana ). Czasami uda się tego dokonać ale po prawdziwym pojedynku na wytrzymałość i to przy przewadze ilościowej po stronie państwa.
Z tego co przeczytałem w postach wynika że niechęć pomiędzy grzebieniem a ogonę leona to jedna z cech naszych kochanych psiaków.


Awatar użytkownika
demissia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 505
Rejestracja: 2008-07-24, 18:42
Lokalizacja: prawie Stolica :)
Kontakt:

Post autor: demissia »

abrus pisze:abyśka zgubiła ogon jak przestałam karmić, czyli koło 10 tyg po porodzie, jeszcze jak młode miały 7 tyg wyglądała rewelacyjnie, bo już schudła, a jeszcze futro było i nadal kudły na ogonie się nie pojawiają i pewnie tak będzie do zimy :cryluch:
Moja Myszka wyglądała niemal jak chiński grzywacz po odkarmieniu małych :rotflik:
Ale potem jak ruszyła to utyła prawie 10 kg i odzyskała piękny włos :huppa:
Więc I Abysia niedługo jak lew będzie wyglądać :y:


Mysieńka - za Tęczowym Mostem ...
www.leonbergery.waw.pl
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

futro jak lew odzyskała, nawet z dodatkiem froterki pod brzuchem i to jak nigdy, ten podszerstek na ogonie to rośnie bujnie jedynie zimą niezależnie od ciąży, więc mam nadzieję, że w tym roku odzyska swój dawny fason, w zasadzie to teraz abyśka jak prawdziwy lew, bo one też nie mają bujnych ogonów, jedynie pędzel na końcu :rotfl:
w każdym razie po tej ciąży ją podfaszeruję preparatami z omega, ponoć to ma wpływ na szybszą wymianę włosa


hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

No to ja mam pytanko.Czym najlepiej czesać leonka?Hanter może nie jest prawdziwym leonkiem ,ale sierść 100%[moim zdaniem]


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Ja co 2 tygodnie czeszę Ramzesa takimi "grabkami" z obrotowymi "zębami". ... tzn. moja żona czesze :rotflik: hahahahahahaha... Do delikatnego wyczesywania ogona i "portek" mamy grzebień z rzadko rozstawionymi zębami o długości ok. 4 cm. :smoke:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

tak,tez uzywam tego sprzetu co Embe,poza tym mam metalowy gesty grzebien do podszerstka,szczotke z takimi ostrymi cienkimi drucikami i taki specjalny grzebien do koltunow-filcarz :lol: .w domu mam juz kolekcje okolo 20 szczotek :dizzy: ,nie na kazdym moim psie sprawdza sie to samo-na baloo polamalam kilka roznych grzebieni i szczotek-i to na wyczesanym psie :dizzy:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

No to ja mam tylko jedną szczotę :oops: Moja lista zakupów się zapełnia :lol:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Ja mam 3.
1. Normalna do rozczesywania ogólnego
Obrazek
2. Grzebień do szczotkowania trudniejszych miejsc jak za uszami, czy pióra na nogach
Obrazek
3. I odfilcowywacz - zwany filcakiem, do sierści, która się skołtuniła, ostateczny ratunek przed wycinaniem :haha:
Obrazek

A jak chcesz wiedzieć więcj - Artykuł z Grzebieniologii
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-09-22, 07:58 przez SiL, łącznie zmieniany 1 raz.


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:chmmm: no prosze...............
mam mnóstwo róznych grzebieni i szczotek,a tego odfilcowywacza nie znam :dizzy: wyglada ciekawie-dobrze spełnia swoja role??????????????
Prawde mowiac nawet jeszcze tego nie widziałam na oczy :dizzy: :oops:
ale ja słabo widze :rotfl:


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Dobry, on delikatnie rozplątuje sierść. Bywa nieoceniony :eyebrow:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:chmmm: kupiłas to w sklepie zoologicznym?????????????zaraz polece zobaczyc,ale wydaje sie mi,ze nie widziałam tego u nas :-(


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

W internecie znajdziesz to pod nazwą FILCAK. Jest ogólnie dostepny ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
ODPOWIEDZ