Ogon Leosia

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Ogon Leosia

Post autor: tsode »

Po raz 'tysięczny' w życiu mojego Leosia pytam i nigdy nie uzyskałam pełnej wiedzy w tym temacie..czy macie problem z wyczesaniem ogona?
mój Pyś to już prawie charcisko, a ogon w pełnej krasie :-)
czy powinno się go tarmosić szczotą :?:
Nero tego nie lubi, ale wygląda dziwacznie no i leni
znacie jakiś czarowny sposób?


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

moje tez nienawidza czesania ogona,wiec daje temu spokój,na wystawe czesze takim drobnym grzebieniem,a jak przyjdzie czas "ogona"to wyciagam po jednym dredzie :mrgreen: -palcami :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

moje tez nie lubia czesania ogona ale musza to zniesc -kazdy koltun po kolei lapie w palce u nasady i delikatnie rozczesuje .Ogony wlasciwie maja prawie caly rok obfutrzone ,latem tylko troche mniej .Za to po ciazy :roll: nic nie musze czesac,samo wychodzi -ogon zostaje cienszy od ogona 3 miesiecznego szczeniaka :-? zero futra,tylko jakas szczecina :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Abyśka też nie cierpi jak je się rusza ogon i portki - ucieka zaraz gdzie pieprz rośnie, jak jej nie przywiążę, z młodymi łatwiej - widać, że nie lubią, ale jakoś daję radę
Z panami łatwiej..., ale paniom podczas cieczki (już nie mówiąc o czasie okołoporodowym) to się straszne rzeczy dzieją pod ogonem, po pierwszej cieczce (kiedy jeszcze nie miałam doświadczenia z kudłatym, pierzatym ogonem) musiałam abyśce połowę futra obciąć, odrastało prawie rok


Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

dzięki Dziewczyny, czyli nie będę się przejmować
ponieważ się nie wystawiamy - będę wyszarpywać , jak kudły będa wyłazić
przecież Pyś nie wie, że wygląda głupio :roll:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

e tam od razu glupio :lol: .A wstawilabys jakas fotke pysia ,tak go ukrywasz przed swiatem-co z tego ze pecik jak to mowisz jak sympatyczny pys ma,ja wiem jak wyglada ze starych czasow fm i LG na dogo ale chyba wiekszosc tutaj nie wie :-)
Ostatnio zmieniony 2008-07-06, 17:21 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Potwierdzam leosiową regułę- mogę całą Lunę czesać... nawet potrafi spać jak to robię - ale jak biorę ogon do roboty...oj... nie lubimy... oj ciężko ... takie wrażliwe te ogony leosiowe :-/
Grażka


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
tsode
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 244
Rejestracja: 2007-12-15, 21:03
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: tsode »

gingerheaven pisze:e tam od razu glupio :lol: .A wstawilabys jakas fotke pysia ,tak go ukrywasz przed swiatem-co z tego ze pecik jak to mowisz jak sympatyczny pys ma,ja wiem jak wyglada ze starych czasow fm i LG na dogo ale chyba wiekszosc tutaj nie wie :-)
Daga, zrobię jakąś galeryjkę - ja go nie ukrywam, ja po prostu nie umiem robić zdjęć i muszę liczyć na mojego TZ'a , a to wiadomo... chłop
i do tego zna się świetnie na kompie i już w ogóle nie ogarniam co i gdzie - bo codziennie inaczej :arrow:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ok,to cierpliwie czekamy :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
fredzia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1070
Rejestracja: 2007-11-15, 00:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: fredzia »

oj tak :roll: ten nieszczesny ogon... Madox najchetniej by go odgryzł jak zaczynam cos przy kicie majstrowac... do tej pory nie udało mi sie przeczesac go od góry do dołu grzebieniem. Przed wystawa przeczesuje szczotka,zeby nie było,ze komondora czy cuś wystawiam :haha: :oops:


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Elze ogonowo znieczuliła moja córka, która łapała za kitę i pozwalała się ciągnąć :-) Teraz jest to świetna zabawa i Elza często się podstawia Matyldzie do łapania w ten sposób, bo suka waży teraz dwa razy więcej od dziecka i z łatwością małą przewraca. Śmiechu jest przy tym, co niemiara. W związku z tym czesanie ogona nie jest problemem, za to jak mam wyczesać za uszami to pies staje na głowie albo kładzie się na plecach i patrzy na mnie z wyrzutem. Co doprowadziło do tego, że bedę jej musiała wyciąć chyba ze trzy boby, których już w żaden sposób nie da się rozczesać :wall:


Pozdrawiam,
Khaira
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

To masz dobrze Khaira,juz bym tam wolała wyciac za uszami,ale co z tym ogonem............. :dizzy: tam wyciac sie nie da :cry:


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

I znowu ogon
Dzis julka została porządnie wymyta ,zaczełam czesac :shock: ogon :shock: wszystko wychodzi :cry: juz,tak szybko :cry: zostaja tylko te krótkie kudły z wierzchu-reszta jest juz w koszu :cry:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

to szybciutko gubi :shock: .Kaja po pierwszej ciazy zrzucila futro jak mlode mialy po 10 tygodni,w drugiej bylas -widzialas ,wypadalo jak bylas na randce z Jula :lol: ale kompletnie wypadlo w zeszlym tygodniu :-? Moj maz powiedzial ze Kaja wyglada na chora,za to moj ojiec ktory dzis nas odwiedzil stwierdzil ze Kaja najladniejsza z moich psow :shock: :rotflik: -bo krotkowlosa ;-) :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

abyśka zgubiła ogon jak przestałam karmić, czyli koło 10 tyg po porodzie, jeszcze jak młode miały 7 tyg wyglądała rewelacyjnie, bo już schudła, a jeszcze futro było i nadal kudły na ogonie się nie pojawiają i pewnie tak będzie do zimy :cryluch:


ODPOWIEDZ