Ogon Leosia

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Obrazek
Ja dawno temu miałam tą szczotkę jak buńka była jeszcze małym szczeniaczkiem i od razu się połamała :haha: Źle to ujęłam - wypadły druciki a rączka została zgryziona ^^ Teraz mam jakieś 7 różnych szczotek. Wszystkie do czego innego :]


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

SiL pisze:W internecie znajdziesz to pod nazwą FILCAK. Jest ogólnie dostepny ;-)
Dzieki Sil :-D


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Oto, co piszą na jego temat:

Zbite włosy należy przytrzymać u nasady i ostrożnie usuwać je filcakiem przy pomocy krótkich ruchów. W ten sposób ostrza grzebienia odcinają mniejsze sploty (jeśli są zbyt duże, należy je usunąć nożyczkami). Uwaga: nie wolno usuwać sfilcowanej sierści na siłę ponieważ sprawia to silny ból zwierzęciu. Dlatego do rozczesywania należy używać filcaka.

W wyszukiwarce allegro jest ich sporo ;-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Filcak jest rewelacyjny do rozczesywania sierści za uszami, tam u psów długowłosych, żeby nie wiem jak często były czesane, zawsze tworzą się boby. Filcak rozcina kołtuny i ułatwia ich usunięcie, nie pozostawiając łysych miejsc.

Danuta, ja mam wrażenie, że pokazywałam ci swój na zlocie. Chociaż istnieje możliwość, że komu innemu, bo jednak w pewnym momencie przestałam ogarniać :-D


Pozdrawiam,
Khaira
Tula
leomaniak
leomaniak
Posty: 155
Rejestracja: 2008-07-11, 12:43
Lokalizacja: tomaszów mazowiecki

Post autor: Tula »

no wlasnie musze sie w to zaopatrzyc ..tula zachomikowala jakims cudem za uchem koltunka i zastanawialam sie jak sie za to zabrac..super


ODPOWIEDZ