Satir i jego żywienie

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

DorciaGPU
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-20, 15:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DorciaGPU »

Witam,mój Simbuś także urodził się 21lipca,odebrałam go w ubiegły czwartek.karmię go puriną reveal his natural potential,na początku jadł zwielkim apetytem,a po odrobaczeniu je mniej.Waży 7kg,weterynarz oglądał go ale nie miał uwag co do wagi,czy naprawdę ta waga jest zbyt niska?W miocie było 10 szczeniąt,byłam w hodowli na tydzień przed jego odbiorem i wybrałam największego pieska
Załączniki
Simba
Simba
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 17:14 przez DorciaGPU, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

A z jakiej hodowli jest Simbuś? Po jakich rodziciach? Przedstaw się w pierwszym temacie, żebyśmy mogli Cię poznać :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 16:33 przez SiL, łącznie zmieniany 1 raz.


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Co do wagi to jak juz pewnie przeczytałaś - rzecz względna. Jedne ważą więcej inne mniej. Jeśli ma apetyt i charakterek to na pewno wszystko jest ok :-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

DorciaGPU pisze:Witam,mój Simbuś także urodził się 21lipca,odebrałam go w ubiegły czwartek.karmię go puriną reveal his natural potential,na początku jadł zwielkim apetytem,a po odrobaczeniu je mniej.Waży 7kg,weterynarz oglądał go ale nie miał uwag co do wagi,czy naprawdę ta waga jest zbyt niska?W miocie było 10 szczeniąt,byłam w hodowli na tydzień przed jego odbiorem i wybrałam największego pieska
Psiaka masz z Trolowej Doliny? Bo wygląda identycznie jak mój :)
Poza tym w naszym miocie był psiak o imieniu Simba - widziałem jak Pan Rysiek zapisywał na kartce imię Naszego i obok było imie Simba, sami przez chwile chcieliśmy dać mu takie imię ale zmieniliśmy na Satir, na 90% kupiłaś psa od Pana Ryśka, przyznaj się :-P

Psiak zarobaczony, tak jak mój, kiedy go odrobaczyłaś?

Wybierałaś z pośród ilu psów?
Ostatnio zmieniony 2008-09-20, 17:46 przez Satir, łącznie zmieniany 4 razy.


DorciaGPU
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-20, 15:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DorciaGPU »

Nie wiem czy to był pan Rysio,ale hodowla znajduje się w okolicy Golubia-Dobrzynia.psa odbierałam w Toruniu w Związku Kynologicznym,a jak go wybierałam to w kojcu było 9 szczeniąt.Wiem że,psy nazywaly się:Syrjusz i Saturn o Satirze nie słyszałam,ale całkiem prawdopodobne że mamy psich braci.Odrobaczałam 13.09.Mówisz że nasze pieski są do siebie podobne?chętnie bym zobaczyła Twojego Satirka,wrzuć proszę zdjęcie jeśli możesz?!


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

DorciaGPU pisze:Nie wiem czy to był pan Rysio,ale hodowla znajduje się w okolicy Golubia-Dobrzynia.psa odbierałam w Toruniu w Związku Kynologicznym,a jak go wybierałam to w kojcu było 9 szczeniąt.Wiem że,psy nazywaly się:Syrjusz i Saturn o Satirze nie słyszałam,ale całkiem prawdopodobne że mamy psich braci.Odrobaczałam 13.09.Mówisz że nasze pieski są do siebie podobne?chętnie bym zobaczyła Twojego Satirka,wrzuć proszę zdjęcie jeśli możesz?!
Nie wiesz z jakiej hodowli jest Twój pies? :-|


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

DorciaGPU pisze:Nie wiem czy to był pan Rysio,ale hodowla znajduje się w okolicy Golubia-Dobrzynia.psa odbierałam w Toruniu w Związku Kynologicznym,a jak go wybierałam to w kojcu było 9 szczeniąt.Wiem że,psy nazywaly się:Syrjusz i Saturn o Satirze nie słyszałam,ale całkiem prawdopodobne że mamy psich braci.Odrobaczałam 13.09.Mówisz że nasze pieski są do siebie podobne?chętnie bym zobaczyła Twojego Satirka,wrzuć proszę zdjęcie jeśli możesz?!
100% ta sama hodowla. Chyba masz jakiś kontakt do właściciela ? Sprawdź.
Ja odbierałem psiaka bezpośrednio od Pana Ryśka właśnie z Golubia-Dobrzynia. Cały jego miot był na literę S. To i tak wybrałaś największego, ja wybierałem z pośród 4 ostatnich.
Jutro Niedziela porobię mu sporo Fotek i powrzucam do galerii.


DorciaGPU
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-20, 15:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DorciaGPU »

ogłoszenie o sprzedarzy szczeniąt nie zawierało nazwy hodowli,wystarczyła mi informacja,że mają rodowód.Zabrałam Simbusia do domu,natychmiast po tatuowaniu,a jego papiery dostanę pocztą.Jak tylko je dostanę,to przedstawię oczywiście mojego leonka.Zostały wysłane w poniedziałek to mam nadzieję,że do poniedzialku powwinny być!A swoją drogą,bardzo ładna nazwa hodowli Trolowa Dolina!


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

DorciaGPU pisze:ogłoszenie o sprzedarzy szczeniąt nie zawierało nazwy hodowli,wystarczyła mi informacja,że mają rodowód.Zabrałam Simbusia do domu,natychmiast po tatuowaniu,a jego papiery dostanę pocztą.Jak tylko je dostanę,to przedstawię oczywiście mojego leonka.Zostały wysłane w poniedziałek to mam nadzieję,że do poniedzialku powwinny być!A swoją drogą,bardzo ładna nazwa hodowli Trolowa Dolina!
ja też czekam na swoje papiery.
no to witamy braciszka Simbe :)

Weź go odrobacz jeszcze advocatem(tak mi forumowicze poradzili), ja idę to samo zrobić w poniedziałek bo cholera wie jakie jeszcze świństwa może mieć w organizmie. Advocat działa na wszystkie świństwa nie tylko na robale (czy jakoś tak).
I potem druga szczepionka gdzieś kolo 9 tygodnia, w moim przypadku w piątek.


DorciaGPU
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-20, 15:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DorciaGPU »

Miło nam!będziemy mogły porównywać sobie nasze leonki,co do odrobaczenia to mój dostał 1/2 tabletki a za tydzień dostanie drugą tak zalecił weterynarz,więc jak na razie nie ma powodu dozmian.Piesiu jest wesoły,strasznie broi,gryzie wszystko a najzajadlej mnie!ale jest strasznie słodki i mądry;bardzo szybko nauczył się załatwiać w wyznaczonym miejscu i domaga się za to nagrody.Nie mogę się doczekać kiedy będziemy mogli iśc na spacer.
Załączniki
DSCN1218aa.jpg


Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Ojej jak słodko, że dwóch forumowiczy z jednego miotu trafiło :):) Swoją drogą kiedy wzieliśmy Buńkę ona była taką psotnicą:P Najbardziej lubiła gryźć moje kostki. Pamiętam jak podchodziła do mnie z pytającym wyrazem twarzy i zaczynała gryźć je myśląc, że to zwykła kość ^^ Już naszczęście się oduczyła :rotflik:


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Fajnie, że udało się wam tu przypadkiem spotkać :-D


Satir
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2008-09-15, 09:13
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: Satir »

DorciaGPU pisze:Miło nam!będziemy mogły porównywać sobie nasze leonki,co do odrobaczenia to mój dostał 1/2 tabletki a za tydzień dostanie drugą tak zalecił weterynarz,więc jak na razie nie ma powodu dozmian.Piesiu jest wesoły,strasznie broi,gryzie wszystko a najzajadlej mnie!ale jest strasznie słodki i mądry;bardzo szybko nauczył się załatwiać w wyznaczonym miejscu i domaga się za to nagrody.Nie mogę się doczekać kiedy będziemy mogli iśc na spacer.
Załozyłem Satirowi galerie, możesz porównać, jak dla mnie są prawie identyczni :souuunk:
ania3miasto pisze:Fajnie, że udało się wam tu przypadkiem spotkać :-D
Zawsze będziemy mogli porównywać rozwój naszych Łobuziaków i wymieniać się poglądami :)
Ostatnio zmieniony 2008-09-21, 10:14 przez Satir, łącznie zmieniany 1 raz.


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Ale fajny zbieg okoliczności :lol: Forum łączy :mrgreen:


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
DorciaGPU
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2008-09-20, 15:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DorciaGPU »

Postaram się jak najszybciej założyć galerię Simbie,zaglądalam tam dzisiaj i nie mogłam się oderwać od oglądania tych wszystkich zwierzaków.Czytałam Wasze wpisy i tak sobie myślę jak ja nic nie wiedziałam o leonach! super że istnieje taki portal,napewno będę prosiła tu o rady doświadczonych posiadaczy(Simbek jest moim pierwszym psem).Pięknie się równiez złożyło,że od razu odnależliśmy rodzinę! _02_ Pozdrawiam!
ania3miasto pisze:Fajnie, że udało się wam tu przypadkiem spotkać
Miło że jest tu pani z Gdyni tak jak my(Pogórze)


ODPOWIEDZ