Leonberger bez rodowodu

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

Ewa-masz racje ale nie mozna osoby ktora kupila juz takiego psa i wie ze zle zrobila pietnowac-ten proceder zawsze bedzie i moze to sprawa hodowcow robic umowy i starac sie tego unikac-to nie osoba ktora kupila jest zla-a ta co rozmnozyla.Nie chce byc zlosliwa ale moze niech przestana hodowcy wystawiac psy na allegro w formie aukcji??????Typu kup teraz jest cena ale tez wyjsciowa i nie ma info zanim kupisz psa skontaktuj sie z nami???????Bo obecnie sa 2 aukcje i jedna jest ok -zanim zalicytujesz skontaktuj sie ale drugie to licytacja-moze by tak zaczac od hodowcow????Tu ojcem huntera jest pies podobno z papierem -z tego nalezy wyciagnac konsekwencje........a osoba kupujaca..ludzie sa nieswiadomi -podam przyklad -kupowalam dom....wlasciciel mial 2 kaukazy -jeden z papierem,jeden bez i gadamy bo mowie ze kupuje dom pod psy etc..pan z agencji mowi ze papier na wystawy a wlasciciel domu mowi ze nie i jest ogromna roznica i warto za ten papier jednak zaplacic -mimo ze nigdy nie wystawial suki z papierem ;-) .To nie wina kupujacego-to wina hodowcow !!!!!!Dzis mialam telefon bla,bla ,cena-poslalam gdzie indziej a pani pyta nagle nie wiadomo czemu-a bez rodowodu macie?????? :dizzy: wypalila ni stad ni zowad..potem gadam z tym agentem i sie nabijam ze ludzie mysla czasem ze rodzice rasowi a ten byl 7 w miocie -i mowi-ale ja tak kupilem psa ;-) ..i tak robia ich w balona :-? .widzial rodowody i uprawnienia hodowlane rodzicow -ale byl 7 w miocie...4 lata temu ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

i takie wlasnie ogloszenie pozwala na zakup psa bez umowy-to jest po twoim psie -ja juz bym gadala z hodowca ,mam nadzieje ze maja jakas umowe ;-)
BellaXAlvaro
Dla kontrastu prawidlowe ogloszenie choc nie do konca bo specyfika allegro jest taka ze jak ktos kliknie kup teraz to kupil..
princessaXalvaro
ale ok-przynajmniej ogloszenie jest dobrze napisane ;-)
Ale czy masz pewnosc ze za jakis czas twoj wnuk nie bedzie tata jakiegos miotu bez papierow???nie nalezy pochwalac napedzania rynku pseudohodowcow -ale to hodowcow sprawa aby pisali umowy i zniechecali rozmnazaczy do kryc bez papierow -te psy porodowodowe skads sie biora -nie z nieba :-?
Ostatnio zmieniony 2008-09-18, 23:29 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

gingerheaven pisze:i takie wlasnie ogloszenie pozwala na zakup psa bez umowy-to jest po twoim psie -ja juz bym gadala z hodowca ,mam nadzieje ze maja jakas umowe ;-)
BellaXAlvaro
Dla kontrastu prawidlowe ogloszenie choc nie do konca bo specyfika allegro jest taka ze jak ktos kliknie kup teraz to kupil..
princessaXalvaro
ale ok-przynajmniej ogloszenie jest dobrze napisane ;-)
Ale czy masz pewnosc ze za jakis czas twoj wnuk nie bedzie tata jakiegos miotu bez papierow???nie nalezy pochwalac napedzania rynku pseudohodowcow -ale to hodowcow sprawa aby pisali umowy i zniechecali rozmnazaczy do kryc bez papierow -te psy porodowodowe skads sie biora -nie z nieba :-?
Nawiązując do allegro.Ja właśnie tam kupiłam Hantera,ale nie przez Kup teraz,absolutnie.Właścicielka zastrzegła sobie,że opcja ta nie jest równoznaczna z zakupem psa ltc.Najpierw pojechałam zobaczyć...no i stało się...zakochałam się na zabój.Ojciec mojego miśka jak do mnie podszedł i zobaczyłam na żywo tą wielką kudłatą głowę .....Było po mnie...Nawet już nie przejęłam się tym,że matka jest mniej podobana...Wybrałam szczeniaka największego z miotu ,szata zapowiadała się jak u ojca...Wpłaciłam zaliczkę......I mam najdroższego mieszńca :lol: Ale za to zabójczo przystojnego....Na spacerach nie ma osoby,która nie zrobiłaby och,ach..... :-D


MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

hantera7 pisze:Witam.Mam na imię Patrycja i od 4 miesięcy jestem szczęśliwą właścicielką Hantera.Przedstawialiśmy się na starym forum,ale tutaj tez nie zaszkodzi.Wiem,że mnie skrytykujecie,bo mój misiek jest bez papierów.Ma w tej chwili 7 miesięcy no i już wiem,że kupiłam szczeniaczka w 3/4 rasowego...Ale chyba dobrze,że ja go kupiłam,bo na pewno nie trafi do schroniska!!!!Czy przyjmiecie mnie do swojego grona? :-| :-|
Pieski bez rodowodu powinno oddawać się za darmo, a tak dorobiłaś jakiegoś handlarza i tyle. Moja Husky tez nie ma rodowodu, bo jest z adopcji (uratowałam jedno istnienie od schroniska lub łańcucha) i tez ją kochamy (chociaż niezłe z niej ziółko) i nie wydaliśmy pieniędzy, a pies też ładny. Każdy kupiony od takiego człowieka pies, to zachęta dla niego do "produkcji" następnego, bo on robi to tylko dla zysku, a hodowcy to poprostu psiarze, pasjonaci itp. Może z małymi wyjątkami... :lol:
Najważniejsze, że go kochasz i niech dobrze ci się chowa! _02_
PS
Też mam na imie Pati


Pati
MrokMara
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 298
Rejestracja: 2008-07-14, 10:27
Lokalizacja: Boża Wola

Post autor: MrokMara »

gingerheaven pisze:Ewa-masz racje ale nie mozna osoby ktora kupila juz takiego psa i wie ze zle zrobila pietnowac-ten proceder zawsze bedzie i moze to sprawa hodowcow robic umowy i starac sie tego unikac-to nie osoba ktora kupila jest zla-a ta co rozmnozyla.Nie chce byc zlosliwa ale moze niech przestana hodowcy wystawiac psy na allegro w formie aukcji??????Typu kup teraz jest cena ale tez wyjsciowa i nie ma info zanim kupisz psa skontaktuj sie z nami???????Bo obecnie sa 2 aukcje i jedna jest ok -zanim zalicytujesz skontaktuj sie ale drugie to licytacja-moze by tak zaczac od hodowcow????Tu ojcem huntera jest pies podobno z papierem -z tego nalezy wyciagnac konsekwencje........a osoba kupujaca..ludzie sa nieswiadomi -podam przyklad -kupowalam dom....wlasciciel mial 2 kaukazy -jeden z papierem,jeden bez i gadamy bo mowie ze kupuje dom pod psy etc..pan z agencji mowi ze papier na wystawy a wlasciciel domu mowi ze nie i jest ogromna roznica i warto za ten papier jednak zaplacic -mimo ze nigdy nie wystawial suki z papierem ;-) .To nie wina kupujacego-to wina hodowcow !!!!!!Dzis mialam telefon bla,bla ,cena-poslalam gdzie indziej a pani pyta nagle nie wiadomo czemu-a bez rodowodu macie?????? :dizzy: wypalila ni stad ni zowad..potem gadam z tym agentem i sie nabijam ze ludzie mysla czasem ze rodzice rasowi a ten byl 7 w miocie -i mowi-ale ja tak kupilem psa ;-) ..i tak robia ich w balona :-? .widzial rodowody i uprawnienia hodowlane rodzicow -ale byl 7 w miocie...4 lata temu ;-)
Podać takich do sądu za oszustwo.


Pati
alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Leonberger bez rodowodu

Post autor: alvaro »

Leonberger jest psem który czesto zostaje wybranny jako duży pies rodzinny zakup dużego psa bez rodowodu nie daje nam żadnej gwarnacji na to że to będzie pies rodzinny jeżeli jego wygląd nie będzie odbiegał w dużym stopniu jego charakter już tak ( widziałam już leona przynajmniej łudząco podobnego o charakterze któego niejeden kaukaz by pozazdrościł. Także kupując takiego psa a mając dzieci jest to przedewszystkim niebezpieczne gdyż będzie to bardzo duży pies. Pseudohodowcy sprzedadzą psa prawie każdemu jak zresztą mogliśmy przeczytać na 65m do 5 osobowej rodziny ( z osób od ktrórych ja kupiłam psa żaden by nie był sprzedany , mało tego każdy z psów któe poszły do adopcji ma więcej miejsca więc nie chodzi tu o to że rodowodowy ma lepiej. Nie swiadomość kupującego sprawia że nabywa psa jeśli charakter okaże się nie taki psa wydaje ( znam taki przypadek miał być leon a na dzieci warczał i gonił -został wydane po dwóch latach) nagle okazuje się że pies ma ponad 60 kg i zaczyna przeszkadzać najczęściej wydany lub jesze lepiej rozmnożony i w podobny sposób wdany. Kupując psa bez rodowodu przyczyniamy się do zapełniania schronisk a dając zbyt rozmnażaczom nakręcamy im rynek i powodujemy że zrobią to kolejny raz. Mam nadzięję że jeszcze ktoś coś dopisze i mam nadzieję że zanim zalogują się nowe osoby z leonem bez papierów najpierw to poczytają zanim zaczną wypisaywać posty i zrozumią i nie będą się już zasłaniać schroniskiem i strachem o jednego psa


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

wroc luna rozumiem że nie możesz edytować ale jak to ma teraz wyglądać bez moich postów????? założyłam nowy temat . Jest to zonajmniej niesprawiedlkiwe i bezie wyglądać stronniczo

posty ukazały sie po mojej obecnosci na forum. moge usunac wszystkie posty z wyjatkiem admina lecz powstana jeszcze wieksze nonsensy. prosze o nie pisanie a admina o przeniesienie do innego tematu badz ich skasowanie. staram sie byc zawsze obiektywny i barrrrrrrrrrrrdzo zadko kasuje posty, by nikt nie posadził mnie o cenzure badz usuwanie niewygodnych postów.
wszystkie posty po mojej drugiej prosbie na razie usuwam i proponuje kontynuowac temat jesli forumowicze maja na to ochote.
MOD
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 11:29 przez alvaro, łącznie zmieniany 3 razy.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Moje zdanie jest takie ze posiadanie psa powinno byc przywilejem bo nie kazdy musi i nie kazdy moze miec psa. Fajnie jak gdzies tam (w GB chyba) jest tak ze zanim ktos ma psa to sie robi wywiad srodowiskowy i sprawdza czy ten ktos sie do tego nadaje. U nas kazdy chce kupic psa jak najtaniej bo jak jest maly to jest slodkim szczeniaczkiem. Albo niektorym sie wydaje ze mają w danej chwili troche czasu to mozna kupic psa :/ a nie kazdy mysli o tym co bedzie za 2 lata, juz nie mowiac o tym co za 5, 10 czy 15 ( w przypadku mniejszych psow).I to jest pierwszy punkt a drugi to właśnie pies rodowodowy a nie taki z sielanki z ktorego nigdy niewiadomo co wyrosnie. To jest generalnie temat rzeka, jak do wszystkiego powinno sie do kupna psa podejsc odpowiedzialnie bo to nie zabawka. A wielu osobom sie wydaje ze posiadanie psa z rodowodem to snobizm. Wg mnie kupowanie psa bez papierow na targowisku to idiotyzm totalny i pomoc w zapelnieniu schronisk. Eee mozna by na ten temat wiele stron napisać ale co to da ??


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Udałoby się ale nie jak hodowcy będą aplaudować takie wybory nie miałam zamiaru odzywać się w tej dyskusji ale ludzie którzy zajmują się adopcjiami hodowcy innych ras są zszokowani. Wystarczy zajrzeć na inne fora a tutaj doszło do tego stopnia że właścicielka pisze że jest super bo wszyscy się nim zachwycają ja rozumiem aprobatę a tu doszło do reklamy psów z pseudohodowli


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Odniodę się jeszcze do ogłoszenia na temat szczeniaków ogłoszenie może być jakie chce a ja mogę sprzedać temu co mi się podoba i wycofać z umowy. Uwowy szczeniaków Belli widziałam na własne oczy i nie dopuściłaby do tego żewby trafiły do bloków. Także jeżeli ktoś się martwi gdzie trafią to może zając się innymi bo te są bezpieczne. I postaram się mieć konakt z nabywcami gdyż będą to bracia i siostry suki i psa którzy zostaną u mnie w hodowli

prosba jak wyzej. do momentu przeniesienia tematu prosze bys sie wstrzymała od pisania. ja nie moge przeniesc postów admina wiec musimy poczekac az sam to zrobi. postu tym razem nie usuwam bys nie pomyslała iz usuwam tylko twoje

ps tym bardziej ze sie nie zgadzam z tym co napisałas. nikt nie ma wpływu na to co zrobi własciel ze swoimi szczeniakami. nikt nie ma prawa narzucac mu komu, gdzie i za ile sprzeda swoje szczeniaki. pozyskanie przez ciebie adresów nabywców, jest wykroczeniem wg naszego prawa.
natomiast bardzo dobrze by było gdybysmy zamiast sie spierac ustalili jakis sposób postepowania, o nim rozmawiali i trzymali sie go wspólnie. grecy mieli panstwa-miasta, kazde niezaleznie stanowiły o sobie lecz przed obcymi trzymali sie razem jako jedno. opracowanie standardów hodowli jest dobra idea. wiem ze to utopia lecz pomazyc zawsze wolno ;-) no i sam sie rozpisałem ;-)

MOD
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 11:47 przez alvaro, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

ja zadnej reklamy pseudohodowli na forum nie widziałem.
napisze wiec jeszcze raz:
nie potepiamy ludzi majacych pseudoleosie, ktorzy zwracaja sie do nas o pomoc czy rade.
nie zniechecamy ich do forum poniewaz najczesciej padli ofiara własnej niewiedzy, oszustwa czy dobrych checi.
pietnujemy ludzi ktorzy prowadza pseudohodowle!!!!
LUDZI, WŁASCIELI PSEUDOHODOWLI !! NIE PSY I ICH WŁASCIELI!
powinnismy robic wszystko by podniesc wiedze przyszłych włascieli psów. w telewizji, reklamy łopata tłumacza, czym rózni sie podobny od oryginalnego. robmy to samo. Ewa załozyłas nowy temat i bardzo mi sie to podoba. jest to własciwe miejsce by pisac o pseudo psach i namawiac na prawdziwego leosia badz adopcje jakiejs bidy w dt czy schronie.
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 12:05 przez Wroc_Luna, łącznie zmieniany 1 raz.


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Re: Leonberger bez rodowodu

Post autor: hantera7 »

alvaro pisze:Leonberger jest psem który czesto zostaje wybranny jako duży pies rodzinny zakup dużego psa bez rodowodu nie daje nam żadnej gwarnacji na to że to będzie pies rodzinny jeżeli jego wygląd nie będzie odbiegał w dużym stopniu jego charakter już tak ( widziałam już leona przynajmniej łudząco podobnego o charakterze któego niejeden kaukaz by pozazdrościł. Także kupując takiego psa a mając dzieci jest to przedewszystkim niebezpieczne gdyż będzie to bardzo duży pies. Pseudohodowcy sprzedadzą psa prawie każdemu jak zresztą mogliśmy przeczytać na 65m do 5 osobowej rodziny ( z osób od ktrórych ja kupiłam psa żaden by nie był sprzedany , mało tego każdy z psów któe poszły do adopcji ma więcej miejsca więc nie chodzi tu o to że rodowodowy ma lepiej. Nie swiadomość kupującego sprawia że nabywa psa jeśli charakter okaże się nie taki psa wydaje ( znam taki przypadek miał być leon a na dzieci warczał i gonił -został wydane po dwóch latach) nagle okazuje się że pies ma ponad 60 kg i zaczyna przeszkadzać najczęściej wydany lub jesze lepiej rozmnożony i w podobny sposób wdany. Kupując psa bez rodowodu przyczyniamy się do zapełniania schronisk a dając zbyt rozmnażaczom nakręcamy im rynek i powodujemy że zrobią to kolejny raz. Mam nadzięję że jeszcze ktoś coś dopisze i mam nadzieję że zanim zalogują się nowe osoby z leonem bez papierów najpierw to poczytają zanim zaczną wypisaywać posty i zrozumią i nie będą się już zasłaniać schroniskiem i strachem o jednego psa
No cóż,nie przypuszczałam,że spotkam się z taką krytyką.Po pierwsze decyzja o posiadaniu psa była dobrze przemyślana,Hanter nie jest jakimś prezentem dla dzieci,który po kilku miesiącach się znudzi i się go odda.Po drugie dużo rozmawiałam z właścicielami o charakterze ich psów i jeszcze jedno,jezeli pies praktycznie pół dnia przebywa na dworze,biegając bez smyczy,a po powrocie do domu cały czas śpi,więc jakie ma znaczenie,że ktoś ma 65m czy 165?


hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

alvaro pisze:Udałoby się ale nie jak hodowcy będą aplaudować takie wybory nie miałam zamiaru odzywać się w tej dyskusji ale ludzie którzy zajmują się adopcjiami hodowcy innych ras są zszokowani. Wystarczy zajrzeć na inne fora a tutaj doszło do tego stopnia że właścicielka pisze że jest super bo wszyscy się nim zachwycają ja rozumiem aprobatę a tu doszło do reklamy psów z pseudohodowli
Czy to jest coś złego,że Hanter podoba się ludziom?A gdybym napisała,że go nie kupiłam tylko wzięłam ze schroniska to też byś mnie krytykowała?Ja nie zamierzam rozmnażać Hantera.Rozumiem,że nikt nie ma prawa posiadać psa podobnego do leonka,bo zaraz zostanie skrytykowany...a może takie osoby w ogóle nie mają prawa być na takim forum? Poza tym,ludzie od których mam psa nie są hodowcami,a właścicielami dwóch leonków[suka jest zmiksowanaa]Misza,ojciec Hantera został niedawno wykastrowany..Więc jaka pseudohodowla..
Ostatnio zmieniony 2008-09-19, 12:59 przez hantera7, łącznie zmieniany 2 razy.


hantera7
leomaniak
leomaniak
Posty: 136
Rejestracja: 2008-08-14, 14:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: hantera7 »

Jest mi przykro,bo chciałam pochwalić się swoim psem ,bo cieszę się ,że go mam.Nie jestem z tych,co jak im pies wyrośnie nie na takiego co by chcieli to do schronu albo do drzewa w lesie.... :-|


Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

zamiast robic sobie przytyki personalnie zaprzsam do lektury:

http://pies.onet.pl/14629,19,24,handel_ ... tykul.html

nasi forumowicze ni znajda w tym artykule nic czego by nie znali lecz moze przyda sie ten odnosnik jakiemus przyszłemu włascielowi. moze zajrzy tu ktos kto mysli nad zakupem psa? wiecej sie dowie z niego niz z naszych postów :-(
=slawek=


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
ODPOWIEDZ