Leosie Herbu Lwia Łapa

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

arselina pisze:Cztery młode tam są, ale tylko ta ciemna tak lgnie do Dimy i innych psów, reszta raczej trzyma się z daleka. No oprócz Dimy - do niej się tak przyzwyczaiły, że jak leży to one niemalże chodzą po niej :-D

jest takie powiedzenie ze koza na pochyle drzewo wlezie ,a one chyba w genach takie skakanie po wszystkim maja, darmowy masaz limfatyczny dla leonow :lol: ,na wystawie w krakowie byly pokazy psow pasterskich zaganiajacych owce , [nie widzialam] ale jak szukalismy ringu,poszlismy w kierunku hali i tam byla taka mala zagrodka z owcami wlasnie, sliczne- czarne jak bobco i biale, Ben nie zauwazył wogule :shock:


hajdi
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Estrela czasowo wygląda to tak, że ktoś z domowników musi być w domu. Najczęściej jest mąż, a jak wyjeżdżamy razem to któryś z synów. A tak w ogóle to mało jest przy kozach pracy :-> Więcej przy psach. :-D


ARSELINA
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Estrela napisałaś pozwolę sobie zacytować :-D
"Skoro masz kozę to chyba zgodzisz ze mną ,że to mądre zwierzęta ?Ale i żarłoczne
więc zabranie takiej na wystawę grozi zjedzeniem dyplomów oraz wszelakich rzeczy zostawionych w pobliżu
Kiedyś miałam myśl hodować kozy ale mleczne lub wełniaste -ponieważ
nie mogłabym zjeść czy oddać na mięso stworzenia które wychowałam .
Na razie jednak nie zgadza się rodzina,twierdząc że psy ,papugi i rybki to już wystarczająco dużo rozgardiaszu w domu.
Kiedyś jednak pomyślę o tym........"

Moje kozy są właśnie mleczne i zaczęte hodować z powodu psów. Arsa uwielbiała mleko a krowiego w żadnej ilości nie mogła pić, bo zaraz miała rozwolnienie. A jak się przeprowadziliśmy na wieś to i terenu do wykoszenia było tyle, że jak nam kolega zaproponował kozy to się zgodziliśmy. Teraz są etatowymi kosiarkami, a przy okazji dają mleko :mrgreen: Moja córka uwielbia kozie mleko my jak mamy wybór wolimy krowie ;-) Moje kozy może są odmieńcami a może są tak nażarte :mrgreen: że w jedzeniu są wybredne. Żadnych ubrań, koszyków itp rzeczy nie ruszają więc myślę, że na wystawie dyplomy by ocalały chyba , żeby ktoś miał suchy chlebek, tego by nie przepuściły :mrgreen:
Również nie potrafimy zabijać więc stado się rozrasta, ubywa ich tylko wtedy gdy jakąś sprzedam albo oddam :-D jak będziesz chętna z przyjemnością służę - dam ci w prezencie :mrgreen:


ARSELINA
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Oj ......dziękuję za propozycję _04_
Wiesz co......własnie u mojego sąsiada koza spodziewa się maluszków!!!!
Ja oczywiście nie zamierzam brac małej kózki (mąż by mnie zamordował i zakopał w ogródku)
Ale z przyjemnością będę je dokarmiała i obserwowała jak rosną.
Kiedyś pisałam ,że dziadek mój i ogólnie cała rodzina nasza dokarmiamy sąsiada psa,koty i kozę....bo dziad ma emeryture ponad 2 tys zł..+700 zł renty za dożywotnie zapisanie ziemi siostrzeńcowi ....a na zwierzęta żałuje......na wódkę za to jemu nie żal ....
Teraz zaginęła kotka jego ,pozostawiając 8 tygodniowe maluszki dwa :-/ więc dokarmiamy.
Koza też dokarmiana bo pewnie by zdechła dawno z głodu........ :punch:
Jak możesz to podpowiedz co powinny dostawać takie małe kozy ,prócz mleka mamy?


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

dziewczyny wstyd sie przyznac-ale ja marze o kozie :upss: ,ale zdrowy razsodek mi podpowiada NIEEEEE...[nie miała baba kłopotu-kupiła se prosie] :evil:


hajdi
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

estrella - jak sie zacznie juz cos chodowac to sie chce wiecej i wiecej.... psy, kroliki,myszki ,szczurki,kury, pawie,szynszyle,gołebie i td tylko szkoda ze doba ma tylko 24 h, brakuje czasu na wszystko :lol:


hajdi
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

hajdi pisze:estrella - jak sie zacznie juz cos chodowac to sie chce wiecej i wiecej.... psy, kroliki,myszki ,szczurki,kury, pawie,szynszyle,gołebie i td tylko szkoda ze doba ma tylko 24 h, brakuje czasu na wszystko :lol:
Ja dziś oznajmiłam mężowi....ehhh wiesz co ,chciałabym mieć takie minizoo
albo coś a stylu agroturystyki :-P

a mąż na to; ok,możesz mieć.....tylko musisz wtedy jako pierwsze kupić jakiegoś''jelenia lub Łosia'' i nie mam tu na myśli zwierzyny .......tylko faceta który będzie na to robił,bo ja się wypisuje z takiego układu'' :lol: :lol: :lol:

no i ........pozostaje pomarzyć :booble:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
hajdi
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-27, 11:13
Lokalizacja: chobot-krakow

Post autor: hajdi »

wiesz-wszystko to jest super,tylko trzeba miec duzo czasu zeby koło tego chodzic i dbac, noi meza tez musisz odpowiednio urobic ,co by na to pracował :lol:


hajdi
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

hajdi pisze:dziewczyny wstyd sie przyznac-ale ja marze o kozie :upss: ,ale zdrowy razsodek mi podpowiada NIEEEEE...[nie miała baba kłopotu-kupiła se prosie] :evil:

:mrgreen: :mrgreen:


Magda i Esia
Awatar użytkownika
arselina
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1155
Rejestracja: 2008-08-12, 13:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: arselina »

Dzisiaj chciałabym przedstawić weterana z mojej hodowli ALPINA Herbu Lwia Łapa. Alpin jest psiakiem z pierwszego mojego miotu , synem Arsy i KAISERA vom Matthiasberg. We wrześniu skończył 9 lat i oby żył jak najdłużej _04_

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


ARSELINA
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

pięknie się trzyma i niech tak jak najdluzej _04_ _04_ _04_


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

_04_ Piękny pies w pięknym wieku _04_


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

miło zobaczyć niezłego wnuka i w dobrej kondycji po tylu latach :-D


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

_04_ ładny


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Na prawdę całkiem solidne psisko ....nie wygląda na swój wiek :->


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ