UWAGA!!! KORONAWIROZA!!!

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

UWAGA!!! KORONAWIROZA!!!

Post autor: Khaira »

UWAGA!!!

Do wszystkich obecnych na warszawskiej wystawie w weekend! Elza prawdopodobnie z którejś wystawy przywiozła koronawirusa, sama nie zachorowała bo niedawno szczepiona ale zaraziła nam Gandi. Obserwujcie proszę dokładnie swoje psy, w przypadku podwyższonej temperatury, wymiotów i braku apetytu od razu do weta!!


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

temu nigdy nie wystawiam suk w ciazy i unikam wystawiania psow gdy mam suke pokryta -szczepione bo szczepione ale nigdy nie wiem co moga przywlec do domu :-? .Ale moze to nie z wystawy???????Jesli wiecej psow bedzie mialo objawy to tak -z kielc bodajze duzo psow przywloklo jakis kaszel i katar,moje szczepione na kk to zniosly lajtowo ale pokaslaly ze 2 dni :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Daga, mam nadzieję, ze nie z wystawy, bo wtedy mogłoby więcej psów zachorować :-( Ale generalnie moje suki nie mają styczności z innymi psami, więc wystawa wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. I wolałam uprzedzić, żeby ewentualnie było wiadomo, co się może dziać.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Khaira, a po jakim czasie od zarażenia ten wirus się uwidacznia? <tzn. wymioty, kaszel itp.>


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Czas wylęgania jest od jednego do kilku (5-7) dni. U dorosłych psów koronawiroza przebiega bardzo często bezobjawowo, ale czasami przybiera cięższą postać, szczególnie w przypadku osłabienia organizmu (stres, rekonwalescencja). Generalnie psy szczepione nie dalej jak rok temu są raczej bezpieczne. Są jakieś szczepionki zabezpieczające na trzy lata, ale nie mam na razie konkretniejszych informacji. Koronawiroza nie jest sama w sobie chorobą śmiertelną, niemniej jednak nie leczony pies może ulec dodatkowo infekcji bakteryjnej i wtedy sytuacja zaczyna być trudna.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Ale szczepionka, to ma być konkretnie szczepionka na koronawirozę?


Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Tak. Elza miała np. kombinowaną - koronawiroza i leptospiroza. Powinnaś mieć zaznaczone w książeczce zdrowia na co ostatnio był pies szczepiony.


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Solencja
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1432
Rejestracja: 2008-07-26, 07:27
Lokalizacja: z Krakowa

Post autor: Solencja »

Najprawdopodobniej była szczepiona, ale na wszelki wypadek zapytam taty. Ale mam nadzieję, że będzie okej. Jak narazie czuje się świetnie i nie przeszkadza jej nawet deszcz w beztroskim wylegiwywaniu się na trawce.

No ale cóż nigdy nie można do końca przewidzieć, i dzięki oczywiście za informację.


ODPOWIEDZ