Elza w wannie

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Elza w wannie

Post autor: Khaira »

Ponieważ Elza ostatnio nieco przyszarzała postanowiliśmy ją dziś wyszorować. Kąpiele w stawie, mimo swej regularności, jakoś nie poprawiają wyglądu psicy :) To już drugie zetknięcie Elzy z wanną i mam wrażenie, że suni się takie kąpiele podobają. Woda chłodna, wreszcie może pańci dokładnie wylizać twarz i jest wyczochrywana na wszystkie strony. Normalnie pełna błogość :) Dlatego chyba Elza w kąpieli jest absolutnym aniołkiem, spokojnie stoi i nie próbuje wyskakiwać. Musze przyznać, że te kąpiele to bardziej ze względów szkoleniowych niż higienicznych, bo przecież jutro znów wlezie do stawu, wytarza się w piachu i będzie wyglądała dokładnie tak samo, jak przed kąpielą :) Ale może z samego rana uda mi się zrobić pierwsze zdjęcie naprawde czystej Elzy :)

No i chciałam się pochwalić: Elza właśnie została pełnoprawnym, rodowodowym leonbergerem - wczoraj odebraliśmy rodowód :)


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

A sama wskakuje do wanny czy jej w tym pomagasz??????Ja musze swoje pakowac do wanny :roll: ale nie wyskocza bez pozwolenia -choc tyle udalo mi sie osiagnac :lol: .Co prawda Baloo ostatnio zrobilam w konia bo wlazlam do wanny to wskoczyl za mna -ale nie wiem czy kolejny raz to sie uda :lol:
Ostatnio zmieniony 2008-07-05, 21:42 przez gingerheaven, łącznie zmieniany 1 raz.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

:-? to tak samo jak u mnie-najpierw sama wchodze do wanny,a potem grzecznie prosze (czasem długo) by któres weszło za mna.Czasem proszenie nie pomaga,wiec z pomoca przychodzi męska część rodziny :haha: I za jednym zamachem wykąpany jest pies,ja i kto sie tam jeszcze napatoczy........... :haha:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

:lol: :lol: :lol: a mi nie ma kto pomoc :-?


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Luna też ma minę skazańca jak wołamy ją do łazienki. Wsadzac trzeba ja w dwie osoby a jak jest w środku to nie wezmie smakołyka tylko czeka kiedy pozwolimy jej wyjsc. Stoi grzecznie ale jaka euforia jak jest za drzwiami... :haha: skrzydeł dostaje. Bajer z kimś w wannie nie przejdzie... :-?


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

no ,ja jak wsadze suki to nie wygladaja na jakies mocno szczesliwe :lol: .Maja taka mine jakbym im katusze zadawala :lol: .I tez po wyjsciu z wanny wpadaja w euforie :rotflik: .A numer z wolaniem do wanny jak na razie przeszedl tylko z Baloo,zobaczymy czy sie drugi raz da nabrac :lol: .Za to Dali gdzies tak do 14 miesiecy wskakiwal do wanny sam-nawet nie proszony :rotflik: .W starym mieszkaniu pare razy wtarabanil mi sie do wanny jak sie kapalam :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Elzę trzeba wsadzać, bo ona ma jeszcze słabą koordynację a wanna śliska. Wolę, żeby sama nie wskakiwała, bo może wyrżnąć mordą w ścianę :) Niestety, entuzjastyczne podejście leona do kąpieli ma jedną wadę: ogon jej lata przez cały czas, przez co trudno go wyszorować, no i cała łazienka zachlapana :mrgreen:


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
Wroc_Luna
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1796
Rejestracja: 2007-11-21, 21:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Wroc_Luna »

Wydaje mi się,że Luna właśnie nie lubiła śliskiego... zawsze wsadzamy jej matę antypoślizgową do wanny... ale latem kąpiemy się na ogrodzie i wiecie co? ona chyba nie lubi mycia i już... jeśli jest to zabawa z szlaufem to oki... ale jak trzeba stać i mydlić.... oj... krzywda się dzieje... głowa zwieszona... o ogonie zapomnij... ale jak koniec to kilka rund honorowych wkoło ogrodu :springa:
Grażka


www.leonberger.xwp.pl
Indi i Tygrys -Wędrowcy po drugiej stronie Tęczy [*]
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Elza też musi mieć matę, bo inaczej posadzi tyłek w wannie i można zapomnieć o myciu. :haha:

A dziś, po tej kąpieli, jest tak mięciutka i jedwabista, że nie mogę przestac się do niej przytulać :-D


Pozdrawiam,
Khaira
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

to gdzie te zdjecia swiezutkiej ,puchatej Elzy????? :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

ja kąpię swoje pod natryskiem - najpierw front, potem obracam i tył, fakt - łazienka zachlapana, ale przynajmniej nie muszę wdźwigiwać ciężarów wysoko do wanny :hyper:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a ja nie mam natrysku ,ale w nowym domu zrobie specjalny pokoj kapielowy dla psow :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Gabisch
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 2008-08-10, 20:26
Lokalizacja: 3City

Post autor: Gabisch »

Mój Leo nienawidzi wody! Mieszkamy nad rzeczką, do której za żadne skarby świata nie zbliży się na odległość mniejszą niż 30 cm! Nawet kałuże i błotka omija. Latem kupiliśmy mu plastikowy, dziecinny basenik - traktował go jak wielką michę z piciem! A kąpiel, to dla psiska prawdziwy horror. Najpierw dłuuugo trzeba go namawiać, żeby wszedł pod prysznic. Najczęściej włazi tylko przednimi łapami, a tyły, to niech już pańcia wstawia! Potem przez całą kąpiel mina cierpiętnika i jeśli już spojrzy, to z takim wyrzutem... Po kąpieli przez parę godzin ma focha - nie dostrzega swojego oprawcy i żaden smakołyk tego nie zmieni! :wall:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a to ci dopiero :lol: zartuje-moja kaja nie lubi plywac :mrgreen: ale lubi moknac :roll:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Przedstawiam moj patent na dobrowolne wchodzenie do wanny :mrgreen:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 09:33 przez Archisia, łącznie zmieniany 1 raz.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
ODPOWIEDZ