Leonberger a dzieci

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Leonberger a dzieci

Post autor: yack »

Jak to jest z psem i dziecmi ? Bo jak juz pisalem przymierzamy sie do leona ale dzieci narazie nie mamy. Moze za jakies 2 lata sie skusimy a moze nie, niewiadomo :) . I zastanawiam sie czy to bedzie dobre rozwiazanie. Niby tak bo piechol juz nie bedzie takim wariatem ale z drugiej strony pojawi sie dla niego ktos nowy. Z reguly widac po fotkach ze pies pojawia się jak dzieci juz maja po kilka lat.Ja miałem psa w wieku 2 lat ale pies byl mniejszy.
A moze to wogole niema znaczenia ? Pomożecie ?? :)


McDzik
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1608
Rejestracja: 2008-07-23, 23:14
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: McDzik »

Leonbergery są bardzo wyrozumiałe w strosunku do dzieci, mimo swych gabarytów są "delikatne" do małych istotek, świetnie spisują się nawet jako niańki :lol: Zdają sobie sprawe z delikatności tej małej osóbki jaką jest dziecko i cierpliwie znoszą wszelkie tarmoszenia - własnie w rodzinie miałam kilka lat temu zywy przykład - moja ciotka z wujkiem i 2 dzieci przeprowadzili się do domu jednorodzinnego w momencie, gdy pojawiło się w ich rodzinie 3 dziecko, a do ochrony posesji potrzebny był pies i wybór padl na leonbergera z naszej rodzinnej hodowli. Mialam kiedyś gdzieś takie super zdjęcia - ogromny leon z malutkim dzieckiem - bosko to wyglądało :lol: Niestety zdjęcia już dawno gdzieś zaprzepaściłam :cry: ale coś na pewno znajdzie się wśród forumowiczów nawet :-D


www.tybetkowo.pl.tl
Spaniele tybetańskie & Handling
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Przepiekne zdjecia leona z dziecmi wstawiala na Forum Alvaro.
Alvaro-pies wykazuje wprost anielska cierpliwosc do malych szkrabow.
Obrazek
Obrazek
i jeszcze jedno ulubione
Obrazek


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Ah tak :) Uwielbiam te zdjęcia Alvara z Zosią _04_ Ostoja spokoju :-)


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

tak,to prawda-te foty sa piekne :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

Obrazek
Ta suczka przyszla do nas jak miala 4 lata. Wczesniej nie miala zadnego kontaktu z dziecmi.
Z nasza mala zaprzyjaznily sie od razu.
Obrazek Obrazek
Obrazek
a ten psiak przyszedl do nas jak mial rok. To ostatnie zdjecie bylo robione jak byl u nas 2 dni. Tez nie mial wczesniej kontaktow z dziecmi.
Leonbergery naprawde sa bardzo opiekuncze.
Obrazek
a to nasze szczenie XI grupy FCI uwielbiajace wlazic do wszystkich kojcow


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

a co do dzieci i leonow-najlepszym rozwiazaniem jest ze najpierw leon ,potem dziecko albo najpierw dziecko i jak podrosnie to leon-duzo leosiow w okresie dojrzewania to takie szalaputy ,leca nie patrza gdzie i niechcacy moga wywrocic dziecko :upss: .mnie nie raz zciely z nog ,teraz sa starsze i ostrozniejsze :-D


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

ja tez mam takie foty-Baloo zaraz po przyjezdzie do nas ,tez nie mial kontaktow z dziecmi wczesniej

Obrazek
Obrazek


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
Khaira
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 659
Rejestracja: 2008-05-13, 21:28
Lokalizacja: Budki Żelazowskie

Post autor: Khaira »

Dokładnie, młode leony często nie zdają sobie sprawy z własnej siły i mogą niechcący uszkodzić dziecko. We wczesnym szczenięctwie Elzy moja córka dość często była trochę poturbowana przez rozbawioną psią kulę. Należy pamiętać, że trzymiesięczny leonberger waży już około 20 kg a opanowaniem nie grzeszy :mrgreen: Dlatego, jeżeli jest taka możliwość, polecam najpierw psa, a potem dziecko. Przy czym z całą pewnością leony są idealne do rodzin z dziećmi, bo mają ogromną cierpliwość, a poza tym nawet nieostrożnemu maluchowi trudno jest niechcący uszkodzić takiego wielkiego niedźwiedzia :-D


Pozdrawiam,
Khaira
Jola+leony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1096
Rejestracja: 2008-07-04, 21:32
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Jola+leony »

bo to sa wlasnie takie miski do przytulania nierobiace dzieciakom krzywdy, ale fakt mlodziaki sa nieraz szalejace i moga niechcacy dzieciaka wywrocic.


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

trzeba tez pamietac ze nie kazdy jednak leonberger lubi dzieci -z reguly sa doskonale do dzieci ale pies jest psem i moze byc odstepstwo od normy-nieczesto ale jednak.
Moja Enigma nie lubi jednej kolezanki witktorii-nie zyczy sobie kontaktow blizszych i juz -dziewczynka ma bardzo krzykliwy piskliwy glos i raz Eni zdzielila w pysk :evil: -od tego czasu Eni stara sie unkac jakichkolowiek kontaktow -odchodzi od niej jak najdalej .Ale sie jej nie dziwie bo mi samej wlos deba staje jak slysze ten glosik :oops: :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

Ja juz miałam nastaolatki gdy wprowadzilismy do domu Ala, nie było więc większego problemu. Uwielbiaja się razem bawić w duszenie, prowadzą wojnę na kije, chodzą na spacery. Ali traktuje dzieci jak kogoś słabszego, kogo trzeba bronić. Wścieka się o to moja Mycha, bo na spacerach pilnuje jej jak oka w głowie. Kocha dzieciaki bezgranicznie, a one mają do niego 100% zaufanie.
Uważać trzeba. Mieliśmy kiedyś taką sytuację gdy koleżanka Żanety jechała w nocy na pogotowie bo Ali dał jej zbyt wylewnie buzi na dobranoc i uderzył ją pazurem w oko. Kala wyglądała potem jak ząbi.
No i małe dzieci z którymi nie potrafi się obchodzić delikatniej bo je za mało widuje. Takie biegajace 3- 6 latki. Ostatnio chciał nosić za koszulkę córkę byłych właścicieli Abi.
O dorosłą Abiśkę wobec naszych dzieci nie musiałam sie bać, bo pociechy wiedzą co może kiełbasa :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

oj tak,czasem ta niepohamowana wylewnosc jest wlasnie przyczyna wypadkow -one niechcaco ale sie zdarza :lol: Zwlaszcza w wieku podrostkow :lol:


[you] zycze Ci milego dnia:)))
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No właśnie o kolejnośc mi chodziło. Czyli muszę jak najszybciej sprawić sobie leona :)
Kiedys mialem kundla (niewiem kim byli rodzice bo ktos przed nami wywalil go z samochodu w worku i brat zwrocil uwage ze cos sie tam rusza no to go wzielismy. Przezylem z nim 20 lat(a mam 26(dokladniej w poniedzialek bede mial))), niewazne :). W kazdym razie pies lubil szczekac na ludzi i niewiem skad mu sie to wzielo ale jak czasem nam zwial to nie lubil facetow, kobiety i dzieci olewal ale dzieciaki mogly nawet obce moglymu robic wszystko a on nawet na dziecko nigdy nie warknal. Co innego moja pozniejsza suczka ktora lezala i poddawala sie tarmoszeniu przez dzieci znajomych i nigdy nic nie zrobila ale jednak czasem burknela albo szczęknęła zębami więc trzeba było być ostrożnym.
Ale tu chodziło mi o kolejność i utwierdziliście mnie w tym co myślałem więc dziękuję za pomoc


Awatar użytkownika
ania3miasto
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2129
Rejestracja: 2008-02-10, 13:06
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ania3miasto »

yack pisze:No właśnie o kolejnośc mi chodziło. Czyli muszę jak najszybciej sprawić sobie leona :)
TAK _hopa_ Tylko gdy pojawi się dziecko zadbaj o socjalizację, nie broń kontrolowanego dostępu do malucha. Leośki są olbrzymie, ale nawet maluśkie kotki przy nich rosną i nie dzieje się im żadna krzywda :serducho:


ODPOWIEDZ