czy ktos jeszcze bywa na forum w tym roku??

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

czy ktos jeszcze bywa na forum w tym roku??

Post autor: mioo »

Cześć, już napisałam jeden post i już zdązylam od tego czasu zamowic leosia :) :-) Przydałoby się jakies wsparcie ;-) . Fajnie byloby sie podzielić radością (na razie niemania, a za chwilę mania psiaka) z innymi wielbicielami tej rasy. Tym bardziej , ze macie niemały udzial w podjęciu mojej decyzji...Pozdrawiam Was więc i czekam..moze ktos się odezwie :)


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Niestety od dawna jest cisza na forum :-| .Gratuluję wyboru.


Pozdrawiam

DarekN
mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

A jednak ktoś jest :), dzięki za odpowiedz. Ja będę w najbliższym czasie pewnie zaglądać tutaj, bo jeszcze wszystkiego nie przeczytałam. Jak pisałam , zamowilam psiaka w hodowli (niestety, to nie jest jedna z hodowli, które poznałam tu, na forum). Pieski są z Krakowa, a ja po tym wszystkim co poczytałam zastanawiam się czy to na pewno sprawdzona hodowla. Logicznie- najlepiej by było pojechać - i tak zrobimy , ale to dopiero za parę tyg. Na razie wlascicielka podsyła zdjęcia. A może ktoś zna: "Of the Leo Hill"??


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Cisza ciszą ale wielu z nas bardzo często tu zagląda. Więc witaj na forum, jak już będziesz miała piechola śmiało wrzucaj foty - zdjęć psów nigdy nie jest za wiele


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Zaglądam chyba codziennie ale od ery smartfonów pisać się nie chce bo nie tak wygodnie jak w kompie :mrgreen:


Pozdrawiam

DarekN
mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Zdjęcia będą na pewno :). Na pewno będzie duzo radosci i parę problemow do rozwiązania. Np. pies, ktorego mam jest wypuszczany na ogród (byl wychowany w bloku i nie potrafil przyjąć do wiadomosci tego, ze ogród to nie "dwór"- nie sluzy do załatwiania...). Mlodziaka chcialabym nauczyc, ze od tego sa spacery :) :walk:
No i...nasz staruszek spi na dywanie w sypialni, tak więc nie przychodzi mi do glowy nic innego jak tylko pozwolic na to tez szczeniakowi. Tylko czy my wytrzymamy z 2 psami :roll: Mam nadzieję , ze leonki za bardzo nie chrapią ;-)
Moj obecny pies byl kiedys na szkoleniu, poswięcilam mu sporo czasu, ale na pewno nie jest latwą w wychowaniu bestyjką. Moze tak: za żarcie zrobi wszystko. Mam jednak po perypetiach z nim takie przeswiadczenie , ze wazniejsze od tego czego wymaga/ co mowi wlasciciel, jest to co MYSLI. Przyklad: pies przestal skakac na powitanie dopiero wtedy kiedy ja będąc w ciązy pomyslałam, ze po prostu NIE MOZE tego robic (często mowimy psu : "nie", a myslimy: "przecież to nic takiego"). To takie tam moje wynurzenia, bo bardzo lubię obserwację zwierząt (ktos tu chyba na forum obserwował szakale :) :) :))


danuta
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2886
Rejestracja: 2007-12-12, 20:20
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Post autor: danuta »

Pozdrawiam i ja :-)


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Cześć danuta _03_ . Będę miała leoska prawdopodobnie w połowie marca :). Czytałam wątek o budzie dla psa i pomyslałam, ze nie ma co sie wykosztowywać skoro mamy nowiutki , piękny domek narzędziowy ;-) ....gabarytowo chyba sie nada :-D


ann 43
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2008-08-06, 21:45

Hodowla Astemar

Post autor: ann 43 »

Witam niestety już bez mojej leośki,która odeszla w styczniu.Nie kojarzę absolutnie tej hodowli z której ma być Twój leosiek.Czy jest w ZKWP?Dopytaj sie dobrze.Dowiedz sie o stan zdrowia ojca i matki jedz obejrzyj je.Zobacz jak sa odchowywane czym karmione w jakich warunkach zyją.Wierz mi przy tej rasie wszystko jest ważne.I pytaj sie o wszystko co Cie nurtuje co Cie ciekawi hodowca dobry a mam nadzieję,że na takiego trafiłaś powinien wszystko Ci wyjasnić.A rasa jest cudowna,kochaja całym sercem.


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Hodowla Astemar

Post autor: abrus »

ann 43 pisze:Czy jest w ZKWP?Dopytaj sie dobrze.Dowiedz sie o stan zdrowia ojca i matki jedz obejrzyj je.Zobacz jak sa odchowywane czym karmione w jakich warunkach zyją.Wierz mi przy tej rasie wszystko jest ważne.I pytaj sie o wszystko co Cie nurtuje co Cie ciekawi hodowca dobry a mam nadzieję,że na takiego trafiłaś powinien wszystko Ci wyjasnić.A rasa jest cudowna,kochaja całym sercem.
... dokładnie


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Of the Leo Hill jest hodowla zarejestrowaną w ZKwP, przydomek jest też w bazie nazw FCI


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi :) Szukamy teraz imienia :) Szaria, Ruda, Kala (czyli Kalinka)....jak macie jakies pomysły, to wpisujcie!


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

A ta psinka nie będzie miała imienia w rodowodzie ?
Hodowca też sie do niej jakos zwraca, może kontynuować wołanie imieniem które już zna.
Później często imie przechodzi transformację i tak z Kirmizi można zostać Zioliną


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

Archisia pisze: Hodowca też sie do niej jakos zwraca, może kontynuować wołanie imieniem które już zna.
... z imion hodowców :mrgreen: : czerwona, żółta, pomarańczowa... i tak np. zielony został Greenem :-D

Poza tym imiona ewoluują wraz z upływem czasu i osiągnięciami naszych psów ;)
U nas jakoś tak, że każde z psów ma po kilka imion (na różne okazje obyczajowe) i na każde reagują. Jeden z panów, gdy trzeba go przywołać do porządku najlepiej reaguje na pewno cenzurowane (używane najczęściej w celu odczucia ulgi w newralgicznych sytuacjach) słowo z literą "R" w środku.

Życie samo wskaże odpowiednie imię ;-)


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

No tak...zobaczę szczeniaczka, nazwę go Puszek, a potem taki Puszek będzie mnie przewracał przy powitaniu :) :). Stanowczo imię musi pasować i ewoluować :) Sunia nazywa się Dancing Flame, bo to miot na D. Najbardziej mi się podobają imiona chlopaków: Dante, Dega...no i różowa dziewczyna ma na imię Desert Rose (mogłaby zostać Rózią :) ;)). Nasząodbieramy za tydzień. One rosną w takim tempie, ze mam wątpliwości, czy to jeszcze będzie mała kuleczka ,czy raczej spora pannica :) :)


ODPOWIEDZ