czy ktos jeszcze bywa na forum w tym roku??

Tu sie przedstawiamy stawiając pierwsze kroki na forum

Moderator: Wroc_Luna

mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

No i nasza est fioletowa: to moze Viola :) ;)


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Dancing Flame - może być Dansi, potem pewnie zostanie Danką, może być Płomyczkiem ewoluującym na Myczek itd...


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Korzystając z Waszego doświadczenia, zapytam , czy lepiej jest przyzwyczajać psiaka od pierwszych dni do zostawania bez nas (będzie z drugim psem)? Czy na początku zostawiać jak najmniej? Macie jakieś sposoby na to, bo pewnie będzie piszczał na początku - w nowym miejscu itp. Wiem, ze nie ma cudownego sposobu. Samo życie pokaże, ale może jakies podpowiedzi. Zastanawiam się , czy ( jak tylko już będzie trochę cieplej) nie zostawiać jej trochę na dworze, z posłaniem w domku narzędziowym. Może by się tak nie nudziła.


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Moje jak za długo zostaną same, to owszem się nie nudzą ale ja potem ogródka poznać nie mogę.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

Archisia pisze:Moje jak za długo zostaną same, to owszem się nie nudzą ale ja potem ogródka poznać nie mogę.
Tak pięknieje ? :mrgreen:
Pewnie przy okazji masz zrobione wiosenne opryski, przystrzyżone roślinki a co trzeba to poprzesadzane. Domyślam się że dołki pod nowe rośliny są również przygotowane a i nawóz dany gdzie trzeba. Tacy ogrodnicy to skarb :-D


mioo, Też pewnie niebawem stanę przed takim dylematem ( mam nadzieję ;-) ). Myślę że jak będzie z drugim psem to nie będzie najgorzej, byle tylko nie miał w swoim zasięgu czegoś niebezpiecznego. Od biedy jak miałby zostać w domu można kupić klatkę dla psa, podobno jak się go odpowiednio przyzwyczai krzywda mu się wcale nie dzieje (nie wiem co inni forumowicze sądzą na ten temat :roll: ) i wiem że ci którzy stosowali są bardzo zadowoleni, psy myślę że też.


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

:lol: :lol: :lol: :lol: taki pies w ogródku to skarb!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Klatka jest ok z tego co słyszałam. U nas na osiedlu mieszka dziewczyna, która zajmowala sie szkoleniami psów dla niewidomych itp, ma 2 labradory sędziwe już, jednego z nich przygarnęla od innej osoby, bo był bardzo lękliwy. Ta klatka bardzo mu pomogla, dając poczucie bezpieczeństwa. Teraz tez czytam książkę: "szkolenie pozytywne dla żółtodziobów", tam tez klatki sa polecane, ale trzeba to robić b. umiejętnie, zeby pies nie kojarzyl klatki z karą, a raczej po prostu z wlasnym kątem, bezpiecznym. Ja na razie nie brałam klatki pod uwagę, bo trudno mi sobie wyobrazić taką wielką!! Ciekawe, czy w ogóle są takie klatki dla molosów!!? Moze po prostu wyznaczyć 1 pokój :) :).


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Mamy juz misiaczka - nazwalismy ją Hipi :) Moglabym tylko chwalić , bo jest naprawdę super pieskiem. Strasznie mi sie podoba , ze wlasciwie nie szczeka, tylko jeczy sobie trochę czasami ;). Sproket (ten starszy , którego mam) byl w mlodosci diablem wcielonym, więc w porównaniu z nim , Hipi mnie zaskakuje (np. nie wychodzi z samochpdu razem z drzwiami, tylko czaeka spokojnie az ją wezme...)Zdj. wrzucę jak porobię jakies na dworze.


yack
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 907
Rejestracja: 2008-08-20, 22:47
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: yack »

No i co z tymi zdjęciami ? Masz tyle czasu psiaka i nadal nic ? Wstyd :-P


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Dziś będą :) Wstyd mi i dlatego nic nie piszę :oops: Hipka rośnie , ja w międzyczasie spanikowałam, bo zobaczyłam kropkę białą na nosie i wyczytałam na forum o nurzycy, niedoczynnosci tarczycy itp...Wet. się uśmiała, bo to było zadraśniecie. 2 dni temu miałam stresa bo rano przyłapałam młodą ze zdechłą myszą na wycieraczce (jakies stare zwłoki wykopała). Hipi na razie zachowuje sie jak typowy leonberger ( mój syn twierdzi, że charakteryzuje ją "slow motion".., wszystko , co tu wyczytałam sprawdza się :). Ze starszym psem nie ma już zadnych problemów. Dzielą się legowiskami, zabawkami, miskami, wlasciwie wszystko jest wspolne :) Dziwi mnie ( i cieszy), ze nie gryzie dzieci. To leony od początku mają takie wyczucie ?? Bo mnie szczypie bezlitośnie po rękach i nogach...


mioo
nowy forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2015-01-12, 22:25
Lokalizacja: Magdalenka

Post autor: mioo »

Pierwszy dzień w domu

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-04-04, 14:19 przez mioo, łącznie zmieniany 2 razy.


ODPOWIEDZ