czy to prawda

tematy dotyczace zachowania,szkolen i problemow behawioralnych

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
xanciax
nowy forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 2013-09-06, 08:27
Lokalizacja: Rzeszów

czy to prawda

Post autor: xanciax »

pisałam z jedną dziewczyną która ma leonbergera i powiedziała że to są psy dla aktywnych osób troszkę mi to żyć nie daje;)
bo ja nie jestem aktywną osobą a leonki bardzo mi się podobają nawet bym chciała takiego psiaka:)


vedderka
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 209
Rejestracja: 2010-08-16, 10:55
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: vedderka »

każdy pies wymaga choć minimum ruchu od swoich współmieszkańców..Leon,podobnie zresztą jak i wszystkie inne znane mi psy, czują się zgnuśniałe i zwyczajnie nieszczęśliwe nie zażywając spacerów..


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Z aktywnością u Leona to jest różnie... Nie nadaje się dla bardzo aktywnych ruchowo ludzi i sportowców. Nie jest to pies, który będzie intensywnie pędził z biegaczem lub rowerzystą. To jest typowy MOLOS. On musi chodzić nawet na bardzo długie spacery, ale SPACERY! Leonberger wykonuje marsz bardzo chętnie, ale w swoim tempie; czyli po drodze MUSI obwąchać liczne, interesujące go krzaczki lub drzewka. TYPOWY MOLOS! No i bardzo ważna jest dla niego jakaś kałuża lub błoto po drodze, że o zbiornikach wodnych nie wspomnę. One wzbudzają w nim nieprzeparty obowiązek chlupania się w nim, niezależnie od nawoływań właściciela. Czasami odnoszę takie wrażenie, że Ramzes ma na drugie imię "Nochodź" a na trzecie "Alejuż". To wcale nie znaczy, że on jest tępy lub nieposłuszny, on - jak każdy molos, może oprócz boksera - ma swoje TEMPO MARSZU I POSTĘPOWANIA. Dlatego tak leon (jak i wcześniej niuf) aż tak bardzo odpowiada charakterowi mojej skromnej osoby. Ja nigdy (przez 62 lata swojego życia) jeszcze nigdy nie przyspieszyłem kroku, nigdy się jeszcze nie spóźniłem, nigdy się jeszcze nie zdenerwowałem, nigdy jeszcze nie zapłaciłem żadnego mandatu. TEŻ JESTEM MOLOSEM Z CHARAKTERU I PRZYZWYCZAJEŃ!
Jakby co, pytaj dalej...
:smoke:


F1
leomaniak
leomaniak
Posty: 137
Rejestracja: 2009-06-24, 10:44
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: F1 »

Opisy i charakterystyka rasy są pewną pomocą przy wyborze.
Grupa molosy też ma pewne cechy wspólne.Opis Embe jest bardzo trafny :mrgreen:
Molos nie wpatruje się we właściciela w oczekiwaniu na rozkaz i pełnej gotowości natychmiastowego wykonania - chociaż są wyjątki.
Moim motywacja i skupienie bardzo wzrasta jeśli trzymam coś "pysznego" (np. śmierdzące żwacze).
Mam dwa leony o skrajnie różnym temperamencie choć charakter mają podobny ( gdyby nie mój brak czasy to spokojnie suka może startować w agility).
Moje psy umieją już chodzić na bieżni :mrgreen: chęć bycia blisko pańci czyni cuda!
Nie ma psów bezobsługowych (z wyjątkiem pluszaków) ale szansa, że leon zdemoluje dom "bo nie nie wybiegał 20 km" jest minimalna.Pozdrawiam Małgorzata.


"Nie trać głowy, gdy wszyscy wokół stracili swoje..." Kipling
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

F1 pisze:(np. śmierdzące żwacze).

E..... Chyba suszone płuca bardziej śmierdzą i tym są pyszniejsze dla leona. Moja córka ma "miastową" westie, taką typową ze sterylnej kamienicy - ta takiego g... nawet nie obwącha, że o zjedzeniu nie wspomnę; surowego mięsa też... Tym więcej zostanie dla moich psów, gdy mała bawi u nas, więc fajnie, no i oszczędność dla mnie. Hrabina de Volaile! W przeciwieństwie do leona i bichona, też niby hrabiowskiego rodu.
Jakby co xanciax pytaj dalej...
:smoke:


Rybson
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2012-09-11, 22:57
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Rybson »

Mój Leon jest bardzo aktywny, cały czas chce się bawić, na spacerach bardzo trudno jest go zaspokoić, zwłaszcza zimą, ale to też może kwestia wieku; ma 21 mies.


ODPOWIEDZ