Stawy leosia

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

Oczywiście Embe.
Tak poza tym bez sensu jest podawanie kurzych łapek w przypadku podawania dobrej suchej karmy i preparatów z glukozaminą i chondroityną.Chodzi mi oczywiście o czas i pieniądze bo łapki nie zaszkodzą :lol: .Sens jest jak pies jest po okresie wzrostu ,na naturalnym jedzeniu-wtedy trochę"chrząstki "mu się przyda.


Pozdrawiam

DarekN
Viola
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-09, 09:41
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Viola »

Witam. Trochę to trwało, ale lepiej późno niż wcale - aktualne zdjęcia Lary.
Wczoraj weterynarz odradził mi długie spacery i wszelkie (nawet) lekkie bieganie z sunią. Sędzia swoje, weterynarz swoje - co robić?
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Violana
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Viola pisze:weterynarz odradził mi długie spacery i wszelkie (nawet) lekkie bieganie z sunią
DLACZEGO???
Łapki i stawy ma szczupłe, proste i bez obrzęków :eyebrow:
Żadnej choroby stawów skokowych nie widzę!
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Popełniłem wielki błąd: Napisałem skokowych a miało być NADGARSTKOWYCH!!! Taki niby stary fachowiec ze mnie, a tu taka pomyłka anatomiczna :wh: WSTYDZĘ SIĘ!!! :umm:
:smoke:


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Wszedłem przed chwilą na galerię Lary. Owszem, na zdjęciu z grzybkiem ma obrzęki stawów nadgarstkowych, typowe dla "młodzieńczej kulawizny", ale na fotkach zimowych już nie ma śladu po nich! Spróbuj zrobić i wkleić filmik z Larą truchtającą, ale to chyba nic nie wniesie, gdyż patologii stawowej nie widzę! Moim zdaniem może - jak w piosence dla dzieci - biegać, skakać, tańczyć, pływać. Czego ten wet się dopatrzył? Jakiś sędzia też przed laty wpisał Ramzesowi "zbyt wąski w ruchu", ale - generalnie rzecz biorąc - ta pojedyncza opinia nie wpłynęła na champiońską jego karierę. :chmmm:
:smoke:


Viola
nowy forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-09, 09:41
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Viola »

Dziękuję embe. Tak naprawdę to nie do końca wiem o co pani weterynarz chodzi. W sobotę postraszyła mnie dysplazją i tym że nie zrobiłam jeszcze prześwietlenia w tym kierunku (przecież to ona prowadzi psa nie ja), zrobiła morfologię i zapisała tabletki przeciwzapalne, bo sunia była trochę osowiała. Dodała jeszcze żeby ograniczyć wszelki ruch, bo to psu obciąża stawy. Po konsultacji telefonicznej z doświadczonym hodowcą postanowiłam, że do tej pani weterynarz już więcej nie pójdę. Od samego początku, kiedy Lara pojawiła się w naszym domu dostaje codziennie środek na wzmocnienie stawów, mięsne odpady wołowe i suchą karmę royal, a teraz dla odmiany kupiłam jej sam's fielda, oprócz tego nabiał i owoce. Staram się jak mogę, aby zdrowo rosła i było jej dobrze. Pozdrawiam. :reading:


Violana
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Viola pisze:do tej pani weterynarz już więcej nie pójdę
:aplaus: :aplaus: :aplaus:
:smoke:


ODPOWIEDZ