Drago Grandeleonis

Zdjecia naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Mosiek pisze:przesłodkie !!! Obydwa! :lol:
estrella, -ty tu nowej koleżance nie gadaj głupot :mrgreen: -, domi7771, - pytaj się estrelli o wystawy , bo się zna ! :lol:

a co ty gadasz kobieto-jestem wystawowym ''niemowlakiem''pampers jeszcze mi z spodni wystaje i męcze pytaniami Anke,Danke i Dage.
Nie raz gubie sie przy porównaniach ,kiedy mam wyjść a kiedy nie...eeetam
Poszukasz sobie w necie -jest wiele ciekawych publikacji na temat wystawiania ,albo są tez ciekawe książki na ten własnie temat.Sama jeszcze''poczytuje''jak czegoś nie wiem :lol:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

No cóż jakoś wierze koledze _całus_ , i teraz ja będę Ciebie męczyła pytaniami ( jeśli mogę?) :?:
Pierwsze pytanie ile piesio musi mieć miesięcy żeby go pierwszy raz wystawić, i co musi potrafić?


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

... ale Mosiek to nie kolega :lol:


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

:?: czemu nie kolega?, jest miły i chyba dobrze mi radzi, więc kolega :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-11-30, 18:39 przez domi7771, łącznie zmieniany 1 raz.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

....a bo Mosiek........to koleżanka ''Gosia ''znaczy się ;-)

ale miałaś prawo nie wiedzieć...ona tak na zmyłke napisała ,co Gosia?
:tjump:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

:yes: sorki jeszcze nie jestem w temacie :bzz:


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Ludzie, pies jeszcze nie stoi na nogach a was juz na wystawy ciagnie. Dajcie sie szczeniakom oswoic najpierw w normalnych spokojnych, radosnych sytuacjach, zanim je wprowadzicie w to nerwowe srodowisko. Powiedzmy sobie szczerze, ze wystawy nie sa najlepsze dla psow, a dla naszego ega :oops:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

domi7771 pisze:No cóż jakoś wierze koledze _całus_ , i teraz ja będę Ciebie męczyła pytaniami ( jeśli mogę?) :?:
Pierwsze pytanie ile piesio musi mieć miesięcy żeby go pierwszy raz wystawić, i co musi potrafić?
Oj ...są tu doświadczeni wystawcy ,więc trochę mi niezręcznie ,ale skoro poprosiłaś to powiem co wiem :oops:

od 3 miesięcy pod warunkiem ,że ma dobrą kondycje i komplet szczepień a ty masz załatwione formalności w ZKWP.

Najlepiej jak najwcześniej ,mały wtedy nauczy się przebywania w tłumie ludzi oraz dotykania przez obcych.
Musisz uczyć go biegania na ringówce,pozycji wystawowej i pokazywania zębów.
Poproś znajomych ,żeby też dotykali go i zaglądali mu w zęby raz po raz. :walk:
Nie forsuj go ,bo się zniechęci.Ćwicz często ale małe sesje.Chwal i nagradzaj.
Mów do niego -komendy podczas ćwiczeń są ważne.Nie szarp i nie krzycz jeśli coś mu nie wychodzi-to jeszcze dzieciak i ma prawo się buntować;-)
Najlepiej zacząc od wystawy na powietrzu -sa mniej stresujące.Jeśli chcesz rozpocząć od halówki ,zabieraj małego na dworzec -są tam warunki podobne do hali.
Kup małe smaczki (maced 300 gram) są łatwe do połknięcia/pogryzienia .Duże smaczki komplikują sprawę,pies zatrzymuje się by przeżuwać.Ciasteczka zostają pomiędzy zębami więc wygląda to nieładnie.'
Teraz musze zmykac z ''piesami'' na spacer -ale jesli cos sobie przypomnę to napiszę .jeszcze.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Do Savy :

Nie powiedziałam że jutro lecę z maluchami na wystawę!!
Pytam się tylko jak to działa? Nie znam się, miałam przez 13 lat psa z rodowodem, którego nie wystawiałam, i nie wiem jak to robić jak by co . i tyle!!!
Może kiedyś zdecyduję się na wystawienie moich pociech, ale jeszcze nie zdecydowałam.
Więc proszę mnie nie potępiać za to że się dopytuję!


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Do Estrella:
Bardzo Ci dziękuję za wskazówki, spróbuję..... zobaczymy jak wyjdzie heheheh
Na razie nie lubi pokazywać ząbków, próbuję nauczyć brega czyszczenia uszu i czesania :yes:
Nie jest źle.....
buziaki!!


DarekN
leomaniak
leomaniak
Posty: 173
Rejestracja: 2012-04-02, 09:22
Lokalizacja: Polska

Post autor: DarekN »

domi7771 pisze::yes: sorki jeszcze nie jestem w temacie :bzz:

:rotflik:


Pozdrawiam

DarekN
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

:tjump: no cóż ja moge.....nie jestem w temacie i tyle....
:bzz:


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

domi7771 pisze:Nie powiedziałam że jutro lecę z maluchami na wystawę!!
Pytam się tylko jak to działa? Nie znam się, miałam przez 13 lat psa z rodowodem, którego nie wystawiałam, i nie wiem jak to robić jak by co . i tyle!!!
Może kiedyś zdecyduję się na wystawienie moich pociech, ale jeszcze nie zdecydowałam.
Więc proszę mnie nie potępiać za to że się dopytuję!
domi7771 - nie denerwuj się sava myslę nie to miała na mysli. Pewnie że masz prawo dopytywać, my tez nic nie wiedzielismy jak na pierwszej wystawie sie zachować i wogóle co robić, więc to że dopytuje to absolutnie normalne, nikt Ciebie tutaj nie ma zamiaru potępiać _14:

Na wystawie to wszystko tak szybko się dzieje, że nawet nie wiesz kiedy i juz schodzisz z ringu, niestety Drimus nie lubi jak go ktoś dotyka bo sobie powarkuje pod nosem, więc nasze dalsze wystawianie stoi pod znakiem zapytania.
A podobała mi się ta zabawa, wciągnęło nas to, ale tak jak sava pisze to chyba raczej nasze "ego" bo pies przez to powarkiwanie pod nosem pokazuje jak bardzo tego nie lubi. :punch:
Niektóre psy znowu maja to totalnie gdzieś i reagują olewacko na wszystko co się na wystawie dzieje, ale nie czarujmy sie wystawa to niesamowity stres dla większości psów. Więc bardzo ważne jest to, co estrella napisała - niech znajomi go dotykają, grzebia w zębach, "macaja" klejnoty, żeby się z tym oswajał :eyebrowsss:

To Ty musisz podjąc decyzję i jaka by ona nie była to na pewno znajdziesz tutaj wsparcie :-D


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Dziękuję..... może troche za nerwowo .....
Drimus jest przepiękny, jak pokazałam jego zdjecia w wannie mojej mamie, to myślała że poszłam do znajomych z Bregiem. jak dwie krople wody!!!!! Ile miesięcy ma Drimuś na tych zdjęciach?


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Niecałe 4 miesiące ma na tych zdjęciach, urodził się 4 listopada a zdjęcia były robione końcówką lutego. Az wierzyć się nie chce że tak szybko te piesy nasze rosną, tak krótko sa takie malutkie kluchy :serducho:


ODPOWIEDZ