Pierwsza kąpiel ?

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Pierwsza kąpiel ?

Post autor: domi7771 »

Witam wszystkich! Jestem nowa na forum, mam 3,5 miesięcznego leosia. Ma na imię Brego, i jest cudowny ! Mam pytanie odnośnie kąpieli, zawsze słyszałam że niewolno kąpać szczeniaków, a mój tak strasznie rwie się do wanny :tjump: W pobliżu mojego domu nie ma jeziorek ani rzeki, a chciałam mu zrobić przyjemność. Kiedy mogę mu pozwolić na małe szaleństwo? :lol:


sava
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 765
Rejestracja: 2007-12-12, 08:52

Post autor: sava »

Psy maja warstwy ochronne, dlatego nie nalezy je kapac. Daruj sobie - najwyzej, jak sie baaaaardzo ubrudzi.


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

witajcie _03_


sava ma rację :-)
Jeśli nie musisz nie kąp .Jeśli przy pogodzie deszczowej i błotku maluch się mocno zbrudzi
możesz zastosować ''mycie podwozia''tzn;wstawiasz do wanny i myjesz łapy i brzusio.
Reszte jak ja mówię''jak sie wysuszy to sie wykruszy'' spokojnie brud usuniesz szczotką.
Najważniejsze jest czesanie ,ponieważ poprawia kondycję skóry''dotlenia,masuje''i samego włosa .
Zaczekajcie na wiosnę i lato ,będzie wtedy sporo okazji do przyjemności...na pewno znajdziesz jakieś jeziorko,stawek w pobliżu ;-)Albo kupisz basenik :mrgreen:
Jeśli natomiast będziesz wystawiała i chcesz by malec był''na błysk''Spróbuj Lotionu do odświeżania sierści ''HERY'' lub inna firma.Łatwe w stosowaniu,odświeża,usuwa smrodek
nie szkodzi .
Ja zrobiłam fatalny błąd tego roku w marcu ........zawiozłam SAGITTE DO SALONU i powiem jedno.....wyglądała jak pierze z poduszki !!!Leosie najpiękniej wyglądają po kąpieli w jeziorze albo rzece ....żeby to zrozumieć potrzebowałam czasu i rad innych .
pozdarwiam


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza kąpiel ?

Post autor: Echinacea »

domi7771 pisze:Witam wszystkich! Jestem nowa na forum, mam 3,5 miesięcznego leosia. Ma na imię Brego, i jest cudowny ! Mam pytanie odnośnie kąpieli, zawsze słyszałam że niewolno kąpać szczeniaków, a mój tak strasznie rwie się do wanny :tjump: W pobliżu mojego domu nie ma jeziorek ani rzeki, a chciałam mu zrobić przyjemność. Kiedy mogę mu pozwolić na małe szaleństwo? :lol:
Cześć!!!
a skąd jesteś? i czekam na galerię :-))
pozdrawiamy

PS nie kąp oczywiście, ja swoją kąpałam raptem 3 x w jej życiu i.. głównie czeszę ją :-)


Magda i Esia
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Dzięki

Post autor: domi7771 »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie miałam na myśli nawet takiej pełnej kąpieli z szamponem, tylko żeby napuścić troche wody i go ochlapać( bo niestety czasami mi się kładzie w siuśkach, staram się go wtedy przecierać mokrym ręcznikiem ale i tak "pachnie")
postaram się zaraz wkleić kilka zdjęć mojego misia. :buach:

aaa jestem z Gliwic :-) mam za duże zdjęcia, jak mi się je uda jakoś zmniejszyć to wkleje :yes:


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Nie umiem dodać zdjęć do albumu, więc spróbuję tutaj.... :ubz:
Załączniki
Tutaj mamy 2,5 miesiąca !
Tutaj mamy 2,5 miesiąca !


Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

Pozdrawiam!
Piękny psiutek!
Jak klikniesz na dział GALERIE znajdziesz pełny instruktaż wklejania zdjęć i zakładania własnej gelerii.
Mój RAMZES (6,5 l) jeszcze nigdy nie był kąpany w "ludzki sposób", tylko tylko lekko ewtl. obmywany z grubsza szmatką, no i wyczesywany, wyczesywany, wyczesywany... A i tak "w cuglach" zdobył championat PL w ciągu tylko 4. wystaw. On wodę zna tylko ze swojego wiadra, rzek, jezior i błot, tych ostatnich szczególnie bo je wyjątkowo kocha! On co prawda nie mieszka w domu, więc ewtl. zapachy nikomu nie przeszkadzają, ale obwąchałem go dziś - NIE ŚMIERDZI!!!! :mrgreen: Nawet dość ładnie pachnie, pomimo deszczu...
Jeszcze raz pozdrawiam
:smoke:


estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Śliczne Leosiowe dziecko
powodzenia w wychowaniu -dużo zdrówka dla malucha i cierpliwości :lol: dla ciebie!


p.s embe
moje dziewczyny akurat na deszcz śmierdza potwornie :dramatic: ,nie zawsze ...ale wczoraj akurat
było apogeum ...aleee ja nawet lubie te perfumy :lol: :mrgreen:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

Dzięki za wszystkie wskazówki!!! :y:


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

domi7771, śliczności :-))))


Magda i Esia
Awatar użytkownika
embe
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1900
Rejestracja: 2007-12-14, 20:53
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: embe »

estrella pisze:moje dziewczyny akurat na deszcz śmierdza potwornie ,nie zawsze ...ale wczoraj akurat
było apogeum
Może ja mam zaburzenia węchu... :rotfl:
:smoke:


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

HEhe Brego po deszczu też nieźle wonieje( jego przyrodni brat też:_) :mrgreen:
Dzięki też mi się podoba moja kuleczka. Zresztą ta rasa jest tak piękna, że wszystkie nasze psiuńki są najpiękniejsze na świecie!
Ostatnio zmieniony 2012-11-28, 12:10 przez domi7771, łącznie zmieniany 1 raz.


leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

My akurat Drimerka kapalismy po przywozie do domku, poprzedniego leonka też, szwagier teraz przywiózł owczarka i tez go kąpali, bo wiadomo jak sa w grupie i leżą często gdzie popadnie, bez względu czy którys zrobił siku itp to zwyczajnie śmierdzą. Żaden pies nie ucierpiał z tego powodu, nie chorował, jak pies jest w domu to niestety musi być czysty.
A potem kapiel tylko jak się ubrudził i raczej częsciej "mycie podwozia" jak to Estrella napisała ;-)


Awatar użytkownika
domi7771
leomaniak
leomaniak
Posty: 118
Rejestracja: 2012-11-26, 14:35
Lokalizacja: Knurów

Post autor: domi7771 »

No właśnie przez to że są dwa to czasem im się zdarzy przelecieć się po siuśkach które drugi zrobił. haha a je tylko ze szmata latam! :tjump:


Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Poniewaz moje psy mieszkaja ze mna a ja nie lubie smierdzieli o ktore mozna sobie reke ubrudzic to moje psy sa kapane i to nie jeden raz do roku ale kilka lub nawet kilkanascie jesli czesto biora udzial w wystawach.
Kapie, kapalam i kapac bede.
Pies mieszkajacy w miescie, ktory idac na spacer musi przejsc ulicami po ktorych jezdzi sporo samochodow, moim zdaniem musi byc kapany zeby zmyc z niego caly ten lepki uliczny kurz.
Kazde nowe szczenie przywozone do mojego domu zalicza natychmiastowa kapiel, smrod siuskow to nie jest to co lubie.
Suki w cieczce obowiazkowo maja codziennie myte tylne partie, przeciez ta krwista wydzielina ulega rozkladowi i po prostu cuchnie.
Ostatnio zmieniony 2012-11-29, 22:31 przez Archisia, łącznie zmieniany 1 raz.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
ODPOWIEDZ