Alergiczna reakcja na karmę??

Wszystko o karmach i zywieniu

Moderator: Wroc_Luna

Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Alergiczna reakcja na karmę??

Post autor: Echinacea »

Poproszę Was o pomoc.
Eśka miała problemy z uszami ( opisywałam) ani Orydermyl ani inne krople nie pomagały.
Wet stwierdził, że jest to najpewniej reakcja alergiczna na karmę- od ponad roku je TROVET z królikiem. Na którym kupy i wszystko było bardzo OK

Przez parę dni dawałam jej ryż z indykiem, wszystko było OK.ale znajomy ortopeda zasugerował że to bardzo uboga dieta i lepiej jednak karmę spróbować.

Zatem dodałam do ryżu karmę nową ( a testowałyśmy już dużo karm przed TROVETEM) PRO FORMANCE( RYŻ I JAGNIĘCINA), którym słyszała że jest OK.

Reakcja była straszna: biegunki, wymioty w nocy, potworna osowiałość i apatia.
Reakcja nastąpiła zaraz po kilku godzinach od podania karmy Pro formance.
Wczoraj byliśmy na dyżurze, Eśka dostała kroplówkę, zrobiłam badania krwi i dostałam zalecenia aby kontynuować ryż i indyka plus suplementy, a potem spróbować kolejną,nowa karmę np Fish4 dogs.

Pięknie, tylko:
1/ Eśka trzeci dzień nic nie jest. nawet kleiku. jest osłabiona. nieznaczna poprawa po kropłówce.

2/ do tej pory reakcje na karmę ( a tesowałam ROYAL CANIN, ACANĘ, HILLSA, długo by wymieniać: aż takie nie były!!! Sunia jest ledwo żywa.

3/ wyniki badań z wczoraj:

Badanie Wynik Jedn. min max norma
Nr zlecenia:
P.Śl. 101 Klinika Weterynaryjna
Powstańców Śląskich 101
01-318 Warszawa
138579/12
STACHOWIAK MAGDALENA
60
Jedn.kier:
Nr mat.
Właściciel
Adres:
Wiek zw.
Imię zw. EŚKA
Gatunek: PIES
Rasa zw.
Data: 2012-11-01
Nr kontr. 525
Morfologia
Leukocyty 7,30 G/l 6,0 12,0 ~
Erytrocyty 6,52 T/l 5,5 8,0 ~
Hemoglobina 9,40 mmol/l 7,45 11,17 ~
Hematokryt 0,42 l/l 0,37 0,55 ~
MCV 65 fl 60 77 ~
MCH 1,45 fmol 1,18 1,49 ~
MCHC 22,2 mmol/l 19,8 22,3 ~
RDW 16 % 14 19 ~
Płytki krwi 175 G/l 200 580 L
MPV 7 fl 6 9 ~
Obraz krwinek białych:
Pałeczkowate 2 % 0 3 ~
Segmentowane 58 % 60 77 L
Limfocyty 38 % 12 30 H
Monocyty 2 % 0 10 ~
Obraz krwinek czerwonych:
Bez zmian
Oznaczenia biochemiczne:
AspAT 27,0 U/L 1 37 ~
AlAT 28,0 U/l 3 50 ~
ALP 116,0 U/l 20 155 ~
Glukoza 59,0 mg/dl 70 120 L
Kreatynina 1,0 mg/dl 1,0 1,7 ~
Mocznik 24,0 mg/dl 20 45 ~
Białko całkowite 64,0 g/l 55 75 ~

kiepska jest krzepliwość ( ale to już wiem od ostatniej operacji, rok temu) i glukoza kiepska..

Ratunku.
co radzicie: ryż z indykiem?
nowa karma?
w pon idziemy do dermatologa ( p Karaś- Tęcza), chyba że i dziś nie będzie cały dzień nic jadła...
o czym taka reakcja może świadczyć?? temperatury nie ma.

Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony 2012-11-02, 10:46 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Archisia »

Wróć do tego co jej nie szkodziło, z uszami powalczysz później, teraz ważne żeby psica się pozbierała.
Zrób rozpiske dokładna ze składu wszystkich wypróbowanych karm, może uda sie znaleźć wspólny czynnik występujący w tych które Esi zaszkodziły.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

dzięki!! tak zrobię!


Magda i Esia
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

o kurde...a już było tak pięknie,dobrze......Trzymam kciuki za dziewczynke
żeby wyzdrowiała szybko!


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
arima
nowy forumowicz
Posty: 1
Rejestracja: 2007-12-17, 20:25

Re: Alergiczna reakcja na karmę??

Post autor: arima »

Echinacea pisze:
Przez parę dni dawałam jej ryż z indykiem, wszystko było OK.ale znajomy ortopeda zasugerował że to bardzo uboga dieta i lepiej jednak karmę spróbować.
bo to byl ortopeda a nie gastrolog.. Oczywiście, ze dawaj jej ryż z indykiem skoro jej to sluży! Gwarantuję Ci, ze nawet gdyby do końca życia tylko to jadla i dobrze wchlaniala to nic się jej nie stanie a gdybyś mogla np jeszcze marchewkę dorzucić to by już super bylo ale na początek nic nie kombinuj... Czytalam kiedyś takie publikacje- chodzilo o psy w znacznie gorszym stanie od Twojej suki , bo Twoja mimo sraczek nie traci bialka jeszcze.. i te psy byly na takich monodietach przez dlugie lata ..i wyniki mialy idealne. U Was najważniejsze jest żeby to co je byla wstanie strawić prawidlowo i ciesz się, że masz taką diete.. Na nic te wszystkie dodatki w karmach , witaminki .. bo z tego co piszesz to przez nią to przelatuje i w tym momencie nic nie jest dobrze strawione i efekt sama widzisz. A każda nieudana próba jeszcze bardziej podrażnia jej jelita które są w stanie zapalnym teraz- doprowadzić takim postępowaniem możesz do stanu, ze wszystko ją będzie uczulać. Uszy pewnie też szybko się naprawią- żadna karma hypoalergiczna w której jest puplpa buraczana prawdobodonie na te uszy nie zadziala. I żadna karma nie będzie lepsza niż dieta która z tego co piszesz pasuje jej na 100%.
To co się teraz dzieje pasuje tez do ostrego zapalenia trzustki a żadnych badań w tym kierunku nie masz zrobionych. Już teraz powinna mieć zrobione spec. cPL - to specyficzna psia lipaza. Nie daj sobie wmówić np tylko zwyklej lipazy czy amylazy bo w przypadku chorób trzustki u psów nie są miarodaje zawsze.
Ostatnio zmieniony 2012-11-03, 05:11 przez arima, łącznie zmieniany 1 raz.


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

arima, - dzięki. a badanie zrobię zaraz w pon.
Od wczoraj na szczęście jest już dużo lepiej, Eśka żwawa i wesoła.ale do stanu normalnego- jeszcze nie doszłyśmy...


Magda i Esia
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Śledzę posta od początku, biedna Eśka _01_ To musiało być straszne, jak tak słabła w oczach a człowiek jest taki bezradny wtedy...


Ale strasznie sie cieszę , że juz lepiej _11_ Trzymaj się Esiuniu _11_


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Straszne, Leoświrku :cry: :cry: byłam w rozpaczy.
ucałuję moją Rudą, dzięki Kochana


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella pisze:o kurde...a już było tak pięknie,dobrze......Trzymam kciuki za dziewczynke
żeby wyzdrowiała szybko!
dzięki,, Izunia ;-)


Magda i Esia
leoświr
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 391
Rejestracja: 2012-01-23, 20:28
Lokalizacja: okolice Cieszyna

Post autor: leoświr »

Jak Eśka??? Jak sie dzisiaj czuje, lepiej? Zjadła coś bidulka? Ma jeszcze biegunkę...?

To jest straszne, taka wrażliwość pokarmowa....utulaj ją mocno _11_


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

leoświr pisze:Jak Eśka??? Jak sie dzisiaj czuje, lepiej? Zjadła coś bidulka? Ma jeszcze biegunkę...?

To jest straszne, taka wrażliwość pokarmowa....utulaj ją mocno _11_
Ufff, już wszystko ok :-D : od wczoraj rana jest wesoła, zabawowa, zaczepia łapą, zagaduje, je- co najważniejsze i qupska zaczynają być normalne. UFFFFFFFFFFFFFFF.

Dam znak jutro, co dermatolog powiedział, ale ja chyba wolę już ją trzymać na ryżu i indyku,.. ewentualnie wrócić do Trovetu( nie teraz, jasne),niż ryzykować nową karmę i kroplówki :-( .

swoją droga, zgodnie z radą Archisi, robię zestawienie karm - na zasadzie kopiuj - wklej skladu :mrgreen: , jakie jadła.

dzięki wielkie za wsparcie, nawet nie wiecie- a może właśnie wiecie dobrze, jakie to cholernie ważne!!! dziękujemy, Esiunia slapie Was mocno.
:serducho: :serducho: :serducho:
Ostatnio zmieniony 2012-11-04, 10:27 przez Echinacea, łącznie zmieniany 1 raz.


Magda i Esia
Mosiek
aktywny leomaniak
aktywny leomaniak
Posty: 247
Rejestracja: 2010-03-01, 22:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mosiek »

Echinacea, -może jakieś spotkanko? :mrgreen: na forum ostatnio jakaś straszna cisza.. a mi się już nie chce czytać samej siebie :mrgreen: i z checią się spotkamy


Gosia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Mosiek pisze:Echinacea, -może jakieś spotkanko? :mrgreen: na forum ostatnio jakaś straszna cisza.. a mi się już nie chce czytać samej siebie :mrgreen: i z checią się spotkamy
Gosia, hej!
mam masę roboty, i rzadko piszę, ale co do spotkania: pewnie! i wiesz, jaki mam pomysł ponoć na Bielanach jest wybieg dla psów- ogrodzony, więc jak dla nas:-) z Eśką.
co Ty na to?
pisz m.stachowiak@kopd.pl


Magda i Esia
F1
leomaniak
leomaniak
Posty: 137
Rejestracja: 2009-06-24, 10:44
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: F1 »

Rzeczywiście spotkanie jesienne forumowiczów to świetny pomysł.A może na weekend jak będzie pogoda ( tzn. bez deszczu) chcecie pospacerować po Puszczy Kampinoskiej?
( Echinacea teren co prawda nieogrodzony ale nie ma specjalnych zagrozeń poza bażantami ;-) ).Lambo nawet jeszcze wczoraj pływał -niestety "wysychał " aż do rana . Najlepiej samochodem albo busem do Kampinosu.Jak chcesz Echinacea to wyjadę po was autem jeśli dojedziecie miejskim autobusem 719.
A po spacerze można coś zjeść ( pizzeria Foresta w Kampinosie).


"Nie trać głowy, gdy wszyscy wokół stracili swoje..." Kipling
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

.......no umawiajcie sie ,umawiajcie :evil: ,,,a ja to helikopterem chyba przylece!
BUUUUU,,,,,dlaczego jestem sama na tej wsi !
Mój wet mówił ,że niedaleko mieszka Leoś ''pan'' i to jest kastrat więc dziewczyny mogłyby się
z nim bawić fajnie'' bez zalotów''.Musze się dowiedzieć co to za pies i gdzie mieszka.


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
ODPOWIEDZ