Dysplazja łokciowa

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Archisia
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1270
Rejestracja: 2007-11-19, 13:09
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Dysplazja łokciowa

Post autor: Archisia »

Otinek, psiak z ubiegłorocznego miotu Afri pojechał do Holandii i miał być piękny, zdrowy, wystawowy.
Los chciał inaczej i Otiś zaczął mieć bóle w czasie poruszania się. Zrobiono zdjęcie stawów łokciowych - diagnoza "osteochondrosis dissecans".
Właścicielka przekazała mi, że jej wet mówi 4-5 lat i pies bez zabiegu na stawach jest do uśpienia a jej na operację nie stać i ona może mu co najwyżej podawać leki przeciwbólowe.
Nie mogłam świadomie skazać mojego szczeniaczka na takie postępowanie, więc wrócił do Polski.
Parę dni po powrocie byliśmy na konsultacji u lekarza specjalizującego się w operacjach artroskopowych. Badanie pokazało, że Otiś kwalifikuje się do zabiegu i jakiś czas później miał wykonany zabieg na obu stawach łokciowych. Z kliniki wyszedł po 5 godzinach na własnych nogach. Najtrudniejsze było kolejne 6 tygodni bo miał ograniczać ruch a on aż się trząsł do zabaw ze swoja siostrą i Dońciem. Przetrzymaliśmy. Aktualnie Otis śmiga aż miło patrzeć i nikt by się nie domyślił że miał taki bałagan w łokciach.
Co do wystawowości to też by nie spełnił pokładanych w nim nadziei bo bidulek nie ma dwóch P4 na dole.
Bardzo przystępnie napisane o dysplazji łokciowej
Ostatnio zmieniony 2012-09-13, 22:08 przez Archisia, łącznie zmieniany 2 razy.


ARCHIBALD Wiecznym Strażnikiem Lasu
GWIAZDECZKA Wieczny Łowca
UZI Stróżująca za Tęczowym Mostem
MALINKA Po Drugiej Stronie Tęczy
Obrazek
estrella
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 1243
Rejestracja: 2011-08-08, 11:07
Lokalizacja: września

Post autor: estrella »

Aż mnie ciarki przeszły........no to mieliście trudne chwile,,,,,na szczęście to już za wami :->
Archisia...........to się nazywa miłość i prawdziwa pasja,ratować psiaka nie zważając na koszty i trudności. _14:


estrella & Sagitta & Bibi & Kenya &Miś & Lilu

-----------------------------------------
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

_04_ ale się cieszę :-))że wszystko OK :->
A może znajdzie się miłośnik leośków, ktoś kto niekoniecznie chce wystawiać ( a są tacy) :mrgreen: a ma fijoła psiego/ leosiego?


Magda i Esia
ODPOWIEDZ