leonberger w bloku

Wszystko o pielegnacji naszych zwierzakow

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Krzysztof
nowy forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-22, 13:39
Lokalizacja: krakow

leonberger w bloku

Post autor: Krzysztof »

nosze sie z zamiarem kupna malego leonbergerka; problem w tym, ze mieszkamy w bloku na parterze co prawda, ale jednak....
z kilkoma osobami juz sie konsultowalem, ale bardzo prosze o porade osob, ktore hoduja leonbergery w mieszkaniach; czy piesek znosi dobrze te sytuacje? troche sie martwie, ze w takich warunkach, jakie mu proponujemy nie bedzie sie dobrze czul
Krzysztof


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

Witam
piszę, żeby się przywitać, bo nasze zdanie już znacie :mrgreen:
Pozdrawiam
Marta i Aloes


alvaro
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 447
Rejestracja: 2008-02-16, 17:40

Post autor: alvaro »

Witam.Co ludzi tyle będzie zdań ja uważam że jak już musi iść do bloku to lepiej suka. Po drugie jakie masz powierzchnie podłogowe???? Kafelki i panele odpadają trzeba rościągnąć wykładzinę remątową. Nasz pies odchowany w domu na kanapie po 8 miesiącach wyniósł się na dwór i do domu przychodzi zakręcić nóżką i jak jest upał ani myśli spać w nocy w domu natomiast suki chętniej przebywają w domu mimo upływającego czasu. Kolejna rzecz jak byliśmy na wakacjach i pies miał 6 miesięcy to przewrażliwieni dalej znosiliśmy go ze schodów co prawda nie ja bo nie dałaby rady. To moje prywatne spostrzeżenia oparte na moich psach ja nie wyobrażam sobie mojego psa w bloku.


Awatar użytkownika
SiL
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 885
Rejestracja: 2007-11-22, 21:48
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Post autor: SiL »

Mi się wydaje, że jak ma zapewnione długie spacery, to mu nie przeszkodzi brak 150 m2 domu jednorodzinnego :-> Tym bardziej jak mieszkasz na parterze. Leony raczej nie biegaja po mieszkaniu jak słonie, żadne nadpobudliwe też nie są, żeby non stop biegać po mieszkaniu - choć każdy leon to indywidualista :mrgreen:
Mój Miś całe dnie praktycznie przesypia - więc nie wiem czy by mu sprawiło rożnicę większą, gdzie swój szanowny kuper położy :haha:
Pozdrawiam :tjump:


Amigo Psia Psota i jamniczka Psota :)
Obrazek
Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

SiL pisze:Mi się wydaje, że jak ma zapewnione długie spacery, to mu nie przeszkodzi brak 150 m2 domu jednorodzinnego :-> Tym bardziej jak mieszkasz na parterze. Leony raczej nie biegaja po mieszkaniu jak słonie, żadne nadpobudliwe też nie są, żeby non stop biegać po mieszkaniu - choć każdy leon to indywidualista :mrgreen:
Mój Miś całe dnie praktycznie przesypia - więc nie wiem czy by mu sprawiło rożnicę większą, gdzie swój szanowny kuper położy :haha:
Pozdrawiam :tjump:
zgadzam sie z tym-zwlaszcza jesli to parter.A podlogi mozna wylozyc wykladzina podlogowa.Corka mojego psa mieszka w bloku ,mieli sliska podloge,wylozyli ja wykladzina na czas wzrostu suki i po klopocie ;-) .Nie narzekaja na leona w bloku,ona tez nie wyglada na nieszczesliwa.


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Krzysztof
nowy forumowicz
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-22, 13:39
Lokalizacja: krakow

Post autor: Krzysztof »

dziekuje za uwagi! pozdrawiam wszystkich Krzysztof :yes:


Awatar użytkownika
abrus
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 2393
Rejestracja: 2007-11-01, 00:47
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: abrus »

mówiłam, że najlepiej będzie zapytać tutaj :-) to chyba pozostaje życzyć wszystkiego szczęśliwego na nowej-leonowej drodze życia ;-)


MagdaB
leomaniak
leomaniak
Posty: 123
Rejestracja: 2008-08-24, 19:53
Lokalizacja: Toruń

Post autor: MagdaB »

Ja czekam aż będe miała ogród jednak. :walk:


Awatar użytkownika
fils_referee
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-21, 11:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fils_referee »

Krzysztof, bardzo ciekaw jestem, czy mimo bycia "blokersem" zdecydowałeś się na leona? 8-)
My z żoną mieszkamy w bloku. Mieszkanie jest spore, więc nie sądzę, żeby Beo odczuwał jakiś dyskomfort z tego powodu. Do tego w większości podłogi mamy pokryte wykładziną dywanową, więc to też jest okay. My coprawda mieszkamy na II piętrze i jak w naszej galerii widać znosimy Go na dół dzielnie. :-) Kwestia jest, myślę, taka, żeby zapewniać mu wystarczającą ilość czasu na świeżym powietrzu.
P. S. Mamy w planach przeprowadzkę do "domku", więc pewnie i Beo posmakuje godzinnego wylegiwania się na trawsku. :mrgreen:


Awatar użytkownika
gingerheaven
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 6616
Rejestracja: 2007-11-15, 22:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: gingerheaven »

wiecie-zeby go nie doznal codziennie bo psu sie nudzi-sama sie wynioslam z mieszkania z dwoma juz leonami ale dom juz byl kupiony -maja mniej ruchu niz mialy gdy mieszkalismy w mieszkaniu -czlowiek sie rozleniwia -jest ogrod,nie ma juz tych 3-4 spacerow ,jest jeden bo pies zalatwi potrzeby w ogrodzie :-? .wyprowadzam sie na wieksza dzialke ale dzialka jest juz ostatnia we wsi bo marzy mi sie otwarcie bramki i wyjscie z psami wlasciwie bez smyczy i to mnie sprowokuje na wiecej spacerow ;-) .a psy beda mialy wiekszy wybieg pod domem tez .Ale ja z uporem osla twierdze ze leon w mieszkaniu to super sprawa -oby nie na 5 pietrze bez windy lub 10 ;-) i nie sam caly dzien ..jak ktos ma warunki czasowe na leona to nawet kawalerka wystarczy a i pies pewnie sie wiecej wybiega niz ten z domu z ogrodem -wszystko zalezy od wlasciciela ;-) czy jeden leon w mieszkaniu ma gorzej niz 14 psow na kilku tysiacach metrow dzialki????????jesli jest zadbany,ma winde lub jest znoszony do czasu az wlasciciel da rade????????ma czas swojej rodziny ,jest kochany,zadbany?nie sadze..Ale owszem -jesli ktos pracuje 8 -10 godzin na dobe ,leon wyjdzie na 3-4 spacery po 5 minut lub 10 ,nie ma czasu ze swoja rodzina -to katorga bo w ogrodzie przynajmniej zuzyje toche energii ;-)


[you] zycze Ci milego dnia:)))
Awatar użytkownika
fils_referee
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 44
Rejestracja: 2008-07-21, 11:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fils_referee »

Cóż, słychać, że gingerheaven to doświadczony "leonmaniak". :-) Nic tylko się podpisać pod tym obiema rękami. Zdecydowanie wszystko zależy od właściciela - święte słowa!!


kokony
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 740
Rejestracja: 2008-05-13, 16:58

Post autor: kokony »

Krzysztof ma szczeniaczka - Aloesa Szafranowa Sforka - od nas :mrgreen:

Te dwa posty, to były jego jedyne w życiu i nie wiem, czy się jeszcze ośmieli pisać. Ostatnio nie dzwonili, więc pewnie u małego wszystko OK.

Co do trzymania psa w bloku, to ja mam identyczne zdanie jak Dagmara i też to Krzysztofowi powiedziałam. Chciałam, żeby przeczytał Wasze opinie, więc się ie wtrącałam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2008-09-27, 15:28 przez kokony, łącznie zmieniany 1 raz.


ODPOWIEDZ