dwa piękne leonki do pilnej adopcji

Leonbergery w potrzebie

Moderator: Wroc_Luna

ODPOWIEDZ
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

estrella pisze:Dlatego też-na ulotce podałam numer do osoby która udziela informacji
ja się tym nie zajmuję,chcę tylko pomóc. :oops:
Magda wie najwięcej w tym temacie chyba no i opiekun Borysa.
Czasami też lepiej za dużo nie pisać od razu-nie wiadomo kto się zgłosi i z jakimi zamiarami
Jeśli komuś będzie mocno zależało -będzie pytał o wszystko.
;-)
Hej, Estrella:-) dzięki wielkie, już odpisuję:
bardzo, bardzo Ci dziękuję, wszystko to co wiemy ( ja, Kamil, Ola) zebrałam w postach i zaraz konkretniej odpiszę.
myślę, że na ulotce nie ma co się rozpisywać, a oczywiście, podać telefon do osób które udzielą więcej informacji - w tej sytuacji do Kamila, który czeka na telefon.
i bardzo Ci dziękuję!

co do forum- to trudno mi tu coś powiedzieć, jeśli możemy ( Adminie..?) to podajmy, jeśli nie: to oczywiście dane kontaktowe jakie i ja podawałam.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

sava pisze:
F1 pisze:Czy Borys dogada sie z innym psem/suką inną niż Nadia?
Może byłby dla niego dom jak moja siostra wróci z urlopu ;-)
ja moge sie popytac u nas w klubie -zazwyczaj leony znajduja dom - ale jak wyglada sytuacja u siostry F1 ?
Sava, nic nie wiem.. także bardzo Ci będę wdzięczna, popytaj w klubie- dzięki!!!


Magda i Esia
Awatar użytkownika
Maron86
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2012-08-03, 10:39
Lokalizacja: Police

Post autor: Maron86 »

Ja tez nie zajmuje sie adopcjami psow bezpanskich, pisze ze swojego wlasnego doswiadczenia jakich informacji o psie szukalam - czesto brak informacji zniecheca do dalszych dzialan poprzez trudnosci z porozumieniem sie (telefon niezawsze odbiera, na maile dlugie oczekiwanie itp).


Daga
piszący forumowicz
piszący forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2011-11-19, 14:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Daga »

Jeśli można to wstawię informację o Borysie na bassecie forum.A nóż-widelec....


F1
leomaniak
leomaniak
Posty: 137
Rejestracja: 2009-06-24, 10:44
Lokalizacja: Kampinos

Post autor: F1 »

Rozmawiałam z Kamilem ma juz kandydatów na dom dla Borysa ( ale jesli nie oni to ja też pilotuje sprawę i napewno Borys nie trafi źle ;-)


"Nie trać głowy, gdy wszyscy wokół stracili swoje..." Kipling
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

F1 pisze:Rozmawiałam z Kamilem ma juz kandydatów na dom dla Borysa ( ale jesli nie oni to ja też pilotuje sprawę i napewno Borys nie trafi źle ;-)
Wiem, wiem, mam nadzieję że zdecydują się na 100% - jeszcze się zastanawiają. dzięki Małgorzato, ale też trzymaj rękę na pulsie :->
dzięki w ogóle wszystkim za posty, zainteresowanie :-D


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Daga pisze:Jeśli można to wstawię informację o Borysie na bassecie forum.A nóż-widelec....
dobry pomysł: jak już widać, są kandydaci ale.. nie zaszkodzi:-)


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Kochani, no niestety, bardzo pilnie poszukujemy domku dla Borysa.
nie chcemy go oddać do hoteliku- zyli w zasadzie do kojca. pies bardzo łaknie czułości i miłości .
bardzo Was proszę, roześlijcie wici. moment już ostatni z racji konieczności opuszczenia działki.
czekamy!


Magda i Esia
Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

jak dogaduje się z innymi psami? Czy jest jakiekolwiek zainteresowanie nim? Możliwe ewentulne DT u mnie, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia


Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

ooo przepraszam, teraz doczytałam na temat jego stosunków z psami ;)


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Lupus pisze:jak dogaduje się z innymi psami? Czy jest jakiekolwiek zainteresowanie nim? Możliwe ewentulne DT u mnie, zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia
Lupus, myśl proszę bardzo, zależy nam ( ja wiem, że to brzmi jak banał.) żeby ten łagodny, kochający ludzi psiak poszedł w dobre ręce. on się do kojca naprawdę nie nadaje a już do schronu- w ogóle. wiem, że niby jaki pies nadaje się do schronu.
póki można go uratować- a nie jest zwichrowany, po przejściach, ma zaufanie, zróbmy to.
Lupus, daj znak please.
z psami: jak na zdjęciach- jest bardzo OK ale wodzi wzrokiem za człowiekiem.
czekam na info, telefon do Kamila podawałam, powtórzę: 501 200 233
mozna pisać i do mnie m.stachowiak@kopd.pl

czekamy!!!!!!!!!!!


Magda i Esia
Awatar użytkownika
Lupus
leomaniak
leomaniak
Posty: 120
Rejestracja: 2009-05-15, 20:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Lupus »

Wiem ż transport nie jest problemem, bo to się jakoś zorganizuje, ja jestem ze śląska, konkretniej z Bytomia. Mam już jednego leona (Lupus, kastrat ma 6 lat), dogaduje się z innymi psami świetnie (można sprawdzić w galerii ;) ) Jedynym wyraźnym problemem może być to że ja mieszkam w mieszkaniu, jest to dość spore mieszkanie 80m2, zamieszkuje je ja i mój chłopak. Myślę że na DT to nie będą chyba złe warunki. Sąsiedzi są już do szczekania i jednego wielkiego psa przyzwyczajeni, zobaczymy co zrobią jak zobaczą 2 hmmm :haha:


Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

Lupus, dzięki Ci wielkie!!!!
80 m- na pewno warunki bardzo super i o niebo lepsze od kojca!!
umówmy się tak: ponieważ do Bytomia jest kawałek= koszty, to jeśli do soboty nie znajdziemy domku lub tymczasu bliżej Wwy, to dam znak,ok?
zadzwonisz wówczas do Kamila czy dasz jakoś sygnał aby się z Tobą skontaktować?


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

hej, dalej szukamy domu dla Borysa.
miałam wczoraj okazję porównać na żywca :lol: Borysa i moją ukochaną Eskę.
w punktach, będzie łatwiej i mam nadzieję, kogoś z czytających zachęci do adopcji!!

- charakter: Borys jest łagodny, opanowany i spokojny/ Eska to żywe srebro z ADHD: znacie już te historię: pataszek, piesek, kotek PATATAJ.

-wciąganie śmieci: Borys nie reaguje na żadne śmieciowe jedzenie na trawnikach/ Eśka je uwiebia i dopiero ciężka robota i kaganiec od czasu do czasu pozwalają zapanować nad jej dziobem.

-chodzenie na smyczy Borys chodzi spokojnie na smyczy/ Eska ciągnie, podskakuje, spcer z nią czasem to siłownia.

- reagowanie na przywoływanie:Borys spuszczony reaguje na przywołanie Kamila/ Eśka: nie.

-karmienie:Borys je chętnie każdą karmę i kiepskiej i dobrej jakości. nie ma problemów żołądkowych/ Eska- ma problemy i nie je każdej karmy, o nie. pogodziła się z trovetem ale zajęło to czasu a poprzednie karmy, np na bazie kuraków okupione były piekielnymi biegunkami.

- savoir - vivre :lol: psiaki dostały miskę wody. Borys poczekał na swoją kolej, delikatnie chłepnął, nie rozlewając wody./Eska jak bomba i stado koni rozchlapała wodę, pijąc jak spragniony wielbłąd.

- reakcja ma mizianie Borys sam podsuwa łeb do pieszczot/ Eśka w zalotnych susach raczej ucieka od obcej ręki, trochę"goń mnie" .

- zachowanie w mieście przejście przez ulicę. pisałam o naszych patatajach na ulicy. Borys spokojnie sunął za Kamiem/ Eśka z oczami wlepionymi w Borysa dreptała onieśmielona za nim

- reakcje na ludzi: Borys daje się pogłaskać. Eśka: jeśli ktoś patrzy się na nią, jej zdaniem natarczywie, potrafi wrzasnąć (?!!!)

Podsumowanie: gdyby ktoś zboku popatrzył na nas: Kamila z Borysem i mnie z Eśką, na pewno odniósłby wrażenie że: Borys to długoletni pies Kamila, ułożony, wyćwiczony a ja mam Eskę od pięciu minut i chyba psiego przedszkola i szkolenia na oczy nie widziała.

szczerze powiem, jestem zachwycona Borysem- nie wiedziałam ( głupia ja) , że można mieć tak bardzo z górki, mając temperamentowo spokojnego psa.
dodam jeszcze, że Kamil ma na tymczasie Borysa od tygodnia, a ja Eskę - wiadomo.i jak dramatycznie różnie wygląda przywoływanie!!

Jeśli ktoś nie chce kupować psiaka, a chce i może uratować życie i zaufanie psa -a do tego mieć mega spokojnego, opanowanego leonka: z całego serca zachęcam. robi niesamowite wrażenie.


Magda i Esia
Echinacea
super leomaniak
super leomaniak
Posty: 991
Rejestracja: 2011-07-20, 19:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Echinacea »

przepraszam za literówki: ale jestem w szoku od wczoraj i dlatego stworzyłam nowy rodzaj zwierzaka: w punkcie "charakter powinno być ptaszek, a co to pataszek, to nie wiem.


Magda i Esia
ODPOWIEDZ